Eğitim

Üniversite kayıt tarihleri belli oldu Üniversite kayıt tarihleri belli oldu
Kent Eğitim Koleji yeni yüzüyle faliyete girdi Kent Eğitim Koleji yeni yüzüyle faliyete girdi
Türkiye Nijerya ortak toplantısına İGÜ de katıldı Türkiye Nijerya ortak toplantısına İGÜ de katıldı
Üniversite mezunu evliler, bekârlara göre daha yüksek gelire sahip Üniversite mezunu evliler, bekârlara göre daha yüksek gelire sahip
Yedi nesil şekerlemeci olan ailesi için gastronomi okuyacak Yedi nesil şekerlemeci olan ailesi için gastronomi okuyacak
İstanbul Bilgi Üniversiteliler İzmir'de buluştu İstanbul Bilgi Üniversiteliler İzmir'de buluştu
Uzmanından tavsiye: Ezber bozan tercih yapın Uzmanından tavsiye: Ezber bozan tercih yapın
'Başarı puanına ve isteklerinize göre tercih yapın' 'Başarı puanına ve isteklerinize göre tercih yapın'
Geleceğin mesleği: Çizgi Film ve Animasyon Geleceğin mesleği: Çizgi Film ve Animasyon
Ünlü filozofların sözleriyle tercih önerileri Ünlü filozofların sözleriyle tercih önerileri
Turgutlulu Genç Yetenek Şehir Tiyatrosunda yerini alıyor Turgutlulu Genç Yetenek Şehir Tiyatrosunda yerini alıyor
Seminer, Mutlu Çocuklar Büyütülsün Diye Seminer, Mutlu Çocuklar Büyütülsün Diye
Manisa'da Karla Mücadele devam Ediyor Manisa’da Karla Mücadele devam Ediyor
Vali Deniz'in Eşi Olcay Deniz Öğrencilerle Buluştu Vali Deniz’in Eşi Olcay Deniz Öğrencilerle Buluştu
Mektebim Okullarından Vali Deniz'e Ziyaret Mektebim Okullarından Vali Deniz’e Ziyaret
Milli Sporcu Ören'den Öğretmenler günü mesajı Milli Sporcu Ören'den Öğretmenler günü mesajı
Turgutlu'da Meskeli Eğitim İş bİrliği Turgutlu'da Meskeli Eğitim İş bİrliği
Turgutlu'da mezbaha personeline Yangın Eğitimi Turgutlu’da mezbaha personeline Yangın Eğitimi
Devlet Bahçeli'den MEB'e tepki gedikmedi Devlet Bahçeli’den MEB’e tepki gedikmedi
Özel Hatem Okulları Turgutlu Şubesi, 'Yeni Yüzü ve yeni vizyon ile kapılarını açıyor' Özel Hatem Okulları Turgutlu Şubesi, 'Yeni Yüzü ve yeni vizyon ile kapılarını açıyor'
Eğitim Haberleri

Üniversite kayıt tarihleri belli oldu

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlem süreci için son gün 23 Ağustos 2019 olduğunu söyleyen İstanbul Rumeli Üniversitesi Rehberlik ve Aday İlişkileri Müdürü Tuba Uçar, YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır dedi.

Kent Eğitim Koleji yeni yüzüyle faliyete girdi

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Kent Eğitim Koleji resmen faaliyetlerine başladı.

Türkiye Nijerya ortak toplantısına İGÜ de katıldı

DEİK bünyesinde gerçekleşen toplantıya iş dünyasından birçok kuruluş katılırken, Türkiye adına toplantıya davet edilen tek yükseköğretim kurumu İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) oldu. Nijerya Federal Cumhuriyeti Büyükelçisi Ilyasu Audu Paragalda'nın da katılım gösterdiği toplantıda, İGÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. İzzet Gümüş, İGÜ Uluslararası Öğrenci Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aysun Kaya ve İGÜ Sürekli Eğitim Merkezi (İGÜSEM) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fatih Fuat Tuncer ile büyükelçi özel bir görüşme gerçekleştirdi.

Üniversite mezunu evliler, bekârlara göre daha yüksek gelire sahip

Işık Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü, üniversite mezunlarının gelirleri üzerinde etkili olan faktörler belirlemek için bir araştırma yaptı.

Yedi nesil şekerlemeci olan ailesi için gastronomi okuyacak

Yaklaşık yedi yıldır pastacılık sektöründe üretimler yapan, eğitimler veren ve Türkiye'yi yurt dışında farklı yarışmalarda başarıyla temsil eden Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAFED) Milli Takım ve Pasta Sanatları Ustası Şefi Tuba Geçkil gastronomi okumak isteyen öğrencilerle tercih günlerinde bir araya geldi.

İstanbul Bilgi Üniversiteliler İzmir'de buluştu

İstanbul Bilgi Üniversitesi, teknolojiyle birlikte değişen iş yaşamını, şirketlerin geleceğe yönelik hazırlıklarını ve yeni neslin beklentilerini ele almak amacıyla İzmir'de 'Bulanık Gelecekten Beklentiler: Yetenekler ve kurumlar el ele verebilir mi' etkinliği düzenledi.

