Haber Ara

Ova Yolları Sezona Hazırlanıyor

Turgutlu Belediyesi Ova Yollarında Çalışmalara Başladı

TUTSO’dan Turgutlu Devlet Hastanesine Koruyucu Tulum

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) tarafından Turgutlu Devlet Hastanesine 500 adet koruyucu tulum bağışlandı.

Ekipler, Turgutlu Askerlik Şube Başkanlığı, Turgutlu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Urganlı Jandarma Karakolu, Urganlı Gar Şefliği, Urganlı Sağlık Ocağı, Turgutlu Cezaevi ve ilçedeki dolmuş duraklarının dezenfekte işlemlerini g

Korona virüs ile mücadelesi ara vermeden sürdürüyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarla pek çok noktanın dezenfekte işlemleri gerçekleştirildi.

Turgutlu’da Dezenfekte Çalışmaları Aralıksız Sürüyor

Turgutlu Belediyesi korona virüs riskine karşı dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor. Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından günlük olarak ilçe genelinde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında merkez ve kırsal mahallelerin dezenfekte işlemlerine devam ediliyor.

Okul Bahçeleri Öğrencilerin Dönüşü İçin Hazırlanıyor

Turgutlu Belediyesi okulların bahçelerini çocuklar için renklendiriyor. Korona virüs tehlikesine karşı 30 Nisan’a kadar eğitimlerine evlerinde devam edecek olan öğrenciler için hazırlıklarını sürdüren Turgutlu Belediyesi ilçedeki okulların bahçelerini öğrencilere hazır hale getiriyor.

Manisa’da farkındalık yaratan ve Tepki içerikli yardım kampanyası başladı

Türkiye’de bir çok belediye bu süreçte suyu ücretsiz yapacağını açıklaması üzerine Manisa'da düşünülmüş bir yardımlaşma akımı başladı.

Turgutlu Şehidini son yolculuğuna uğurladı

Kuzey Irak'ta Bölücü Terör Örgütüne yönelik yapılan operasyonda Şehit düşen Uzman Onbaşı Onur Karakaya, Turgutlu'da son yolculuğuna uğurlandı.  

Türkiye’siz bir Libya Suriye olur

Bugünün Libya'sında bulunan Türkler, nüfus olarak Libya’da oldukça önemli bir bölümü oluşturuyor.

Turgutlu'ya şehit ateşi düştü

Irak'ın kuzeyinde taciz atışında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Onur Karakaya'nın Turgutlu'da baba ocağına şehit ateş düştü.

Son dakika... Atatepe Düğün Salonlarından sağlık çalışanlarına müjde

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde faaliyetlerine devam eden Atatepe Düğün Salonları İşletmesinden sağlık çalışanlarına moral desteği geldi.

Bakan Koca, ‘Vaka sayısı 1872 ölü sayısı 44’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Son 24 saatte toplam 3 bin 952 test yapıldı, 343 yeni tanı var. 7 hastamızı kaybettik” dedi.

Nezle veya Korona

23.Dönem Manisa MHP Milletvekili Ahmet Orhan kaleme aldı. Yeni Problemin adı; Korona virüstür.

Deniz Feneri’nden Evdeki 65 Yaşa Destek

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlar için uygulamaya konulan “Sokağa Çıkma Kısıtlaması / Yasağı Genelgesi”ne ek bir genelgeyi daha bu gece saat 01.00’da valiliklere gönderdi.

Kaymakam Ali YILMAZ Başkanlığında Koronavirüse rağmen toplantı gerçekleştirildi

Kaymakam Ali YILMAZ Başkanlığında, 'Vefa Koordinasyon Grubu' Toplantısı Yapıldı

Kaygı ve Panik Bulaşıcıdır!

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve son bir haftadır ülkemizde de görülen koronavirüs yayılmaya devam ederken belirsizlikler ve bilgi kirliliği de insanların büyük kaygılar yaşamasına sebep oluyor.

