Eğitim

Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
LGS'de başarılı olan öğrencilere burs imkanı LGS'de başarılı olan öğrencilere burs imkanı
Uluslararası Bilişim Hukuku Yaz Okulu başlıyor Uluslararası Bilişim Hukuku Yaz Okulu başlıyor
Türkiye'nin ilk uluslararası STEM müfredatı tamamlandı Türkiye'nin ilk uluslararası STEM müfredatı tamamlandı
Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'na Türk öğrenci damga vurdu Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'na Türk öğrenci damga vurdu
BM Genel Sekreter Yardımcısı Seth Küreselleşmeyle ülkeler arası eşitsizlik büyüdü BM Genel Sekreter Yardımcısı Seth Küreselleşmeyle ülkeler arası eşitsizlik büyüdü
'Uzaktan eğitimi başarıyla tamamladık' 'Uzaktan eğitimi başarıyla tamamladık'
LGS değerlendirmesi: Sınavın belirleyicisi Matematik dersi olacak LGS değerlendirmesi: Sınavın belirleyicisi Matematik dersi olacak
'Türkçe soruları zorlukta matematikle yarıştı' 'Türkçe soruları zorlukta matematikle yarıştı'
'Türkçe beklendiği gibi matematik zordu' 'Türkçe beklendiği gibi matematik zordu'
YKS adaylarına özel animasyon filmi YKS adaylarına özel animasyon filmi
Uzaktan eğitim sürecinde okulu eve getirdiler Uzaktan eğitim sürecinde okulu eve getirdiler
Ahmet Rasim Sabuncuoğlu'nu Anacaklar Ahmet Rasim Sabuncuoğlu'nu Anacaklar
İyiliğe, Doğruluğa ve Adalete Çağıranların Sendikasıyız İyiliğe, Doğruluğa ve Adalete Çağıranların Sendikasıyız
6 termik santralin 31 Aralık gecesi itibariyle kapatılması kararını verildi 6 termik santralin 31 Aralık gecesi itibariyle kapatılması kararını verildi
Otogargara'yı izlemeye gelen vatandaşlar salona sığmadı Otogargara'yı izlemeye gelen vatandaşlar salona sığmadı
Yatay geçişte hedef geleceğin meslekleri Yatay geçişte hedef geleceğin meslekleri
Eğitim Haberleri

Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği

Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından lise tercihi yapacak olan öğrencilere Turgutlu Belediyesinden destek geldi.

LGS'de başarılı olan öğrencilere burs imkanı

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, LGS'de başarılı olan öğrencilere yüzde 100'e varan oranda burs desteği vereceğini duyurdu. Koleji, burs desteğiyle öğrencileri ödüllendireceğini aktardı. Başarılı öğrencilere yüzdelik dilimlerine göre eğitim ve kitap bursu da verileceği belirtildi.

Uluslararası Bilişim Hukuku Yaz Okulu başlıyor

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi, çağın gerisinde kalmak istemeyen, güncel gelişmeleri yakından takip edip ileride daha da gelişecek bilişim hukuku alanında bilgi sahibi olmak isteyen hukukçular için Bilişim Hukuku Yaz Okulu'nun bu yıl üçüncüsünü düzenliyor.

Türkiye'nin ilk uluslararası STEM müfredatı tamamlandı

1,5 yılı aşkın süredir dünyadan ve Türkiye'den uzmanların çalıştığı proje kapsamında Türkiye'ye özgü hazırlanan müfredatın matematik, biyoloji, fen, ilkokul, bilişim alanlarında örnek modüllerin pilot uygulaması yapıldı. Müfredatın teslim töreninde hazır bulunan UNESCO Uluslararası Eğitim Direktörü Dr. Mmantsetsa Marope, 'Dünyadaki en gelişmiş müfredat oldu' dedi.

Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'na Türk öğrenci damga vurdu

Öğrencilerin, bilimsel araştırma faaliyetlerine olan ilgilerinin ortaya çıkartılması ve kültürler arası iletişim alanlarının zenginleştirilmesi amacıyla her yıl Rusya Federasyonu Ural Federal Bölgesi Öğretmen Evi tarafından düzenlenen Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'nın (URFODU) sonuçları açıklandı. Yarışmaya, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin Cumhuriyeti, Kazakistan, Kırgızistan, Rusya Federasyonu ve Türkiye'den öğrenciler katıldı.

BM Genel Sekreter Yardımcısı Seth Küreselleşmeyle ülkeler arası eşitsizlik büyüdü

Bahçeşehir Üniversitesi, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Yardımcısı Nikhil Seth'in katılımıyla 'Sürdürülebilir Kalkınmanın Geleceği' isimli online toplantı düzenledi. BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini de sekteye uğratan pandemi sonrası atılacak adımlar ve virüsün kalkınma hedeflerini nasıl etkilediği gibi konular toplantının konu başlıklarını oluşturdu.

