Dünya

Gençlerin yüzde 87'si dünyayı güzelleştirme sorumluluğuna sahip Gençlerin yüzde 87’si dünyayı güzelleştirme sorumluluğuna sahip
Sabiha Gökçen Havalimanı'na ABD'den 'yeşil bina sertifikası' Sabiha Gökçen Havalimanı'na ABD'den 'yeşil bina sertifikası'
VENEZEULA, MADURO VE TÜRKİYE VENEZEULA, MADURO VE TÜRKİYE
Toplumlar da tıpkı insan vücudu gibidir Toplumlar da tıpkı insan vücudu gibidir
Başkan Erdoğan, Donald Trump'la görüştü Başkan Erdoğan, Donald Trump’la görüştü
ABD bu seferde Hindistan'ı tehdit etti ABD bu seferde Hindistan’ı tehdit etti
Bulgaristan'da Türkçe isim tartışması büyüdü Bulgaristan’da Türkçe isim tartışması büyüdü
Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias'dan  Bekir Bozdağ'a Cevap Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias'dan Bekir Bozdağ’a Cevap
İsrail Tankları Gazze Şeridini Bombaladı İsrail Tankları Gazze Şeridini Bombaladı
Almanya'nın başkenti Berlin'den Filistin'e destek Almanya’nın başkenti Berlin'den Filistin’e destek
Kuzey ve Güney Kore nükleer silahsızlanma konusunda anlaştı Kuzey ve Güney Kore nükleer silahsızlanma konusunda anlaştı
İsrail'e kınama İsrail’e kınama
Gazze'ye hava saldırısı Gazze'ye hava saldırısı
'Hazırlan Rusya Füzeler Geliyor' Diyen Trump, Putin'i Beyaz Saray'a Davet Etti "Hazırlan Rusya Füzeler Geliyor" Diyen Trump, Putin'i Beyaz Saray'a Davet Etti
MHP Lideri Bahçeli 'Reis benim' dedi MHP Lideri Bahçeli 'Reis benim' dedi
TSK '3820 teröristi öldürüldü' TSK '3820 teröristi öldürüldü'
Heather Nauert, 'Türkiye'nin Afrin operasyonu, BM'nin ateşkes kararına girmiyor mu? Heather Nauert, 'Türkiye'nin Afrin operasyonu, BM'nin ateşkes kararına girmiyor mu?
Suriye ordusu Afrin'e bir kaç saat içerisinde giriyor Suriye ordusu Afrin'e bir kaç saat içerisinde giriyor
Fransa'nın Irkçı ayıbı! Sesiyle herkesi büyüleyen başörtülü kıza Irkçılık Fransa'nın Irkçı ayıbı! Sesiyle herkesi büyüleyen başörtülü kıza Irkçılık
Avrupa Parlamentosu'nun Afrin mesajı Avrupa Parlamentosu'nun Afrin mesajı
Dünya Haberleri

Gençlerin yüzde 87’si dünyayı güzelleştirme sorumluluğuna sahip

Dünya genelinde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre her 10 genç yetişkinden 9’u, kendi jenerasyonlarının dünyayı daha iyi bir yer haline getirme konusunda sorumlulukları olduğunu hissediyor; ancak kendilerini bu sorumluluğu yerine getirmek için yeterince hazır hissetmiyorlar.

Sabiha Gökçen Havalimanı'na ABD'den 'yeşil bina sertifikası'

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı terminal binası, 31 Ekim 2009 tarihinde hizmete girdi. Bu yıl yaklaşık 36 milyon yolcuyu ağırlayan bina, 1998 yılından bu yana Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından verilen LEED sertifikasının sahibi oldu.

Çevre dostu uygulamalar, konforlu iç mekan koşulları ve yüksek oranlarda enerji, su ve hammadde tasarrufu gibi kriterleri değerlendiren LEED Sertifikasyon Sistemi, İstanbul Sabiha Gökçen terminal binasının toplu taşıma ulaşımını özendirerek karbon salınımının düşürülmesine destek vermesi, enerji verimliliğini artırması ve günışığından faydalanması gibi özelliklerine vurgu yaparak LEED Sertifikası Gold kategorisinde verildi.   