Koronavirüs Mesaisi Devam Ediyor

Turgutlu Belediyesi merkez ve kırsal mahallerdeki dezenfekte çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan önemli duyuru

Gelir İdaresi Başkanlığı resmi web sitesi https://www.gib.gov.tr üzerinden yaptığı açıklamayla Korona Virüs Hastalığı (Kovid-19) İle Etkin Mücadele Kapsamında Alınan Bazı Tedbirler Hakkında Duyuruda bulundu.

Selvilitepe Mahallesi Sokakları Dezenfekte Edildi

Turgutlu Belediyesi dezenfekte çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Koronavirüs tehlikesini en aza indirmek amacıyla geçtiğimiz gün belediyeye ait araçlarla ana caddeler üzerinde yapılan dezenfekte işlemleri bugün ise Selvilitepe Mahallesindeki sokaklarda sürdürüldü.

Şehzadeler koronavirüs çalışması devam ediyor

Türkiye’de görülen koronavirüs vakalarının ardından Şehzadeler Belediyesi bir çok nokta da önlem çalışması başlattı.

Özel gereksinimli vatandaşları hazırlanan bir video ile bilgilendirdi

Turgutlu Belediyesi, Koronavirüs riskine karşı özel gereksinimli vatandaşları hazırlanan bir video ile bilgilendirdi.

TURBEM’de Uzaktan Eğitim Sistemi Başlıyor

TURBEM Öğrencileri Eğitimlerine Uzaktan Eğitim Sistemiyle Devam Edecek.

Belediyeden Emekli 6 Memur Hakkında Suç Duyurusu

Turgutlu Beledisi'nden emekli olan 6 memur hakkında ileri ki günlerde tutuklama olup olmayacağı kamuoyunda merak konusu oldu.

Turgutlu Belediyesinden Ana Caddelere Koronavirüs Önlemi

Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Koronavirüsüne karşı kapsamlı bir dezenfekte çalışmasına imza attı. Turgutlu genelinde gerçekleşen dezenfekte çalışmalarına ana caddeler de eklendi.

Corona adına tütün maddelerindeki en büyük tehlikeye henüz tedbir sağlanmadı!

İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelge uyarınca, salgının yayılmasında toplumsal kaygı uyandıracak riskli alanlar kapatıldı ya da sınırlandırıldı.

Başkan Akın’dan Koronavirüs Toplantısı

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan, Fırat Honaz, Evren Erbaş Ser basın mensupları ile bir araya geldi.

Turgutlu Aşçı Yusuf Et Lokantası Hizmet vermeye devam edecek

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Aşçı Yusuf Et Lokantası açık olacak. Türkiye’de Corona virüsüyle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı, Pazartesi gece yarısından itibaren yürürlüğe girecek ek önlemlerle geçici olarak faaliyeti durdurulan alanların kapsamını genişletti. Bu kapsamda Turgutlu'da Aşçı Yusuf Çalışanları ve Lokantası faaliyetlerine devam edecek.

Hanedan Cafe Restaurant Hizmet vermeye devam edecek!

Hanedan Cafe Restaurant Personel açık olacak, İşletme hijyen eğitimi ve dezenfekten çalışmaları yaptı. Yapılan çalışmaların Turgutlu Halkı ve müşterileri için olduğunu ifade eden işletme sahipleri faaliyetlerine ve hizmetlerine 17/03/2020 tarihi itibariyle hız kesmeden devam edecek.

Sondakika! Lokanta, Kafe ve restorantlar kapanıyor..!

Korona Virüsünün ülke genelinde yayılmaya başlamasıyla birlikte iktidar çok sıkı önlemler almaya başladı.

İyi Parti başkan adayı Özben'den tanışma kahvaltısı düzenledi

İYİ Parti Turgutlu İlçe Teşkilatı'nın yaklaşan kongresine kısa bir zaman kala, ilçe başkanlığı için adaylığını açıklayan Mimar Gülnur Özben ve yönetim kurulu üye adayları ile tanışma kahvaltısında bir araya geldi.

Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın, Siyasette Manisa’nın önemine dikkat çekti

Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın’ın kurucu başkanlığını yürüttüğü hareketin Türkiye’de hızla nasıl yayıldığını Karataş’a anlattı.