Etiketler

Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Talip Akbaş, El birliği ve ortaklaşa çalışılması gerektiğini belirtti

Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Talip Akbaş, Hayvanların bakımı ve tedavisi konusunda Büyükşehir Belediyesi olarak destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

Personelini Sonsuzluğa Uğurlamak için Manisa'ya geldi

Adana Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nda şube müdürlüğü görevi yapan Amir Sarı, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda etti.

Hurda Araçlar MKE’ye Devredildi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Makine Bakım Onarım Şube Müdürlüğü, 7020 ve 7103 sayılı kanun kapsamında trafikte ömrünü tamamlayan Büyükşehir Belediyesi’ne ait 11 resmi ve vatandaşlara ait 157 sivil plaka aracı, bertaraf edilmek üzere Makine Kimya Endüstrisi’ne devretti.

Öğrencilere ‘Yangın’ Eğitimi

MANİSA Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından Ahmetli Şehit Hakkı Erdoğan Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerine yönelik olarak yangın eğitimi verildi.

Turgutlu’da mezbaha personeline Yangın Eğitimi

MANİSA Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Turgutlu Amirliği ekipleri, ilçedeki mezbaha personellerine ve özel bir kuruluşun personellerine yangın güvenlik eğitimi verdi.

Manisa'da Zabıta’dan Etiket Denetimi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ekipleri tarafından yapılan denetimler tüm hızıyla devam ediyor.

Sağlık İşleri Daire Başkanı'ndan Gördes’e Ziyaret

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Talip Akbaş, Gördes’e ziyarette bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti paradigmasının son kalesi olan yargı

Danıştay 8. Dairesi yargıçlarının kararı tekil bir örnektir ve istisnalar kaideleri bozmaz. Bundan dolayı, söz konusu kararı referans alarak yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığından dem vurmak abesle iştigaldir.

Şehir İçine Park Eden Otobüslere Cezai İşlem Uygulandı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına bağlı trafik zabıta ekipleri, halk otobüsü depolama alanlarına park etmeyerek, şehir içinde park edip trafik sıkışıklığına neden olan otobüs sürücülerine cezai işlem uyguladı.

Turgutlu'da Satılık 136 m2 3+1 Daire

Manisa'nın Turgutlu İlçesinde Otoparklı, Asansörlü 136 m2 3+1 3.kat daire sahibinden satılık ilgilenenler...

Yıl boyunca tatil planı yapan işçilere kötü haber

Yargıtay, milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren emsal nitelikte bir karara imza attı. Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, yıllık izin zamanının işverenin belirleyeceğini, işçinin kendi isteğine göre tatil planı yapamayacağına hükmetti.

Ekipler Yüksekte Çalışma Eğitimi Aldılar

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen eğitim projesi kapsamında merkezde görev yapan Zabıta personellerine yüksekte çalışma eğitimi verildi.

Büyükşehir Haberlerimize Kayıtsız Kalmadı

Manisa Büyükşehir belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir, Haberkasaba.com internet sitemizde yaptığımız haberler sonrası Turgutlu’da yapımı devam eden Katlı Kavşak ve Yol Uygulama Projesi’nin 2. Etabında incelemede bulundu ve çalışmalarla ilgili açıklama yaptı. Demir, Ayrıca bir süredir basında yer alan haberlere de cevap verdi.

Artık hesap işletim ücretini BANKALAR alamayacak

Danıştay 15. Dairesi, bankaların 'hesap işletim ücreti' almasını düzenleyen yönetmelik hükmünü iptal etti.

Sağlıksız gıda ve Seyyar satıcılara operasyon başlıyor

Manisa'nın Turgutlu ilçesi Kaymakamı Uğur Turan Başkanlığında İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Turgutlu Vergi Dairesi Müdürlüğü, Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Fırıncılar Odası Başkanlığı, Bakkallar Odası Başkanlığı, Lokantacılar Odası Başkanlığı ve Manavlar Odası Başkanlığının da dahil olduğu Seyyar Gıda Satışını Önmele Komisyonu kuruldu.

Yapılandırmaya Vatandaştan Yoğun İlgi

Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; 18 Mayıs 2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun’dan yararlanmak isteyen vatandaşların yoğun ilgisi devam ediyor.

VERGİ BORÇLARI YAPILANDIRILIYOR

Manisa Vergi Dairesi Başkanvekili Ramazan Yaşar yapmış olduğu yazılı basın açıklamasıyla 7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin kanunun 18 Mayıs 2018 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girdiğini belirtti.

