Etiketler

MHP, Aydın Büyükşehir Başkan Adayını Geri Çekti

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, Cumhur ittifakı görüşmeleri çerçevesinde, MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın'ın geri çekildiği belirtti.

Manisa ve İlçelerinde İttifakta son dakika gelişmesi!...

AK Parti ve MHP'de Manisa belirsizliği devam ediyor, Önümüzdeki günlerde farklı şeylerde olabilir..

İYİ Parti ve CHP'nin Manisa’da İTTİFAK yapacağını 26 Ekim 2018 ve 16 Kasım 2018 tarihlerinde söylemiştik

Haber Merkezimiz tarafından 26 Ekim 2018 tarihinde ve 16 Kasım 2018 tarihinde yapılan haberlerde İYİ Parti ve CHP Manisa’da İTTİFAK yapacağını söylemiştik.

AK Parti ve MHP’nin Manisa ittifakıyla ilgili gözler liderlerde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

Manisa’da Cumhur İttifakı!

Muzaffer Yurttaş bugün kaleme aldığı yazısında; Manisa’nın Cumhur İttifakı kapsamında olan illerin arasında yer aldığını söyledi.

Son Dakika Gelişmesi Bu Haber Başka Yerde yok! Manisa'da AK Parti ve MHP İttifakı Kesinleşti

ÖZEL HABER; Manisa’da Büyükşehir’de AK Parti aday göstermeyecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün düzenlediği Genişletilmiş il toplantısında  yaklaşık 1 saat kadar önce netleşti.

Selçuk Özdağ, 'Biz yarışırsak kazanacağız ve Cumhur İttifakı kazanacak'

AK Parti’de geçmiş yıllarda Genel Başkan Yardımcılığı, MKYK Üyeliği ve Manisa Milletvekilliği gibi görevler yürütmüş olan Selçuk Özdağ, 2019 yılında gerçekleşecek yerel seçimler için kolları sıvadı.

Bahçeli, İttifak iyi gidiyor, karşılıklı jestler olabilir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli yerel seçimlerle ilgili yaptığı son dakika açıklamasında ittifakla ilgili “şu ana kadar ki gelişmeler olumlu ve verimli ittifak iyi gidiyor, karşılıklı jestler olabilir” dedi.

100 TL'lik reklam için yapılan hokkabazlıklar

Manisa'da Cengiz Ergün'e yakınlığı ile bilinen bazı haber siteleri Cumhuriyet Gazetesi'nin "İttifakta üç il sıkıntısı" haberinin orjinalini değiştirerek yayınladılar. Bazı haber siteleri daha sonra haberi yayından kaldırdı.

Bahçeli’den yeni hamle Büyükşehir adayını geri çekti gündem değişti

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için MHP tarafından büyükşehir belediye başkan adayı gösterilen Prof. Dr. Serdar Sevimli'nin AKP lehine adaylıktan çekildiği, Cumhur İttifakı gereği Erzurum adayı Serdar Sevimli’yi geri çeken MHP’ye Kars ve Iğdır verildiği, Ak Parti Erzurum’a karşı Kars ve Iğdır’dan aday göstermeyeceği ifade ediliyor.

Cumhur Manisa’da Zorda!

Tüm bunlardan daha fazla da Cumhur İttifakına dair 24 Haziran seçimleri öncesi sarf ettiği “ittifak tavanda var ama tabanda yok” söylemi tüm Türkiye gibi Manisa’yı da temelden sarsmıştır.

MHP ve AK Parti'de Ortak Aday Formülü

MHP ve AK Parti'nin ittifaka gideceği yerlerde, belediye başkanı hangi partiden seçilecekse yardımcısının da diğer partiden olacağı konuşuluyor.

Manisa, Isparta ve Adana’da Cumhur İttifakı Anlaşamıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MHP'ye yönelik "Mutabakat varsa, karşılıklı jestlerimiz olacaktır" sözünün ardından, kulislerde hangi il ve ilçelerde işbirliği yapılacağı konuşulurken Manisa, Isparta ve Adana'da ittifak sorunu yaşandığı iddia edildi.

