Haber Ara

Genç Yaşta Kalbine yenik düştü

Turgutlu'nun sevilen simalarından Mehmet Yörük kalp krizi sonucun da hayatını kaybetti.

Başkan Akın Turgutlu'nun Gurur Kaynağı olan İşçiyi Ödüllendirdi

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, içi para ve çeklerle dolu çantayı bulup Zabıta ekipleri aracılığı ile sahibine teslim edilmesini sağlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli Durmuş Uğur’u ödüllendirdi. Durmuş Uğur’a örnek davranışından ötürü teşekkür ederek Cumhuriyet altını takdim eden Başkan Akın “Durmuş Uğur kardeşimiz Turgutlu Belediyesinin gurur kaynağı oldu. Örnek davranışından ötürü bizlere insanlık ölmedi dedirtti.”

Kaymakam Turan'a veda ettiler

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Kaymakam Uğur Turan’a veda ettiler.

Belediyesi işçisinin bulduğu çantadan iki milyon TL çıktı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde belediye işçisinin parkta sulama yapar iken bulduğu çantanın içinden 2 milyon lira değerinde nakit para, çek ve çek koçanları çıktı. İşçi para dolu olan çanta Turgutlu belediyesi Zabıta ekiplerince sahibine teslim edildi.

Başkan Akın Esnafla Bayramlaştı

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, alışveriş hareketliliğin yaşandığı Arefe Gününde Turgutlu çarşı esnafını ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Geleneksel Bayramlaşma Töreni Gerçekleşti

Turgutlu Belediyesi Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Ahmet Daşkan Orta Parkta düzenlenen genel bayramlaşma törenine katılarak, protokol üyeleri ve törene katılanlarla tek tek bayramlaşarak bayramlarını kutladı.

Görkemli bir düğünle evlendiler

Turgutlu’nun tanınmış ailelerinden Dabak ailesinin sevilen oğulları Sinan Dabak ile Köse Ailesinin biricik kızları Sevgi Köse, masalsı bir düğünle hayatlarını birleştirdi. Düğüne Yaklaşık 750 davetli katıldı.

Kent Eğitim Koleji'nden Kurban Bayramı Mesajı

Manisa'nın Turgutlu İlçesinde faaliyetlerine başlayan, Kent Eğitim Koleji'nden Kurban Bayramı Mesajı yayımlandı.

Turgutlu Zorlu Ticaret’den Kurban Bayramı mesajı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde faaliyetlerini sürdüren ZORLU TİCARET işletmecisi Osman Zorlu Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Milli Sporcu Mustafa ÖREN,'den Kurban Bayramı Mesajı

Turgutlu TEMMPLE GYM, İskenderiye Ocakbaşı, Aral Tuğla çalışanları adına  iş adamı ve Milli Sporcu Mustafa ÖREN, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Turgutlu Gazi Yapı’dan Kurban Bayramı Mesajı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde faliyetlerine devam eden Turgutlu’nun bilindik firmalarından olan Gazi Yapı Ortakları Ömer Seyhan ve İsmail Selvi, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladılar.

Başkan Coşkun Kurban Bayramı Mesajı

Turgutlu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun, Kurban  Bayramı nedeniyle bir açıklama yayınladı.

Başkan AKBAŞ’dan bayram mesajı

Turgutlu Berberler Kuaförler Oda Başkanı Pınar AKBAŞ, Kurban Bayramı dolayısıyla bayram mesajı yayınladı.

Kaymakam Turan İstanbul'a atandı

24.07.2015 tarihinden bu yana Turgutlu Kaymakamı olarak görev yapan Uğur Turan bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararnamesine göre İstanbul Başakşehir Kaymakamlığına atandı.

Özel Hatem Okulları yeni müdürü Dindar Ayindi ve yönetiminden gazetemize ziyaret

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde 2013-2014 eğitim öğretim yılında kapılarını açan Özel Hatem Anadolu Sağlık Meslek ve Anadolu Lisesi Müdürlüğüne getirilen Dindar Ayindi, Göreve geldikten sonra ilk ziyaretini Haber Kasaba Gazetesine gerçekleştirdi. Ayindi topluma faydalı olabilecek öğrenciler yetiştirmenin en büyük amaçları olduğunu söyledi.