KARBON EMİSYON SALIMINI YÜZDE 30 AZALTMAYI AMAÇLIYORUZ

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı terminal işletmecisi İSG'nin CEO'su Ersel Göral, 'İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı olarak 7 gün24 saat yaşayan bir yapıya sahibiz. Yaptığımız işlerin ve verdiğimiz hizmetlerin temelinde, insana, topluma ve doğaya dair 'iyi olanı ortaya koymak' yatıyor. Terminal binamızdaki çevre dostu uygulamalar, doğaya saygılı ve enerji tasarruflu yürüttüğümüz operasyon ve konforlu iç mekan koşullarımızla dünyada en çok tercih edilen LEED sertifikasyonuna dahil olduk. Ve bu sertifikayı başvurduğumuz ilk yılda Gold kategorisinde alarak önemli bir başarıya imza attık. Bu sertifikaya sahip olarak, enerji verimliliğinde yüzde 30 artış hedeflerken, doğalgaz kullanımında ve karbon emisyon salınımında ise yüzde 30 azalma gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca su tasarrufunda da yüzde 25 oranında bir hedefimiz var. Bundan sonraki süreçte de tasarruf hedeflerimizi artırarak sürdüreceğiz. 2020 yılının ilk çeyreğinde temelini atacağımız yeni terminal binamızı da yine bu hedeflere uygun bir şekilde inşa edeceğiz' dedi.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı terminal binasına verilen LEED sertifikasını dünyada New York JFK (ABD), New York La Guardia (ABD) , San Diego (ABD), Cidde Kral Abdülaziz (Suudi Arabistan), Zagreb (Hırvatistan) havalimanlarının yanı sıra Türkiye'den de İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na verilmişti. 

VENEZEULA, MADURO VE TÜRKİYE

Haber Kasaba Köşe Yazarlarından Ahmet Orhan bugün 'VENEZEULA, MADURO VE TÜRKİYE ' başlıklı bir yazı kaleme aldı. Venezuela,  ABD’nin güneyinde, Brezilyanın kuzeyi ve Kolombiya’nın batısında yer alan petrol zengini bir güney Amerika ülkesidir. 

Toplumlar da tıpkı insan vücudu gibidir

Ahmet Orhan 2018 yılının son günü kaleme aldığı yazısında 'YÜKSEK TANSİYON' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Başkan Erdoğan, Donald Trump’la görüştü

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüştü.

ABD bu seferde Hindistan’ı tehdit etti

ABD Savunma Bakanlığı’ndan Randall Schriver, Rusya’dan S-400 aldığı takdirde Hindistan’a yaptırım uygulayacaklarını duyurdu.

Bulgaristan’da Türkçe isim tartışması büyüdü

Bulgaristan’da ırkçı ve aşırı sağ popülist siyasi oluşumların girişimi ile Türkçe yer adlarının değiştirilmeye başlanması ülkeyi ikiye böldü.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias'dan Bekir Bozdağ’a Cevap

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias, dün Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’ın Yunanistan’da serbest kalan 8 darbeci FETÖ üyesi Türk askeri konusunda yaptığı açıklamalara cevap verdi.

İsrail Tankları Gazze Şeridini Bombaladı

İsrail tankları, Gazze Şeridini bombaladı. Saldırıda 2 Filistinli hayatını kaybetti.

Almanya’nın başkenti Berlin'den Filistin’e destek

Almanya’nın başkenti Berlin’de toplanan yüzlerce gösterici, İsrail’in Gazze-İsrail sınırında gerçekleştirdiği katliamları ve ABD Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasını protesto etti.

Kuzey ve Güney Kore nükleer silahsızlanma konusunda anlaştı

Kuzey ve Güney Kore, Kore Yarımadası'nın nükleer silahlardan arındırılması taahhüdünün uygulanması için gereken adımları görüşmek üzere 16 Mayıs'ta üst düzey görüşmeler yapma konusunda anlaştı.

İsrail’e kınama

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, İsrail-Gazze sınırında yapılan protestolarda 52 Filistinli’nin İsrail askerlerince öldürülmesini kınayarak, “Silahsız insanları hunharca katleden İsrail’i şiddetle kınıyorum" dedi.

Gazze'ye hava saldırısı

İsrail savaş uçakları bugün Gazze şeridinin kuzey kesiminde Beyt El İhya beldesinde bulunan Filistin direnişi askeri tesislerini bombaladı.

"Hazırlan Rusya Füzeler Geliyor" Diyen Trump, Putin'i Beyaz Saray'a Davet Etti

Geçen hafta 'Hazırlan Rusya, füzeler geliyor' mesajıyla, Suriye'yi vuran ABD Başkanı Trump, Rusya Devlet Başkanı Putin'le yaptığı görüşmede, Rus lideri Beyaz Saray'a davet etti.

MHP Lideri Bahçeli 'Reis benim' dedi

Yeniçağın yazarı Orhan Uğuroğlu, Devlet Bahçeli'nin erken seçim hamlesiyle reisliği Erdoğan'dan aldığını iddia etti.

TSK '3820 teröristi öldürüldü'

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren 3820 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Toplam 44 haber.