Haber Ara

Manisa’da Cumhur İttifakı!

Muzaffer Yurttaş bugün kaleme aldığı yazısında; Manisa’nın Cumhur İttifakı kapsamında olan illerin arasında yer aldığını söyledi.

Zorunlu Trafik Sigortası için karar verildi

Trafik sigortasına 2019’da zam yok. Hazine ve Maliye Bakanlığı, sigorta şirketlerine bir yazı yollayarak, 2019’un ocak ayında, trafik sigortası fiyatlarında, fazladan bir artışa gidilmeyeceğini duyurdu.

Yine Turgutlu Fatih Caddesi Yine Prestij Caddesi Yine Sorun!

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde yağan normal seviyedeki yağmur sonrası yağmur suyu yollarda arızaya yol açtı.

TCDD’de ikircikli bir yaklaşım ve ciddi bir başı boşluk almış başını gidiyor

Manisa’nın Turgutlu ilçesinden Muradiye’ye tren yolculuğu yapmak istememiz sonrasında yaşadıklarımızı sizinle paylaşmak istiyoruz. İnsandan değil, Hayvandan bahsediyorlar mış?

Ahmet Orhan, 'MHP ve Beka' başlıklı bir yazı kaleme aldı

Haber Kasaba Köşe yazarlarından Ahmet Orhan'a ait 'MHP ve Beka' Başlıklı köşe yazısı.

Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin ve gençlerle biraraya geldi

Turgutlu Belediye Başkan adayı Çetin Akın, CHP Turgutlu Gençlik Kolları başkanı Esin Küçükler ve partinin gençleri ile Turgutlu CHP ilçe başkanlığında bir araya geldi.

Rakipler Birbirini Kolluyor (Video)

MHP Büyükşehirler dışındaki 51 il ilçe ve belde belediye başkan adaylarını büyük oranda belirlemiş ve kamuoyuyla paylaşmaktadır.

AK Parti o ilçeleri de MHP'ye bırakıyor

AK Parti-MHP arasında sadece il düzeyinde değil, 30 büyükşehrin ilçelerinden hangilerinde iş birliğine gidileceğinin çerçevesinin de çizildiği belirtiliyor.

Turgutlu'nun tanınmış avukatlarından Nurşen Kabadayı yeni börosunda

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Nurşen Kabadayı yeni Bürosuna taşındı.

Eğitime olan desteğimiz artarak devam edecek

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Eğitim hayatına bu yıl başlayan Şehzadeler Spil Orta Okulu, Müdürü Olgun Sunmaz ve Okul Aile Birliği yönetimini makamında ağırladı.

Personelini Sonsuzluğa Uğurlamak için Manisa'ya geldi

Adana Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nda şube müdürlüğü görevi yapan Amir Sarı, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda etti.

Çetin Akın’ın adaylığı kesinleşti

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde yapılan önseçim’de parti üyelerinin oylarıyla sandıktan 1. Çıkan Cumhuriyet Halk Partisi Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın’ın adaylığı genel merkez tarafından açıklandı.

Turgutlu'da AK Parti ve MHP Kendi adaylarıyla yarışacak!

ÖZEL HABER; Manisa’da Büyükşehir’de AK Parti aday göstermeyecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün düzenlediği Genişletilmiş il toplantısında yaklaşık 1 saat kadar önce netleşti.

Son Dakika Gelişmesi Bu Haber Başka Yerde yok! Manisa'da AK Parti ve MHP İttifakı Kesinleşti

ÖZEL HABER; Manisa’da Büyükşehir’de AK Parti aday göstermeyecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün düzenlediği Genişletilmiş il toplantısında  yaklaşık 1 saat kadar önce netleşti.

Manisa’da CHP, İYİ Parti’nin çıkaracağı adayı destekleyecek!

26 Ekim 2018 tarihinde, ‘İYİ Parti ile CHP özellikle Manisa’da bir 'güç birliği' yapacak!...’ başlıklı bir haberimizde, Yerel seçimlerin ayak sesleri iyice kendini hissettirmeye başlamışken, İYİ Parti’nin Manisa ve İlçelerinde bir hareket halen yok! Buda Parti tabanının güvensizliğine neden oluyor ifadelerine yer vermiştik.