İlk Kadın Karakol komutanın ismi ile ilgili haberimiz ses getirdi

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde Volkan Duran isimli Vatandaş Turgutlu Belediye Başkanlığı’na dilekçe vermiş ve haber merkezimiz aracılığı ile bunu kamuoyu ile paylaşmıştı. Haber Merkezimiz tarafından kamuoyuna aktarılan bu konuya Turgutlu belediyesi duyarsız kalmadı.

Şehit Yakut’un İsmi Turgutlu’da Ölümsüzleşti

Turgutlu Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı gerçekleşti. Belediye Başkanı Çetin Akın başkanlığında toplanan meclis gündeme ilave edilen bir madde ile toplam 7 maddeyi görüşerek karara bağladı.

Bağ Bozumu Şenlikleri 31 Ağustos’ta

Turgutlu Belediyesi Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri kapsamında düzenlenen etkinliklerde 31 Ağustos günü Bağ Bozumuna ayrıldı.

Kalender Emlak Turgutlu’da %1 komisyon ile hizmet verecek

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Emlak sektörünün yenilikçi yüzü Kalender Emlak hizmete girmesinden kısa bir süre sonra emlak komisyonu olarak %1 ile çalışacaklarını duyurdu.

Üniversite kayıt tarihleri belli oldu

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlem süreci için son gün 23 Ağustos 2019 olduğunu söyleyen İstanbul Rumeli Üniversitesi Rehberlik ve Aday İlişkileri Müdürü Tuba Uçar, YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır dedi.

Sinir hasarı cinsel hayatı olumsuz etkiliyor

Sinir sistemindeki hasarın sertleşme ve boşalma sorunlarına yol açabileceğini vurgulayan Hattat Klinik'ten Üroloji-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, Sinir sistemi cinsel bölgedeki hisleri, hissiyatın yoğunluğunu, zevki ve uyarılmayı yöneten ana yapılardan biri, bunlara 'zevk sinirleri' de diyebiliriz. İnme, felç, omurilik hasarı, Parkinson gibi problemler köprüye zarar veriyor. Alkole, toksinlere, yanlış beslenmeye ya da bazı hasar-cerrahi işlemlere bağlı gelişen lokal sinir sorunları da öyledir dedi.

KOBİ'ler için büyüme tavsiyeleri

KOBİ'nin tanımını yaparak sürdürülebilir olmaları yönünde önerilerini sıralayan Kerim Can Ertuğ, 'Yıllık 250 kişiden az işçi istihdam eden ve yıllık satış hasılatı ya da mali bilançosu 125 milyon lirayı aşmayan işletmelere KOBİ deniyor. KOBİ'ler kendi içlerinde de mikro, küçük ve orta büyüklük olarak üçe ayrılıyor.  KOBİ'lerin de günümüzde büyük firmalar gibi müşteri odaklı, stratejik planlama ve sürdürülebilir değer yaratmaya yönelik çalışmalar yapabilmektedir. Misyon, değerler ve vizyon sadece duvarda yazılı olan kelimeler olmaktansa tüm ekibin sahiplendiği ve inanarak üstlendiği nitelikte olmalıdır. Ne kadar güçlü olursanız olun Everest'e tek başınıza tırmanamazsınız.  Orta ölçekli firmalarda ekip olarak aynı hedefe odaklanmak giderek daha çok önem kazanmaktadır' diye konuştu.

Kent Eğitim Koleji Büyüyerek yoluna devam ediyor

Geçtiğimiz günlerde Manisa'nın Turgutlu ilçesinde açılan ve merkezi Ankara olan Kent Eğitim Koleji güler yüzlü, disiplinli ve kaliteli bir eğitim anlayışı ile vatanına, milletine, ailesine, bayrağına koşulsuz hizmet etmeyi düstur edinen, terbiyeli, ahlaklı, çelik gibi bir iradeye sahip ve milli olandan evrensele doğru yol alabilen güçlü nesiller için artık Turgutlu'muzda.