Yerelde Cumhur İttifakı, Öğretmenlerimiz...

İyi haftalar, 'Tıpkı bir kandil gibi etrafına ışık vererek tükenen öğretmenlerimizin önünde saygıyla eğiliyorum.'

Partiler yeniden ittifak arayışına girdi

Fehmi Koru, kendi adını taşıyan sitesinde siyasi partilerin ittifak yapmak zorunda olduğunu ve bunun sebebinin ne olduğunu yazdı.

AK Parti-MHP İttifakında Son Durum?

ÖZEL HABER; Manisa ve Balıkesir gibi bazı illerde yapılacak ANKET sonuçlarına göre hangi partinin adayının destekleneceğine karar verilecek, İttifak Adayı Ergün Olmayabilir.

Kısa sürede vatandaşın gönlünde taht kuran Yasin Dumlupınar ismi MHP' de ön planda

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında gerçekleşen yerel seçimlerde ittifak görüşmelerinin ardından Selendi'de gözler MHP'nin Belediye Başkan adayının kim olacağına çevrilirken halkla iç içe olan, kısa sürede vatandaşın gönlünde taht kuran mevcut Belediye Başkanı Yasin Dumlupınar ismi ön plana çıkıyor.

Bakan Çavuşoğlu, BM Medeniyetler İttifakı Dostlar Grubu Bakanlar Toplantısı’na katıldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, New York'ta Birleşmiş Milletler (BM) Medeniyetler İttifakı Dostlar Grubu Bakanlar Toplantısı açılış oturumuna katıldı.

MHP ve İYİ PARTİ İttifaksız Hiç bir İli Kazanamıyor

Polimer.com'un kurucusu M. Günal Ölçer ve ekibi, 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimler için partilerin ittifak yaptığı ve yapmadığı 13 senaryoyu araştırdı. 81 il ve 972 ilçenin her biri için tek tek incelenen sonuçlara göre, AK Parti’nin MHP ile ittifakı İstanbul’u kazanmaya yetmiyor.

Geçtiğimiz 26 Ekim 2018 Tarihinde bunları söylemiştik

Haberimizin üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra söylediklerimizin ve yaptığımız haberlerimizin edindiğimiz kulis bilgilerinin doğruluğunu birkaç gündür ortaya konmaya başlandı. 26 Ekim 2018 tarihinde ‘İYİ Parti ile CHP özellikle Manisa’da bir 'güç birliği' yapacak!...’ başlıklı haberimizin yerinde bir haber olduğu ortaya çıktı.

Başkan Erdoğan'dan dikkat çeken MHP uyarısı

Cumhur İttifakı’nın devam ettiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı’nın, ulusal meselelerde millî birliğin varlığına dikkat edilmesi gerektiğini belirttiği öğrenildi.

Cengiz Ergün Anketlere göre MHP'den aday olursa kazanamıyor

Alınan İttifak kararının ardından ilk anketçi yorumu: Manisa, Adana, Mersin gibi şehirlerde MHP hiçbir yerde tek başına birinci parti değil.

Al gülüm ver gülüm, bugün git yarın gel, yine beklerim!...

Habererk yazarlarından Haşim Karataş, bugünkü yazısında; 'Uğurlar ola eyyy ittifak' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Özdağ'dan çarpıcı 'Yerelde ittifak yok' açıklaması

Siyasi tecrübe ve öngörülerine dayanarak yapmış olduğu tüm tespitlerde bugüne kadar yanılmayan AK Parti 24. 25. 26 Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ'ın yerel ve ulusal basın yayın organlarında yapmış olduğu değerlendirmelerde, 'Yerel seçimlerde ittifak yok' söylemi Cumhur ittifakında yer alan AK Parti ve MHP'den gelen açıklamalarla doğru çıktı.

Kurtulmuş’tan ’ittifak’ açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Görüşmelerde, müzakereler sonucunda belli bir noktaya gelineceğini ümit ediyorum. Seçimin belli kendi takvimi var ve bu takvime gelmeden evvel ittifak görüşmelerini neticelendirmiş oluruz” dedi.