Yeğenini Öldüren, Ağabeyini Yaralayan Zanlı Tutuklandı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde ekmek fırınında düzenlediği silahlı saldırıda bir kişiyi öldüren, bir kişiyi de yaralayan zanlı tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Başkan Erdoğan, AK Parti'nin MHP'ye jest yapacağı illeri yarın açıklayacak

Son dakika... AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yarın düzenlenecek toplantıda Aksaray, Ağrı, Bilecik, Erzincan, Edirne, Iğdır, Isparta, Kars, Kırşehir, Kütahya, Siirt, Tunceli, Van, Zonguldak belediye başkan adaylarını açıklayacak. Buna göre, toplam 74 ilin adayı belli olmuş olacak.

Turgutlu’da cinnet geçiren şahıs dehşet saçtı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde  bir fırına pompalı tüfekle saldırıda bulunan şahıs fırıncıyı ağır yaralarken fırıncının oğlu olay yerinde hayatını kaybetti.

Sabunu Koydum Leğene...

Murat Yıldırım yazarına ait Sabunu Koydum Leğene başlıklı köşe yazı

Hurda Araçlar MKE’ye Devredildi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Makine Bakım Onarım Şube Müdürlüğü, 7020 ve 7103 sayılı kanun kapsamında trafikte ömrünü tamamlayan Büyükşehir Belediyesi’ne ait 11 resmi ve vatandaşlara ait 157 sivil plaka aracı, bertaraf edilmek üzere Makine Kimya Endüstrisi’ne devretti.

Beklediğim yanıt Whatsapp'tan geldi! AK Parti Manisa ve İlçelerinde aday göstermeyecek?

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, AK Parti ile MHP'nin yerel seçimlerde yapacağı iş birliğine dair kulis yazdı. Sarıkaya, "TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın, Çin Başbakanı ile yaptığı görüşmenin tamamlanmasını beklerken WhatsApp üzerinden Türkiye ile yazışmaya başlayıp, 'akıllıca yolun ne olduğunu' sorgulamaya başladım" dedi.

Başkan Erdoğan İmzaladı Sigara Paketlerindeki Logolar Kalkıyor

Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, sigara paketlerinin üzerinde markanın logosu olmayacak. Sinema, internet, topluma açık olan sosyal medya ve benzeri ortamlarda tütün ürünlerinin kullanılması yasaklandı.

Kocamaz çok sert ifadelerle Kılavuz'a cevap verdi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in aday gösterdiği Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, kendisine hakaret edenlere sosyal medyadan sert çıktı.

Kadınlarımızın bugününü en samimi duygularla tebrik ediyoruz

Bugün Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 84. yıl dönümüdür. Bu vesileyle tüm kadınlarımızı kutluyoruz.

Belediyeleri Rant Merkezi Olmaktan Çıkarmalıyız!

Habererk yazarlarından Haşim Karataş'ın bugün ulusalda yayımlanan yazısında şu ifadeler yer aldı. Karataş, 'Belediyeleri partilerin, siyasetçilerin arka planı ve rant merkezi olmaktan çıkarıp hizmet için Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımız için, ocu, bucu olayını ortadan kaldırabilmek için belediyeleri Devletin yönetmesine imkan verelim. Dedi.

Cezaevlerinde kişi sayısı yüzde 15,7 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılı ceza infaz kurumu istatistiklerini açıkladı. Buna göre; ceza infaz kurumunda 31 Aralık 2017 tarihindeki kişi sayısı, 2016 yılının aynı tarihine göre yüzde 15,7 artarak 232 bin 340 oldu.

Kılavuz, Siyasetin Yüz Karası Yahut İp Sirkinin Yeni Cambazı

MHP Mersin Milletvekili ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay KILAVUZ, yazılı bir açıklama yayınladı. Kılavuz, Siyaset; millete hizmet etmenin, milletin çıkarlarını savunmanın, milletin haklarını korumanın bir vasıtasıdır. Bu yönüyle siyaset çok anlamlı ve kutsal bir vazife; sorumluluk ve duruş, ilke ve vizyon, ahlak ve karakter gerektiren çok mühim bir mevkidir.

Manisa’da belirsizlik devam ediyor

Manisa’da Partililerin söz konusu belirsizliğinin adayların açıklanması sonrasında giderileceği ön görülüyor.

Selçuk Özdağ, 'Biz yarışırsak kazanacağız ve Cumhur İttifakı kazanacak'

AK Parti’de geçmiş yıllarda Genel Başkan Yardımcılığı, MKYK Üyeliği ve Manisa Milletvekilliği gibi görevler yürütmüş olan Selçuk Özdağ, 2019 yılında gerçekleşecek yerel seçimler için kolları sıvadı.

Türk Halk Müziği konseri

MANİSA Büyükşehir Belediyesi aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında Turgutlu’da Türk Halk Müziği konseri verildi.