Eğitim

Okullara 75 Bin Adet Maske Desteği Okullara 75 Bin Adet Maske Desteği
Atatürk Kültür Merkezi Kursiyerleri Hayallerini Gerçekleştirdi Atatürk Kültür Merkezi Kursiyerleri Hayallerini Gerçekleştirdi
Başkan Akın ve Yardımcıları Meydan Okudular Başkan Akın ve Yardımcıları Meydan Okudular
Ilıcalı, çocuklar için dizüstü bilgisayar kampanyası yaptı! Toplanan rakam dudak uçuklattı Ilıcalı, çocuklar için dizüstü bilgisayar kampanyası yaptı! Toplanan rakam dudak uçuklattı
DSÖ'dan açıklama: Okullar açılmalı mı? DSÖ'dan açıklama: Okullar açılmalı mı?
Turgutlu Kent Eğitim Kolejinden farkındalık yaratan çalışma! Turgutlu Kent Eğitim Kolejinden farkındalık yaratan çalışma!
Açlık Sınırı 2 Bin 455 Lira Oldu Açlık Sınırı 2 Bin 455 Lira Oldu
Uzaktan eğitimde en çok talep dikkat güçlendirme setlerinde görmekte Uzaktan eğitimde en çok talep dikkat güçlendirme setlerinde görmekte
20 bin sözleşmeli öğretmenin ataması gerçekleşti 20 bin sözleşmeli öğretmenin ataması gerçekleşti
MEB'den 'uzaktan eğitim' açıklaması geldi MEB'den 'uzaktan eğitim' açıklaması geldi
Rotary İlkokulu Onarım Protokolü İmzalandı Rotary İlkokulu Onarım Protokolü İmzalandı
Bakan Selçuk: 'Yüz yüze eğitime 21 Eylül'de geçileceğini duyurdu' Bakan Selçuk: ‘Yüz yüze eğitime 21 Eylül’de geçileceğini duyurdu’
Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
LGS'de başarılı olan öğrencilere burs imkanı LGS'de başarılı olan öğrencilere burs imkanı
Uluslararası Bilişim Hukuku Yaz Okulu başlıyor Uluslararası Bilişim Hukuku Yaz Okulu başlıyor
Türkiye'nin ilk uluslararası STEM müfredatı tamamlandı Türkiye'nin ilk uluslararası STEM müfredatı tamamlandı
Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'na Türk öğrenci damga vurdu Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'na Türk öğrenci damga vurdu
BM Genel Sekreter Yardımcısı Seth Küreselleşmeyle ülkeler arası eşitsizlik büyüdü BM Genel Sekreter Yardımcısı Seth Küreselleşmeyle ülkeler arası eşitsizlik büyüdü
'Uzaktan eğitimi başarıyla tamamladık' 'Uzaktan eğitimi başarıyla tamamladık'
Eğitim Haberleri

DSÖ'dan açıklama: Okullar açılmalı mı?

DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, okulların açılması ile ilgili açıklama yaptı.

Turgutlu Kent Eğitim Kolejinden farkındalık yaratan çalışma!

Kent Eğitim Koleji 12. Sınıf Sınav Grubu Öğrencileriyle Her Akşam 20.00-22.00 Arası ‘Açık Hava Kütüphanesi’ Etkinliğiyle Buluşuyor.

Uzaktan eğitimde en çok talep dikkat güçlendirme setlerinde görmekte

Üniversite dahil olmak üzere tüm çocuklar ve aileleri için uzaktan eğitim yeni bir sürecin başlangıcı oldu.

20 bin sözleşmeli öğretmenin ataması gerçekleşti

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) Türkiye genelinde 60 alanda 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması kapsamında 19 bin 910 öğretmenin ataması gerçekleştirildi. Bakan Ziya Selçuk, "Türkiye geneline baktığımız zaman öğretmen doluluk oranı bugün yüzde 93'e ulaşmış oldu" dedi.

Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği

Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından lise tercihi yapacak olan öğrencilere Turgutlu Belediyesinden destek geldi.

LGS'de başarılı olan öğrencilere burs imkanı

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, LGS'de başarılı olan öğrencilere yüzde 100'e varan oranda burs desteği vereceğini duyurdu. Koleji, burs desteğiyle öğrencileri ödüllendireceğini aktardı. Başarılı öğrencilere yüzdelik dilimlerine göre eğitim ve kitap bursu da verileceği belirtildi.

Uluslararası Bilişim Hukuku Yaz Okulu başlıyor

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi, çağın gerisinde kalmak istemeyen, güncel gelişmeleri yakından takip edip ileride daha da gelişecek bilişim hukuku alanında bilgi sahibi olmak isteyen hukukçular için Bilişim Hukuku Yaz Okulu'nun bu yıl üçüncüsünü düzenliyor.

Türkiye'nin ilk uluslararası STEM müfredatı tamamlandı

1,5 yılı aşkın süredir dünyadan ve Türkiye'den uzmanların çalıştığı proje kapsamında Türkiye'ye özgü hazırlanan müfredatın matematik, biyoloji, fen, ilkokul, bilişim alanlarında örnek modüllerin pilot uygulaması yapıldı. Müfredatın teslim töreninde hazır bulunan UNESCO Uluslararası Eğitim Direktörü Dr. Mmantsetsa Marope, 'Dünyadaki en gelişmiş müfredat oldu' dedi.

Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'na Türk öğrenci damga vurdu

Öğrencilerin, bilimsel araştırma faaliyetlerine olan ilgilerinin ortaya çıkartılması ve kültürler arası iletişim alanlarının zenginleştirilmesi amacıyla her yıl Rusya Federasyonu Ural Federal Bölgesi Öğretmen Evi tarafından düzenlenen Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'nın (URFODU) sonuçları açıklandı. Yarışmaya, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin Cumhuriyeti, Kazakistan, Kırgızistan, Rusya Federasyonu ve Türkiye'den öğrenciler katıldı.

BM Genel Sekreter Yardımcısı Seth Küreselleşmeyle ülkeler arası eşitsizlik büyüdü

Bahçeşehir Üniversitesi, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Yardımcısı Nikhil Seth'in katılımıyla 'Sürdürülebilir Kalkınmanın Geleceği' isimli online toplantı düzenledi. BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini de sekteye uğratan pandemi sonrası atılacak adımlar ve virüsün kalkınma hedeflerini nasıl etkilediği gibi konular toplantının konu başlıklarını oluşturdu.

Toplam 101 haber.