'Teknoloji ve bireyselleşme şiddet eğilimini artırıyor'

Toplum psikolojisi uzmanlarının çeşitli teoriler geliştirdiği ve çözüm önerileri sunduğu 'toplumsal şiddet histerisi'ni değerlendiren İstanbul Aydın Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Engin Eker, artan şiddet eğiliminin ardında teknolojik devrimin insanı yalnızlaştırmasının olduğunu söyledi. Eker, bireyselleşen, 'tekbenci'leşen ve yalnızlaşan insanların da şiddete meylinin arttığını ifade etti.

Yenidoğan bebeklerde en sık görülen cilt döküntüleri

Yenidoğan döneminde cildin çok daha hassas olması ve dış etkenlere karşı savunmasız kalması nedeniyle rengrenk döküntüler ortaya çıkabiliyor. Yenidoğan döküntülerinin zannedilenden çok daha masum olduğunun altını çizen Yeditepe Üniversitesi Kozyatağı Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Perihan Çobanoğlu Saf, Yenidoğan döküntüleri nadiren de olsa önemli hastalıkların belirtisi olabilirken, genelde çok masum şeyler olarak karşımıza çıkıyor dedi.

Gelecekte her bireyin 'küp uydusu' olacak

Milli uzay sanayisinin geliştirilmesi kapsamında ASELSAN ile küp uyduların yönetim kitini (tepki tekeri) ekibiyle üreten Bilişim Sistemleri Mühendisliği Öğr. Üyesi Doç. Dr. Korhan Levent Ertürk, yakın gelecekte firmaların hatta bireylerin tıpkı drone'lar gibi kendilerine özel küp uydularının olabileceğini ifade etti.

Çakır Besicilik Sizlerin Hizmetinde

Turgutlu Çakır Besicilik'de 0 yerli dana kurbanlık hayvan satışları başlamıştır.

Ekonomist Emre Alkin: Elektrik zamları enflasyonu tetikledi

Temmuz ayında tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) 1.36 artarken, yıllık bazda TÜFE endeksi yüzde 16.65 oldu. Temmuz ayı rakamlarını yorumlayan Ekonomist ve Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emre Alkin, 'Enflasyonda sürpriz yok' diyerek, 'Daha önce defalarca, baz etkisinin olumsuz kısmının geçmesi için eylül ayını bekleyeceğimizi söylemiştim. Dolayısıyla Temmuz ayına ait enflasyon beni şaşırtmadı. Hatta bazılarına göre beklenenden daha düşük çıktı' şeklinde açıklamada bulundu.

Parmak emme ve tırnak yeme diş yapısını bozuyor

Diş, çene ve yüz bölgelerinin büyüme ve gelişim dönemi sürecinde veya sonrasında birtakım bozuklukları meydana gelebiliyor. Bu rahatsızlıkların tedavileriyle ilgilenen ortodonti, ağız içi ve ağız dışı aygıtlar ile kuvvetler uygulanarak diş-çene-yüz yapılarının estetik ve fonksiyonel hale getirilmesini amaçlıyor. Özellikle gelişim çağındaki çocuklarda sık rastlanan ortodontik bozukluklar hakkında bilgi veren Altınbaş Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Seden Akan Bayhan, ortodontik tedavi için bir yaş kısıtlaması bulunmadığını ancak tedaviye başlama döneminin mevcut bozukluğa göre değişebildiğini söyledi. Bayhan, Çocuğunuzu ilk kez ortodontik muayeneye getirmek için en ideal yaş 7'dir. Bu yaşta tedavi gerekmeyebilir, ancak yapılan ortodontik muayene sayesinde tedaviye başlamak için en uygun dönem hakkında fikir sahibi olunur ve çocuk periyodik muayenelerle kontrol altında tutulmuş olunur diye konuştu.

Bayramda İstanbul'da kalanlara 5'i 1 yerde eğlence

Perakende ve eğlence sektöründe faaliyet gösteren Viaport, İstanbul'da kalanları 9 fonksiyonlu marinası olan Viaport Marina'ya, serinlemek isteyenleri aquapark'a, safari keyfini yaşamak isteyenleri Aslan Park'a, sualtı dünyasının egzotik canlılarıyla derinlere dalmayı isteyenleri Timsah Park'a, adrenalin tutkunlarını ise Korsan Adası Tema Park'a davet ettiğini açıkladı.