'Uzaktan eğitimi başarıyla tamamladık'

Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) Covid-19 pandemi sürecinde eğitime uzaktan devam etme kararı almasının ardından, İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) olarak 10 yıllık uzaktan öğretim tecrübesi ve sahip oldukları CATS (Computer Aided Training & Educational Services) sistemi ile öğrencilerine ulaşmaya devam ettiklerini belirten İKÜ MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sinan Kesici, '26 örgün öğretim, üç ikinci öğretim programıyla hiç ara vermeden senkron ve asenkron olarak eğitim-öğretim dönemini başarıyla tamamladık' diye konuştu.

Kent Eğitim Okulları Turgutlu Kampüsü’nden Babalar Günü Mesajı

Kent Eğitim Okulları Turgutlu Kampüsü Babalar Günü Mesajı yayımladı.

LGS değerlendirmesi: Sınavın belirleyicisi Matematik dersi olacak

TERCİH DÖNEMİNDE REHBER ÖĞRETMENLERDEN DESTEK ALINMALI

'Türkçe soruları zorlukta matematikle yarıştı'

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Liselere Geçiş Sınavı sona erdi. Sınav sorularını değerlendiren İSTEK Okulları Sınav ve Yayın Koordinatörü Mustafa Yazıcıoğlu, 'Mart ayında başlayan koronavirüs salgını sonrası öğrenciler, uzaktan eğitim sistemine adapte olmakta biraz zorluk çekmişlerdir. Süreçte ise uyum sağlayıp okullarının programına uyarak başarılı olmuşlardır. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yapmış olduğu çalışmalar gayet başarılıydı. 20 Haziranda öğrenciler sosyal mesafe kuralına uyarak sınava girdi. Hepsi maske takıyordu, okullar da kurallara uyulmasına dikkat etti' diye konuştu.

'Türkçe beklendiği gibi matematik zordu'

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sona erdi. LGS soru kitapçıkları 22 Haziran Pazartesi günü velilere teslim edilecek. Mektebim Koleji Ortaokul ve Lise Eğitim Koordinatörü A. Serdar Şeker, sınav öncesi aldıkları önlemleri anlatarak soruları değerlendirdi.

YKS adaylarına özel animasyon filmi

'Kendi Hikyeni Yaz' ismini taşıyan film ve şarkı 27-28 Haziran'da yapılacak sınav öncesi Vanilla Media yapımcılığı ile tüm dijital mecralarda yayınlandı. Koronavirüs salgını süresince zor günlerden geçen öğrencilere kendi iç seslerini dinlemeleri gerektiğini esprili bir dille anlatan filmin sloganı da ismi ile aynı. Sınava sayılı günler kala yoğun bir tempoda ders çalışan adayların halini anlatan film öğrencilerin, ailesi ve yakın çevresinden gelen tavsiye ve uyarıların arasında nasıl sıkıştığını ortaya koyuyor.

Uzaktan eğitim sürecinde okulu eve getirdiler

Online platformda ders programına uygun olarak sınıf oluşturan öğretmenler ve öğrenciler, uzaktan eğitim sürecinde okulu eve getiriyor.

Ahmet Rasim Sabuncuoğlu'nu Anacaklar

Ahmet Rasim Sabuncuoğlu Yıldızlar Musiki Topluluğu, 26 Şubat 2020 Çarşamba gecesi Ahmet Piriştina Kültür Merkezinde bir konser verecek..

İyiliğe, Doğruluğa ve Adalete Çağıranların Sendikasıyız

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şubesi, Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle Ahmetli ilçesine ziyarette bulundu.

Kent Eğitim Koleji Turgutlu Kampüsü Giriş Sınavı '11 -12 Ocak 2020' Tarihlerinde Yapılacak

Kent Eğitim Koleji Turgutlu Kampüsü '11 -12 Ocak 2020' Tarihlerinde Giriş Sınavı Yapacağını duyurdu. Sınav Kayıtlarımız Başladı.

6 termik santralin 31 Aralık gecesi itibariyle kapatılması kararını verildi

AK Parti Manisa Milletvekili Avukat Mehmet Ali Özkan’dan Soma Termik Santrali’nin durumu hakkında basın açıklaması yaptı.

Otogargara'yı izlemeye gelen vatandaşlar salona sığmadı

Senaryosunu Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı Turgutlu Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Üniversite Tiyatro Grubu oyuncuları tarafından sahnelenen Otogargara’yı izlemeye gelen vatandaşlar salona sığmadı.

Toplam 89 haber.