Akhisar Beyoba Mahallesi Çayır mevkinde bulunan sondajın elektrik hattı ve panosunu yeniledi

Manisa Büyük şehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Akhisar Beyoba Mahallesi Çayır mevkinde bulunan sondajın elektrik hattı ve panosunu yeniledi.

Salihlide İlaçlamalar Devam Ediyor

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, il genelinde yeşil alanlarda ve gübrelik alanlarda haşere ile mücadeleye karşı ilaçlamalarını sürdürüyor. İlaçlamalarda vatandaşların sivrisinek ve karasinek tehdidinden uzak bir mevsim geçirmeleri hedefleniyor.

Akhisar Stadyumunun etrafında asfalt çalışmaları gerçekleştiriliyor

İl genelinde asfalt çalışmalarına ara vermeden devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Spor Toto Akhisar Stadyumu’nun etrafında asfalt çalışmaları gerçekleştiriyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir, 6 bin metrekarelik sıcak asfalt uygulamasının gerçekleştirildiğini belirtti

Manisalılar Rahat Olsun Her Şey Kontrol Altında

Manisa’nın kanayan yarası 40 yıllık vahşi depolama sorununu tarihe gömen Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi ile ilgili basında yer alan haberlere ilişkin Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım tarafından açıklama yapıldı.

Başkan Ergün'ün Daimi Oyuncusu Hasan Eryılmaz, Yine Sahalara Dündü!

Manisa Büyükşehir belediye başkanı Cengiz Ergün'ün daimi oyuncusu ve her dönemin  Milletvekili aday adayı son zamanların çok konuşulan ismi ayrıca Manisa Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Eski Başkanı Hasan Eryılmaz, yine meydanlarda yerini almaya hazırlanıyor.

Hem ücret alacaklar hem meslek sahibi olacaklar

Hayat Boyu Öğrenme Genel müdürlüğü, Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı, Alman Uluslararası İşbirliği Kuruluşu (GIZ) işbirliğinde, Suriyeli mülteciler ve Türk vatandaşlarının mesleki becerilerinin geliştirilmesi amacıyla hayata geçirilen ‘İş Karşılığı Ücret’ Projesi (Cash for Work) kapsamında Manisa’da açılan 3 farklı kursta toplam 75 kursiyer eğitim alıyor.

Alınan ücreti abartıp bunu gelir kapısı haline getirdiler

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Finansal Tüketici İlişkileri Daire Başkanı Ahmet Yılmaz, ortak ATM'lerden para çekenlerden alınan ücretlerin çok yükselmesi üzerine sınırlama getirdiklerine dikkat çekerek, "Ortak ATM'de alınan ücreti abartıp bunu gelir kapısı haline getiren bankalar var" diye uyardı.

Salihli Diyabet Hakkında Bilgi Sahibi Oluyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından vatandaşlara şeker hastalığını anlatmak ve bu konuda alınması gereken önlemleri paylaşmak adına Sağlıklı Beslen, Hareket Et, Diyabeti Yen' adlı seminer Salihli’de gerçekleştirildi.

VERGİ DAİRESİ TAŞINIYOR

Turgutlu’da şehir merkezinde faaliyet gösteren Vergi Dairesi ve Mal Müdürlüğü için yeni bina için çalışmalar başladı.

İtfaiye Personeli’nden Anlamlı Bağış

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Türk Kızılayı Manisa şubesi işbirliği ile başlatılan kan bağışı kampanyası kapsamında Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı personelleri kan bağışında bulunarak kampanyaya destek oldu.

YÜZ AKI 100 GENÇ” PROJESİ PROTOKOLÜ

Manisa Bağımlılığı Önleme ve Sağlıklı Yaşam Derneği (MASDER) tarafından hazırlanarak İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığından hibe almaya hak kazanan 100 gence rehabilitasyon desteği verecek "Yüz Akı 100 Genç" projesi protokolü imzalandı.

MİNİKLERİN HEYECANI GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

MANİSA İtfaiye Daire Başkanlığı Ahmetli Amirliği ekipleri, 45 anaokulu öğrencisi ile bir araya geldi.

MANİSA'DA SERVİS ŞOFÖRLERİNİN J PLAKA TEPKİSİ

Manisa ve İzmir arası günlük ortalama 14 bin yolcu taşıyan D2 Yetki Belgesine sahip servis şoförleri sorunların çözülmesi için harekete geçti. Yaklaşık 50 servis şoförü, D2 yetki belgesi yerine j Plaka isteyen Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı önünde eylem yaptı.