Eğitim

MIP'ten eğitime destek MIP'ten eğitime destek
Yeşil Kitap Kahve'de Fotoğraf Konuşulacak Yeşil Kitap Kahve’de Fotoğraf Konuşulacak
Kent Eğitim Koleji öğrencilerinden harekattaki Mehmetçiğe duygu dolu mektup Kent Eğitim Koleji öğrencilerinden harekattaki Mehmetçiğe duygu dolu mektup
3'üncü Uluslararası İslam Dünyası Konferansı başlıyor 3'üncü Uluslararası İslam Dünyası Konferansı başlıyor
7'nci Müfredat Çalıştayı yapıldı 7'nci Müfredat Çalıştayı yapıldı
Astrofizikçi Yıldız: Uzay çalışmalarındaki başarının sırrı merak ve insan gücü Astrofizikçi Yıldız: Uzay çalışmalarındaki başarının sırrı merak ve insan gücü
Yeniden okul sıralarına döndüler Yeniden okul sıralarına döndüler
Liseli öğrenciler Dünya Bilim Festivali'nde Liseli öğrenciler Dünya Bilim Festivali'nde
Öğretmenler 'Paylaşım Konferansında' bir araya geldi Öğretmenler 'Paylaşım Konferansında' bir araya geldi
Üniversite kayıt tarihleri belli oldu Üniversite kayıt tarihleri belli oldu
Kent Eğitim Koleji yeni yüzüyle faliyete girdi Kent Eğitim Koleji yeni yüzüyle faliyete girdi
Türkiye Nijerya ortak toplantısına İGÜ de katıldı Türkiye Nijerya ortak toplantısına İGÜ de katıldı
Üniversite mezunu evliler, bekârlara göre daha yüksek gelire sahip Üniversite mezunu evliler, bekârlara göre daha yüksek gelire sahip
Yedi nesil şekerlemeci olan ailesi için gastronomi okuyacak Yedi nesil şekerlemeci olan ailesi için gastronomi okuyacak
İstanbul Bilgi Üniversiteliler İzmir'de buluştu İstanbul Bilgi Üniversiteliler İzmir'de buluştu
Uzmanından tavsiye: Ezber bozan tercih yapın Uzmanından tavsiye: Ezber bozan tercih yapın
'Başarı puanına ve isteklerinize göre tercih yapın' 'Başarı puanına ve isteklerinize göre tercih yapın'
Geleceğin mesleği: Çizgi Film ve Animasyon Geleceğin mesleği: Çizgi Film ve Animasyon
Ünlü filozofların sözleriyle tercih önerileri Ünlü filozofların sözleriyle tercih önerileri
Turgutlulu Genç Yetenek Şehir Tiyatrosunda yerini alıyor Turgutlulu Genç Yetenek Şehir Tiyatrosunda yerini alıyor
Eğitim Haberleri

MIP'ten eğitime destek

Türkiye'nin en büyük limanı olan Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği (MIP), eğitime katkı vermek amacıyla Mersin Uluslararası Limanı İlkokulu'nun yapımını üstlendi. 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı'nda hizmete sunulması hedeflenen okul, 3 bin 283 metrekare açık, 684 metrekare kapalı oturum alanında 5 kattan oluşacak. Okul tamamlandıktan sonra Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edilecek.

Yeşil Kitap Kahve’de Fotoğraf Konuşulacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın himayelerinde Yeşilay Manisa Şubesi tarafından işletilen kitapseverlerin yeni gözdesi Yeşil Kitap Kahve barındırdığı farklı türde kitaplarla okuyucuyu kitapla buluşturmasının yanı sıra çeşitli aktivitelerle sosyal yaşama renk katıyor.

Kent Eğitim Koleji öğrencilerinden harekattaki Mehmetçiğe duygu dolu mektup

Kent Eğitim Koleji Turgutlu Kampüsü öğrencileri, Suriye’nin kuzeyinde devam eden Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan askerlere moral vermek amacıyla mektuplar kaleme aldılar. Duygu dolu mesajların yer aldığı mektuplar sınır ötesinde görevli Mehmetçiğe gönderildi.

3'üncü Uluslararası İslam Dünyası Konferansı başlıyor

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) bünyesinde faaliyet gösteren İslam ve Küresel İlişkiler Merkezi (CIGA), 13-15 Ekim tarihleri arasında Uluslararası İslam Dünyası Konferansı'na ev sahipliği yapacak.

7'nci Müfredat Çalıştayı yapıldı

Müfredat Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü, Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı ve İbn Haldun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Özden'in başkanlığında Süleymaniye Yerleşkesinde düzenlenen çalıştayda yeni bir eğitim felsefesi ve yeni bir ontolojinin kurulması konusu ele alındı.