Meclis’te İYİ Parti İle AK Parti ‘işbirliği’ boy gösterecek!

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde CHP’yle birlikte ‘Millet İttifakı’ blokunda yer alan İYİ Parti , yerel seçimler öncesi direksiyonu AKP tabanına kırdı. Parti yönetiminde, partinin “ CHP ve HDP’yle yan yana anılmasının İYİ Parti’ye zarar verdiği” belirtilirken, parti Meclis’te de AKP’ye ‘şartlı destek’ verecek. AKP’nin hazırladığı bir yasa teklifinin işçinin, memurun, emeklinin, esnafın veya Türkiye dış politikasının yararına olması halinde İYİ Parti, o düzenlemeleri Meclis’te destekleyecek. İYİ Parti ’nin, yerel seçimlerde “ CHP ile birlikte ittifak halinde olmaktansa, bazı iller için işbirliği içinde olmayı” tercih edeceği belirtiliyor. İYİ Parti ’nin İstanbul, Ankara ve İzmir’de “AKP ve MHP ittifakının oylarını düşüreceği” değerlendirmeleri de yapılıyor. Parti, 24 Haziran seçiminde il ve ilçelerde, ikinci ve üçüncü olan partilerin işbirliği yapmasıyla, yerel seçimin sonucunun değiştirilebileceğini de hesaplıyor. “AKP ile işbirliği yapılması” halinde, 24 Haziran’da ikinci sıraya düştüğü illerden “birinci parti olarak çıkabilmeyi” de hesaplayan İYİ Parti yönetimi, yerel seçimde CHP’den alacağı ‘emanet oylar’ yerine kendi tabanından alacağı oylarla hareket etmeyi planlıyor. AKP’li ve MHP’li seçmenin oylarına talip olan İYİ Parti, ‘işbirliğini’ öne çıkartarak; “şehirler üzerinde mutabakat formülünü” de yaşama geçirmek istiyor. AKP’ye destek “ CHP ’nin yerel seçimlerde, İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerdeki ilçeler ile doğu bölgelerinde HDP’yle işbirliği içinde olmasının İYİ Parti ’yi hedeflenen AKP ve MHP tabanından uzaklaştıracağı” değerlendirmelerinin de yapıldığı İYİ Parti, Meclis’te de “AKP’yi şartlı destekleyecek.” Desteğin gerekçesi ise kamuoyuna, “ İYİ Parti, düşmanlık ve kökten reddedişlerin yapıldığı bir siyasi parti değil” olarak açıklanacak. Böylece İYİ Parti ’nin, 24 Haziran seçimleri dönemi ve sonrasında AKP ve MHP ’nin partiyi “ HDP’yle yan yana getirme durumundan uzaklaştıracağı” ifade ediliyor.

CHP'li Özel, 'HDP ile ilgili olarak 'Gönül ittifakımız var'

CHP, yerel seçimlerde ittifak yapmak istediği HDP ile ilgili olarak 'Gönül ittifakımız var' diyerek ortamı yumuşatmaya çalışıyor.

Başkan Erdoğan ittifak sorusunu cevapsız bırakmadı

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin yerel seçimlerde ittifak ile ilgili attığı adım sonrası konuşan Başkan Erdoğan, Bahçeli, ile bir araya gelebileceklerini söyledi.

İttifak Haberlerimiz Başkan Ergün’ü Ankara’nın Yollarına Düşürdü!

Yerel seçimlerde Manisa ittifak'a dahil olabilecek mi! olursa MHP'li Cengiz Ergün ittifak'ın adayı olacak mı? sorularımız Başkan Ergün'ü harekete geçirdi. Ergün Bugün Ankara'daydı.

SON DAKİKA: AK Parti ve MHP İttifak konusunda prensipte anlaşdı

 SON DAKİKA HABERİ: AK Parti ve MHP Cumhur İttifakı'nın devamı konusunda prensipte anlaşma sağladı.