Etiketler

Trump bombalı paketlerle ilgili konuştu

ABD Başkanı Donald Trump, çeşitli siyasetçilere ve kurumlara gönderilen bomba paketlerine ilişkin, 'Amerika vatandaşlarının güvenliği, benim en üst düzey ve mutlak önceliğimdir' dedi.

IMF ve Arjantin anlaştı

Arjantin’in IMF’den borç almaya karar vermesinden sonra ABD Başkanı Donald Trump, Devlet Başkanı Mauriccio Macri’yi arayarak tebrik etti.

Albayrak konuşurken Trump tweet attı, Dolar Bir Anda Patladı

ABD Türkiye'den çelik ve alüminyum tarifelerini yüzde 20 çelik tarifesini ise yüzde 50 artırdı. Vergiler ikiye katlandı.

Saadet Partisi Manisa İl Başkanı Çağlak 'İsrail Ancak Güçten Anlar'

Saadet Partisi Manisa İl Başkanı Hasan Çağlak yaptığı yazılı açıklama ile İsrail zulmünü kınadı ve "7 ay önce dünyanın baş belası Trump, ABD büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararını ilan ettiğinde, başta Türkiye olmak üzere İslam Ülkelerindeki tüm hükümetler gerçekçi bir tepki ortaya koysalardı ABD ve İsrail böyle bir uygulamaya cesaret edemezdi." dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump'la olan diyaloğunu anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Gençlik Festivali'nde gençlerle sohbet etti. Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı öncesi, Trump'la aralarında geçen bir diyaloğu aktardı. Buna göre; Trump, ABD'li generallerin harekatı uygun bulmadığını söyledi, Erdoğan ise 'size üzülüyorum yanıtını verdi.

"Hazırlan Rusya Füzeler Geliyor" Diyen Trump, Putin'i Beyaz Saray'a Davet Etti

Geçen hafta 'Hazırlan Rusya, füzeler geliyor' mesajıyla, Suriye'yi vuran ABD Başkanı Trump, Rusya Devlet Başkanı Putin'le yaptığı görüşmede, Rus lideri Beyaz Saray'a davet etti.

AKP'den Trump'a tam destek, ful destek!

ABD'nin, İngiltere ve Fransa ile birlikte Suriye'ye düzenlediği saldırıya AKP'den tam destek geldi.

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson görevden alındı

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ı görevden aldı. Yerine CIA Direktörü geldi.

ABD tehdit etti: Hedefte o ülkeler var!

ABD, Kuzey Kore'yi nükleer füze programlarından vazgeçmeye zorlamak için en büyük yaptırım paketini uygulamaya hazırlanırken ABD Başkanı Donald Trump, "Adımlar işe yaramazsa, dünya için çok, çok talihsiz ve tehlikeli olabilir" açıklamasını yaptı.

Donald Trump,'İstenirse özür dilerim'

ABD Başkanı Donald Trump, önceki aylarda sosyal medya hesabından yaptığı İslam karşıtı paylaşımlar için istenirse özür dileyeceğini açıkladı.

Erdoğan ile Trump arasında görüşme gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump, dün saat 20.30 sularında telefonda görüştü. İki lider, Suriye başta olmak üzere bölgesel gelişmeleri ele aldı.

Erdoğan ve Trump bugün 20:30'da Afrin'i görüşecek

ABD’nin Suriye’de Türkiye sınırına 30 bin kişilik terör ordusu kurma kararı ve Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekâtı ile gerilen Türkiye-ABD ilişkilerinde ilk liderler arası temas bugün gerçekleşecek.

Kuzey Kore lideri Kim jong un noktayı koydu!

Kudüs tartışmasına katılan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararına karşı çıkarak "İsrail diye bir devlet var mı ki başkenti Kudüs olsun" dedi.

SUUDİ ARABİSTAN'DAN SKANDAL KUDÜS KARARI !

Orta Doğu merkezli haber portalı MEM , Arap basınına dayandırdığı haberde yönetimin ülkedeki medya kuruluşlarına Trump'ın Kudüs kararı hakkında çok fazla yayın yapmamaları konusunda uyarıda bulunduğunu duyurdu.

KUDÜS VE MESCİD-İ AKSA İÇİN TOPLANDILAR (VİDEO)

Manisa'nın Turgutlu İlçesinde Koza Pazarı Civarında Vatandaşlar, Sivil Toplum Örgütleri, Siyasi partiler Kudüs ve Mescid-i Aksa için bir araya geldiler. ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıması, çok sayıda kentte protesto ediliyor...

Gedizli;'Uluslararası Hukukun ve İlgili BM Kararlarının Açık İhlalidir'

AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Gedizli, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Kudüs Kararı"nın, Uluslararası hukukun ve ilgili BM Kararlarının açık bir ihlali olduğunu söyledi.

Sosyal medyada, 2005 yılına ait bir görüntü gündeme oturdu

Yıl 2015 bu video gündeme bomba gibi düştü! ''İsrail’in başkenti Kudüs’e hoşgeldiniz'' Trump’ın “Kudüs İsrail’in başkentidir” açıklamaları sonrası tüm dünya ayağa kalktı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Kudüs açıklaması!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Trump'ın Kudüs kararına sert tepki gösterdi.

Erdoğan'dan Kudüs açıklaması: Trump'ın kararı yanlış bir adımdır!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile ortak basın toplantısı düzenledi. Trump'ın Kudüs kararı yanlış bir adımdır diyen Erdoğan, "Kudüs, tüm Müslümanların harimiismetidir, göz bebeğidir. Kimden gelirse gelsin, bu tarihi hakikati gözardı eden her yaklaşımın sonu hüsrandır, felakettir. Bölgemizin huzur, barış ve güvenliği, iç politik hesaplara kurban edilemeyecek kadar önemlidir." ifadelerine yer verdi.