Etiketler

Turgutlu’yu şoke eden Cani anne adliyeye sevk edildi

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde dün evde doğurduğu bebeği poşete koyup boş bir arsaya bırakan cani anne polis ekiplerince tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildikten sonra gözaltına alındı.

Ahmet Orhan Yazdı;Bir Şehidin Ardından!

Turgutlu, 10 Kasım 2012 tarihinde hain bölücü terör örgütüne yapılan operasyonda yaşanan kaza sonucunda hayatını kaybeden Şehit K.Pilot Yzb. Anıl Barış Çetin’in adını bundan böyle daha önce ismi Turgutlu, yeni adı Şehit Anıl Barış Çetin olan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yaşatacak.

İlçemiz Kaymakamı Ali Yılmaz’dan Gazetemize ziyaret

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz bugün ilçemizde faaliyetlerini sürdüren Haber Kasaba Gazetesi’ne ziyaret etti.

Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Anıl Barış Çetin’in İsmi Turgutlu'da Okula verildi

Turgutlu’da eğitim faaliyetlerine devam eden Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Turgutlulu Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Anıl Barış Çetin’in adı verildi.

Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Konseri Salona Sığmadı

Turgutlu Belediyesi tarafından düzenlenen Belediye Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından verilen konserde izleyeciler salona sığmadı.

Vali Deniz ve Fotoğraf Severler Demirci’nin Doğal Güzelliklerini Fotoğrafladı

Vali Ahmet Deniz, Manisa'nın turizmine katkıda bulunmak amacıyla fotoğraf severler ile birlikte Demirci ilçesinin doğal ve kültürel güzelliklerini gezerek fotoğraf çekti.

Emlak, Çevre Temizlik ve Reklam Vergisinde Son Gün: 30 Kasım

Turgutlu Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, Emlak, İlan Reklam ve Çevre Temizlik Vergileri’nin ikinci taksit ödemelerinde son günün 30 Kasım 2019 olduğunu duyurdu.

DGYD Terörle Mücadele Projesi için bir araya geldi

Demokrat Gazeteciler Ve Yazarlar Derneği Yönetimi Terörle Mücadelede Gençlik ve Medya isimli projesiyle ilgili Salı günü saat:19:00’da dernek binasında düzenlenecek olan program kapsamında toplantı gerçekleştirdi.

Yapay zekaya bağlı 143 yeni meslek geliyor

Trol yuvası tespit uzmanı, akıllı ev tasarım yöneticisi, dijital terzi, dijital terapist, robo psikolog… Yakın gelecekte en çok konuşulan sektörler olarak karşımıza çıkacak. Hepsinin ortak özelliği yapay zek. Bu dönüşümle içerisinde veri olmayan bir mesleğin bulunmayacağını ifade eden İstinye Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Başkanı Dr. Şebnem Özdemir, dijitalleşmeyle birlikte kazanılan bilgi ve deneyimlerin mesleklerde değişim yaratacağını söyledi.

8 yaşındaki Çınar'a otizm teşhisi konulması 6 yıl sürdü

İstanbul'da yaşayan Ayşe Karınca (40) bundan 8 yıl önce oğlu Çınar'ı dünyaya getirdi. Bebeği 3 aylıkken göz teması kurmadığını fark eden anne, bunu ilk yakın çevresiyle paylaştı. Durumu büyüttüğüne dair tepkiler almasına rağmen soluğu hastanede alan anne Ayşe Karınca, kan tahlili, işitme testi ve dilaltı bağı testi yaptırmasına rağmen herhangi bir sonuca ulaşamadı. Küçük Çınar'a ilk etapta hiperaktivite teşhisi konuldu. Oğlunun yaşıtlarından geri kaldığını fark eden anne, farklı hastanelerin kapısını çaldı. Çınar'ın otizm teşhisi alması ise 6 yaşını buldu. Bu süreçte hem işini hem de evliliğini kaybettiğini belirten anne Ayşe Karınca, Oğlum 3 aylıkken o farklılığı hissettim. Yerinde duramamasından, sürekli hareketli olmasından dolayı rahatsızlığı olduğu belliydi. Bizim tanıyı almamız 6'ncı yaşını buldu. Çınar, 6 yılı eğitim almadan geçirdi. Hem benim hem de onun için bu süreç çok yıpratıcı oldu dedi.

'Romantizma' izleyiciyle buluşacak

Murat Dişli, Alper Atalan, Zeki Enes Akkan'ın kaleme aldığı, Oktay Şenol'un yönettiği Janset ve Gökçe Özyol'un birlikte oynadığı 2 perdelik komedi;  yıllar sonra yapmak istedikleri düğün hazırlıkları ile ortaya çıkan bir evlilik hastalığını sahneye taşıyor.