Astrofizikçi Yıldız: Uzay çalışmalarındaki başarının sırrı merak ve insan gücü

Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulu öğrencileri, Amerikan Ulusal Uzay ve Havacılık Dairesi NASA'da çalışmalarını sürdüren Astrofizikçi Dr. Umut Yıldız'ı ağırladı. Konferans salonunda öğrencilerle buluşan Amerikan Ulusal Uzay ve Havacılık Dairesinde (NASA) görevli Türk bilim adamı Dr. Umut Yıldız,  Derin Uzayda Bilim konulu sunumunun yanı sıra NASA ve uzay çalışmaları hakkında yaptığı çalışmaları Bilfenli öğrencilerle paylaştı. Bilimin halka ulaşması ve gençlere hitap edebilmesinin önemini vurgulayan Yıldız, Türkiye'deki gençlerde önemli bir potansiyel bulunduğunu ve bunun değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, eğitim sisteminin gençlere öğrendiklerini sorgulamayı öğretmesi gerektiğini belirtti.

Yeniden okul sıralarına döndüler

İSTEK Okulları Geleneksel Mezunlar Günü 15 Eylül'de İstanbul'daki 8 kampüste gerçekleşti. Yaklaşık bin mezun, okullarında düzenlenen etkinlikte bir araya gelerek hem keyifli bir pazar günü geçirdi hem de eski günleri andı. Mezuniyetinin üzerinden 10, 20 ve 25 yıl geçen mezunlar anı plaketlerini alırken aynı zamanda öğretmenleriyle buluşup, eğlenceli oyunlar da oynadı.

Liseli öğrenciler Dünya Bilim Festivali'nde

Amerika'nın New York şehrinde düzenlenen World Sience Fest'e (Dünya Bilim Festivali) Türkiye'den katılan ilk gençler oldu. Dünya Bilim Festivali yetkilileri tarafından seçilen öğrenciler, burs kazanarak özel davet aldı ve birçok sempozyuma katılma fırsatı yakaladı.

Öğretmenler 'Paylaşım Konferansında' bir araya geldi

2019-2020 eğitim-öğretim yılı öncesinde öğretmenler, uzman oldukları, ilgi duydukları veya bir mesleki gelişim etkinliğinde öğrenip etkilendikleri eğitim-öğretim uygulamalarını meslektaşları ile paylaşmak amacıyla bir araya geldi. Basketbol Milli Takım eski baş antrenörü Çetin Yılmaz, Psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş ve yazar Polat Doğru'nun ana konuşmacı olarak yer aldığı konferansta çeşitli konularda 45 sunum yapıldı.

Üniversite kayıt tarihleri belli oldu

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlem süreci için son gün 23 Ağustos 2019 olduğunu söyleyen İstanbul Rumeli Üniversitesi Rehberlik ve Aday İlişkileri Müdürü Tuba Uçar, YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır dedi.

Kent Eğitim Koleji yeni yüzüyle faliyete girdi

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Kent Eğitim Koleji resmen faaliyetlerine başladı.

Türkiye Nijerya ortak toplantısına İGÜ de katıldı

DEİK bünyesinde gerçekleşen toplantıya iş dünyasından birçok kuruluş katılırken, Türkiye adına toplantıya davet edilen tek yükseköğretim kurumu İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) oldu. Nijerya Federal Cumhuriyeti Büyükelçisi Ilyasu Audu Paragalda'nın da katılım gösterdiği toplantıda, İGÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. İzzet Gümüş, İGÜ Uluslararası Öğrenci Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aysun Kaya ve İGÜ Sürekli Eğitim Merkezi (İGÜSEM) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fatih Fuat Tuncer ile büyükelçi özel bir görüşme gerçekleştirdi.

Üniversite mezunu evliler, bekârlara göre daha yüksek gelire sahip

Işık Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü, üniversite mezunlarının gelirleri üzerinde etkili olan faktörler belirlemek için bir araştırma yaptı.

Yedi nesil şekerlemeci olan ailesi için gastronomi okuyacak

Yaklaşık yedi yıldır pastacılık sektöründe üretimler yapan, eğitimler veren ve Türkiye'yi yurt dışında farklı yarışmalarda başarıyla temsil eden Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAFED) Milli Takım ve Pasta Sanatları Ustası Şefi Tuba Geçkil gastronomi okumak isteyen öğrencilerle tercih günlerinde bir araya geldi.

İstanbul Bilgi Üniversiteliler İzmir'de buluştu

İstanbul Bilgi Üniversitesi, teknolojiyle birlikte değişen iş yaşamını, şirketlerin geleceğe yönelik hazırlıklarını ve yeni neslin beklentilerini ele almak amacıyla İzmir'de 'Bulanık Gelecekten Beklentiler: Yetenekler ve kurumlar el ele verebilir mi' etkinliği düzenledi.

Uzmanından tavsiye: Ezber bozan tercih yapın

İki milyondan fazla üniversite adayı ve aileleri tercih için üniversite arayışına başladı. 29 Temmuz'a kadar devam edecek tercihler için sayılı gün kaldı. İstanbul Okan Üniversitesi'nde aday öğrencilere yönelik gerçekleştirilen 'Büyük Buluşma'da öğrenciler ve ailelerine uzman desteği verildi. Üniversitenin Aday İlişkileri Müdürü ve Eğitim Uzmanı Servet Gülsün Şirin, öğrencilerin aklındaki sorulara cevap bulmadan tercih yapmaması gerektiğini söyledi.

Toplam 52 haber.