Uzmanından tavsiye: Ezber bozan tercih yapın

İki milyondan fazla üniversite adayı ve aileleri tercih için üniversite arayışına başladı. 29 Temmuz'a kadar devam edecek tercihler için sayılı gün kaldı. İstanbul Okan Üniversitesi'nde aday öğrencilere yönelik gerçekleştirilen 'Büyük Buluşma'da öğrenciler ve ailelerine uzman desteği verildi. Üniversitenin Aday İlişkileri Müdürü ve Eğitim Uzmanı Servet Gülsün Şirin, öğrencilerin aklındaki sorulara cevap bulmadan tercih yapmaması gerektiğini söyledi.

'Başarı puanına ve isteklerinize göre tercih yapın'

Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversite adayı öğrenciler ve aileleri tercih maratonuna girdi. Prof. Dr. İpek Karaaslan bu süreçte öğrencilerin ve ailelerin çok heyecanlı olduklarını belirterek 'Öğrencilerin başarı puanlarına göre tercih yapmasını öneriyoruz. Ama en önemlisi içlerinden ne geliyorsa onu tercih etsinler. Lütfen anne-babalarının istekleri doğrultusunda tercih yapmasınlar. Çünkü anne-babaları bu dört yılda burada olmayacak, öğrenciler burada olacaklar. Rehberlik servislerinden yönlendirmeleri olabilir ama onların 'bu puan heba olmaz' diye yaptıkları telkinlerle tercih yapmasınlar. Pırıl pırıl gençlerimizin kendi isteklerini yapmalarına fırsat verelim artık' dedi.

Geleceğin mesleği: Çizgi Film ve Animasyon

Günümüzde animasyon; mimari, tıp, savunma, teknoloji, medya, eğlence gibi sektörlerde sıkça kullanılıyor. Bilim ve teknoloji alanında yaşanan ilerlemeler ile animasyon endüstrisi, dünyanın en önemli ekonomilerinin gündemine girmeyi başardı. Animasyon filmler, izleyicinin olduğu kadar yatırımcıların da ilgisini çekiyor. 2017 yılı itibariyle dünya genelinde yaklaşık olarak 250 milyar dolarlık hacme sahip olan animasyon sektörünün Türkiye'deki hacmi yaklaşık olarak 80 milyon dolar olarak karşımıza çıkıyor. Sektörün hızla büyümesi yetişmiş insan gücüne olan ihtiyacı da gün geçtikçe artırıyor.

Ünlü filozofların sözleriyle tercih önerileri

Üniversite adayları için hayatlarının en önemli kararlarını verecekleri tercih dönemi başladı. Adaylar, doğru tercih için bu önemli süreçte kendilerine yardımcı olacak tercih kılavuzları, teknik bilgilendirme ve benzeri eğitsel desteklere pek çok kaynaktan ulaşabiliyor. Altınbaş Üniversitesi Rehberlik Koordinatörü Murat Acet, tüm bu eğitsel desteklerin yanında, doğru tercih için hayattaki sorulara cevaplar öneren felsefe ve ünlü filozofların düşüncelerinden örnekler sundu.

Turgutlulu Genç Yetenek Şehir Tiyatrosunda yerini alıyor

Manisa’da pek çok etkinlik ve projeyi eş zamanlı olarak yürüten Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları yeni yüzleri bünyesine dahil etmeyi de ihmal etmiyor.

Seminer, Mutlu Çocuklar Büyütülsün Diye

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Aile ve Kadın Danışma Merkezi öncülüğünde periyodik olarak gerçekleştirilen ‘Mutlu Çocuk Nasıl Yetiştirilir?’ seminerlerine Mesir Çocuk Kültür Merkezi ile devam edildi.

Manisa’da Karla Mücadele devam Ediyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Kula ilçesinde kar yağışının etkili olduğu bölgelerde kar küreme ve tuzlama çalışmaları gerçekleştiriyor.

Vali Deniz’in Eşi Olcay Deniz Öğrencilerle Buluştu

Vali Ahmet Deniz’in eşi Olcay Deniz, vali yardımcıları ve kaymakam eşleriyle beraber Öğretmen Şükran Bilginer Özel Eğitim Uygulama Okulu 1.Kademe ve Öğretmen Şükran Bilginer Özel Eğitim Uygulama Okulu 2. Kademe’yi ziyaret etti.

Mektebim Okullarından Vali Deniz’e Ziyaret

Mektebim Okulları Manisa Kampüs Müdürü Mehmet Kanca ve Öğrenci Meclis başkanları Vali Ahmet Deniz’i ziyaret ettiler.

Milli Sporcu Ören'den Öğretmenler günü mesajı

Turgutlu İskenderiye Ocakbaşı ve kısa bir süre önce faaliyete giren, TEMMPLE GYM ÖREN TEAM Fitness Salonu işletmecisi Milli Sporcu Mustafa Ören'den Öğretmenler günü mesajı.

Toplam 43 haber.