'Zatürre bardaktan da bulaşabilir, hapşırıkla da geçebilir'

ATEŞ, BALGAM VE KUSMA VARSA DİKKAT

Pnömoni halk arasındaki bilinen adıyla zatürre, başta bakteriler olmak üzere çeşitli mikroorganizmalara bağlı olarak meydana gelen akciğer dokusunun iltihabıdır. Genellikle üşüme- titreme ile yükselen ateş, öksürük, balgam çıkarma (yeşil, sarı, pas rengi), göğüs veya yan ağrısının hastalığın en sık rastlanan belirtileri olduğunu kaydeden İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Florya Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Esra Yazar, 'Bazen balgamın eşlik etmediği kuru öksürük de olabilir. Bazı pnömoni türleri ise iştahsızlık, halsizlik, bulantı, kusma, eklem ve kas ağrıları gibi daha az görülen belirtiler ile sinsi bir başlangıç gösterebilir. Hastaların grip olduğunu zannederek eş-dost önerisi ile ilaç kullanmaktan kaçınması ve bir doktora başvurması gerekir' dedi.

Manisa’da 200 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Geleceğe Nefes Ol” sloganı ile başlatılan ve 11 milyon fidan dikiminin hedeflendiği kampanya kapsamında 81 ilde olduğu gibi Manisa’da da binlerce fidan Vali Ahmet Deniz’in de katıldığı etkinlikte toprakla buluştu. Yağışa rağmen 7’den 70’e çok sayıda Manisalı etkinliğe katılım sağladı. 

TURBELDAK’dan 10 Kasım ATA’yı Anma Yürüyüşü

Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK) 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinliği için 30 kişilik her yaştan katılımcıyla birlikte İsmailcik Deresi-Osmancık parkurundaydı.

PKU hastalarının en büyük sorunu 'pahalı özel besin': Aylık 500 lira harcıyorlar

Kişinin protein parçalanmasını sınırlandıran, beyinde ciddi hasar bırakabilen ve nadir hastalıklardan olan fenilketonüri (PKU) Avrupa'da 10 binde 1 kişiyi etkiliyor. Türkiye'de 20 binin üzerinde PKU tanısı almış birey bulunurken, ülkede her yıl yaklaşık 300 çocuğun PKU'lu olarak dünyaya geldiği ifade ediliyor.

Aşçı Yusuf Lokantası İşletmeci ve çalışanlarından 10 Kasım Mesajı

Manisda’nın Turgutlu İlçesinde faliyetlerini sürdüren Aşçı Yusuf Lokantası İşletmesi ve çalışanları, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kekikte 'uçucu yağ' hilesi

Aromalı kokusu ve lezzetli tadı ile yemeklerin vazgeçilmezi olan kekikte 'uçucu yağ' hilesi yapıldığı ortaya çıktı. Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada tarafından yapılan araştırmada, yağı ve suyu arıtma yöntemiyle alınan kekiklerin posasının piyasada, 'gerçek kekik' olarak satıldığı belirlendi.

AK Partili Gözeten, mevlit kandili mesajı yayınladı

Turgutlu İş Kadını Hatice Gözeten, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Gözeten, İnsanlık için kurtuluşun reçetesinin sevgi ve rahmet Peygamberi Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V) hayatını örnek alarak yaşamaktan geçtiğini ifade etti.

Kent Eğitim Koleji Turgutlu kampusü Mevlid Kandili Mesajı

Kent Eğitim Koleji Turgutlu Kampüsü Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj ve Kappüs Müdürü ve Okul Yönetimi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümü münasebetiyle bir anma mesajıda yayımladı.

Seyyarlar ve Kaldırım İşgallerine Karşı Komisyon Kuruldu

Turgutlu Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı Salı günü Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirildi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, seyyarlara ve kaldırım işgallerine yönelik çalışmaların başladığını açıkladı.

Başkan Daşkan'dan Kandil Mesajı

Turgutlu belediye başkan yardımcısı Ahmet Daşkan Kandil mesajı yayımladı.

Başkan Akın'dan Kandil Mesajı

Turgutlu belediye başkanı Çetin Akın, Kandil mesajı yayımladı.

Tanınmış İş Adamı Mustafa Ören’den Mevlid Kandili Mesajı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde faaliyetlerini sürdüren, Temple GYM, İskenderiye Ocakbaşı ve Aran Tuğla isimli işletmelerin sahibi olan Turgutlulu genç iş adamı ve Milli Sporcu Mustafa Ören, Peygamber efendimizin yer yüzüne teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili ile ilgili, mesaj yayımladı.

Atatepe Düğün Salonları Mevlid Kandili mesajı

Atatepe Düğün Salonları İşletmecileri İbrahim Keskiner ve Borahan Keskiner ve çalışanları Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Lina Video Fotoğrafçılık’dan Kandil mesajı

Turgutlu Lina Video Fotoğrafçılık’dan, Mevlid Kandili nedeniyle mesaj yayımladı.

Turgutlu Zorlu Ticaret'den kandil mesajı

Turgutlu Zorlu Ticaret, Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

EMS Gıda’dan Mevlid kandili mesajı

Turgutlu EMS Gıda ortakları ve çalışanları, Mevlid Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkanı Akbaş, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı

TURGUTLU Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Pınar Akbaş, Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak tüm İslam aleminin kandilini kutladı. 

Başkan Coşkun’dan Kandil mesajı

TURGUTLU Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AŞÇI YUSUF ET Lokantası’ndan Kandil mesajı

AŞÇI YUSUF ET Lokantası işletmecileri Asil, Serhat ve Furkan Seyhan kardeşler ve çalışanları, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladılar.