Etiketler

38 terörist etkisiz hale getirildi

TSK'dab yapılan açıklamada, son bir haftada yurt içinde 11 ve yurt dışında 27 olmak üzere toplam...

Suriye sınırına asker takviyesi devam ediyor

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Hatay’da sınır noktalarında görevli birliklere takviye tank ve askeri araç sevkiyatını sürüyor

Rusya’da helikopter yere çakıldı

Rusya’nın İrkutsk şehrinde, içinde 3 kişinin bulunduğu bir helikopter düştü.

TSK 54 teröristi daha...

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), son bir hafta içerisinde yürütülen operasyonlar neticesinde 4’ü sözde lider kadroda olmak üzere 54 teröristin etkisiz hale getirildiğini, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında da bugüne kadar 4 bin 558 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'yle 18 bin 632 kamu personeli ihraç oldu

Bugün sabah 5 sularında Resmi Gazete'de yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile 6152 TSK personeli ihraç edildi. Listede 344 general de yer alıyor.

87 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), son bir hafta içerisinde yürütülen operasyonlar neticesinde 87 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirterek, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında da bugüne kadar 4 bin 509 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

İnce’ 'Ben ‘Fabrika’ Diyorum, Erdoğan ‘Kıraathane’ Diyor'

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, ’apolet sökme’ tartışmalarına ilişkin, "Dediğimin arkasındayım. TSK mensubu siyasetin içinde olamaz. Siyasi partilerin iftar sofralarında rakiplerin eleştirildiği sofralarda olamaz. Alkış yaparsan seni 30 Ağustos’ta gönderirim" dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri Hava harekatında 12 hedefin imha edildiği belirtildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Kuzey Irak’taki bölücü terör örgütü mevzilerine yönelik düzenlenen hava harekatında 12 hedefin imha edildiğini belirtti.

Hakkari’de silahlı 4 terörist etkisiz hale getirilmiştir

TSK:'Hakkâri/Yüksekova bölgesine 17 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenen hava harekâtı neticesinde; silahlı 4 terörist etkisiz hale getirilmiştir. '

Uzman Çavuşlar geri dönmek istiyor

TSK’nin yurtiçinde ve yurtdışında başarılı ile yürüttüğü operasyonlar arttıkça ihtiyaç duyulan personel sayısı da artıyor.Bu ihtiyacın farkında olan, sözleşme mağduru er ve erbaşlar konunun çözümü için devlet yetkililerine sesleniyor.

Birisi sözde lider kadrosunda, 67 terörist daha...

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), son bir hafta içinde biri sözde lider kadroda olmak üzere 67 teröristin etkisiz hale getirildiğini, Zeytin Dalı Harekatı’nda ise etkisiz hale getirilen terörist sayısının 4 bin 157 olduğu bildirildi.

TSK '3820 teröristi öldürüldü'

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren 3820 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

ÖSO, Türkiye'den 'gazilik' ve 'şehitlik' unvanı istedi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile birlikte Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekât'larına katılan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensuplarının, Türkiye'den 'gazilik' ve 'şehitlik' unvanı istediği belirtildi.

TSK Kandili yerle bir etti; 41 terörist öldürüldü

TSK'dan yapılan açıklamada, 22 Mart 2018 tarihinde Irak kuzeyi Kandil bölgesine askeri birliklere saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik yapılan operasyonda 41 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

Genelkurmay Başkanı açıkladı '157 TSK personeli...'

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Zeytin Dalı Harekatı sırasında yaralanan 157 TSK personelinin, tedavilerinin ardından kendi istekleriyle muharebe sahasına döndüğünü açıkladı.

Rusya ilk kez YPG için 'terör örgütü' dedi

TSK ve ÖSO'dan Zeytin Dalı Harekatı'yla darbe yiyen YPG/PYD/PKK oluşumlarına bir açıklama da Rusya'dan geldi. Moskova ilk kez YPG için 'terörist' ifadesini kullandı.

Sondakika! Afrin'de patlama; şehit ve yaralılar var

TSK ve ÖSO'nun Afrin'de birlikte yürüttükleri 'ZEYTİN Dalı' Harekatı ile terör örgütlerinden arındırılan Suriye'nin Afrin merkezindeki arama tarama çalışması sırasında teröristlerin kaçarken tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit ve yaralı askerler bulunduğu bildirildi.

Afrin halkı teröristleri Mehmetçik'e böyle teslim etti

TSK, Afrin halkının 3 teröristi yakalayarak güvenlik güçlerine teslim ettiğini bildirdi.

Sedat Peker'den ÖSO'ya çelik yelek desteği

Sedat Peker, TSK'nın beraber Afrin'e yönelik olarak operasyon başlattıığı Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) çelik yelek gönderdi.

Açılan hendekler onlarla aşılacak

TSK'nın yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Hatay'ın karşısındaki terör mevzileri, savaş uçakları ve obüs toplarıyla ateş altına alınıyor.

Afrin’de Meryemeyn köyü teröristlerden arındırıldı

TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde Türk askeri ve ÖSO birliklerinin hava saldırıları sonucu Afrin'in Meryemeyn köyü de teröristlerden temizlendi.

Kontrol altına alınan, Cinderes'e Türk bayrağı asıldı

TSK, Zeytin Dalı Harekatı'nda Cinderes'i kontrol altına aldı. Türk bayrağı Cinderes'in semalarında dalgalandırıldı.

Afrin obüs toplarıyla vuruldu

TSK Harekat kapsamında Afrin'in batısında yer alan teröristlere ait mevziler obüs toplarıyla vurdu. Bölgeye sevk edilen tankların çoğu Hatay'a ulaştırıldı.

Turgutlulu Sporculardan Örnek Davranış

Turgutlulu genç sporcular Türk Silah Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin operasyonuna destek vermek ve Şehit ve Gazi’lerimizi unutmadıklarını göstermek adına duygu ve düşüncelerini kağıtlara yazdılar. Genç sporcuların yazdıkları notların kitaplaştırarak Afrin’de yaralanan Gazi Uzman Çavuş Talat Yıldız’a hediye edecekleri ifade edildi.

Afrin'de çıkan çatışmalarda 8 Askerimiz Şehit

Afrin'e Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde son dakika şehit haberleri geldi. TSK'dan yapılan açıklamada, Afrin'deki 1083 rakımlı tepede 100 kişilik PYD/YPG'li terörist grubu, tünellerden çıkarak ağır silahlarla askerlere saldırdı. Saldırıda, 8 askerin şehit olduğu, 26 güvenlik görevlisinin yaralandığı açıklandı. Operasyonlarda 22 terörist öldürüldü, 2 terörist ise sağ olarak yakalandı. Teröristlerin saldırısında bir ATAK helikopteri de isabet aldı. 1083 rakımlı tepede hakimiyet sağlandı

Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat (PÖH) timleri, Afrin görevinde

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bir süre önce Türkiye'nin dört bir yanından bölgeye gönderilen Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat (PÖH) timleri, Afrin kırsalındaki operasyonlara destek veriyor.

Son dakika; Afrin'de Şeyh Mehmetli köyü terörden temizlendi

TSK ve ÖSO, Afrin'in kuzeybatısındaki Şeyh Mehmetli köyünü teröristlerden temizledi. Anadolu Ajansı'nın haberine göre, TSK ve ÖSO, Afrin'in kuzeybatısındaki Racu beldesine bağlı Şeyh Mehmetli köyünü YPG/PKK-DEAŞ'tan kurtardı..

Zeytin Dalı Harekatına yönelik kara propagandaya 845 gözaltı

TSK tarafından Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin sosyal medya üzerinden kara propaganda yapan ve provokatif eylemlerde bulunan kişilere yönelik operasyonlarda 845 kişi gözaltına alındı.

TSK Teröristlere ait sığınaklarI vurdu!

Irak'ın Zap bölgesinde, saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen teröristlere ait barınak, sığınak ve silah mevzileri hava harekatıyla imha edildi.

Dernekler ortak bildirgeyle Afrin’de ki harekata destek verdi

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde faaliyet yürüten dernekler TSK’nın Afrin’de düzenlediği ve devam ettirdiği Zeytin Dalı Harekatına yönelik açıklama yaptı. Ortak bildirgeyle Afrin’de ki harekatın...