Ekonomi

Bu yöntemlerle katkı maddesiz ekmeği anlayabilirsiniz Bu yöntemlerle katkı maddesiz ekmeği anlayabilirsiniz
'Ekonomide canlanma işaretleri geldi' 'Ekonomide canlanma işaretleri geldi'
Başkan Akın'dan O.S.B. ile İlgili Basın Açıklaması Başkan Akın’dan O.S.B. ile İlgili Basın Açıklaması
KOBİ'lerin yüzde 69'unun acil eylem planı yok KOBİ'lerin yüzde 69'unun acil eylem planı yok
Ağacın sıcaklığı taş ile buluştu Ağacın sıcaklığı taş ile buluştu
Bu kışın modası toprak tonları Bu kışın modası toprak tonları
'Self Servis' akaryakıt hizmeti son 3 ayda 180 bin tüketiciye ulaştı 'Self Servis' akaryakıt hizmeti son 3 ayda 180 bin tüketiciye ulaştı
Yabancı Firma Temsilcileri Mayfu İçin Manisa'dalar Yabancı Firma Temsilcileri Mayfu İçin Manisa’dalar
MASKİ, Manisalının İçme Suyunu Koruyor MASKİ, Manisalının İçme Suyunu Koruyor
TOKİ, 130 iş yeri ile 91 konutu satışa çıkardı TOKİ, 130 iş yeri ile 91 konutu satışa çıkardı
Akvan Kasap Turgutlu'da hizmete girdi Akvan Kasap Turgutlu'da hizmete girdi
Türkiye ile İran arasında 'franchise'da iş birliği Türkiye ile İran arasında 'franchise'da iş birliği
En fazla kalifiye iş gücü sorunu yaşayan ülkeler belli oldu: Listede Türkiye de var En fazla kalifiye iş gücü sorunu yaşayan ülkeler belli oldu: Listede Türkiye de var
Online alışveriş, AVM talebini azaltmadı: Tüketici uygun fiyatın peşinde Online alışveriş, AVM talebini azaltmadı: Tüketici uygun fiyatın peşinde
Finans Uzmanı Hakan Yıldırım: Bitcoin'in güvenirliliği riskli Finans Uzmanı Hakan Yıldırım: Bitcoin'in güvenirliliği riskli
Türk şirketten Rusya'ya otel yatırımı Türk şirketten Rusya'ya otel yatırımı
Sabiha Gökçen Havalimanı'na 24 saat ulaşım müjdesi Sabiha Gökçen Havalimanı'na 24 saat ulaşım müjdesi
Telefon dolandırıcılığında 7 ayda 51 tutuklu Telefon dolandırıcılığında 7 ayda 51 tutuklu
Almanlar hikayesi olan Türk ürünlerinin peşinde Almanlar hikayesi olan Türk ürünlerinin peşinde
KOBİ'ler için büyüme tavsiyeleri KOBİ'ler için büyüme tavsiyeleri
Ekonomi Haberleri

Bu yöntemlerle katkı maddesiz ekmeği anlayabilirsiniz

Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre katkı maddelerinin kanser oluşumunda önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Jale Çatak, ekmekte güzel bir görüntü sağlanması, ağartmak, hacminin artması, hamurun işlenmesinde kolaylık, ömrünü uzatmak ve bayatlamayı geciktirmek, dayanıklılığı artırmak, ucuz olmasını sağlamak gibi sebeplerle katkı maddeleri kullanıldığını söyledi. Koruyucu, işlev ya da dayanıklılığı artırıcı malzemeler kullanıldığını belirten Çatak, katkı maddeli ekmeğin basınç uygulanarak, rengine ve gözeneklerine dikkat edilerek anlaşılabileceğini dile getirdi.

'Ekonomide canlanma işaretleri geldi'

Altınbaş Üniversitesi'nde geçtiğimiz yıldan itibaren düzenlenen  Çarşamba Buluşmaları yeniden başladı. Yeni sezonun ilk programında, Prof. Dr. Emre Alkin, Doç. Dr. Işın Çelebi ve Dr. Mahfi Eğilmez,Ekonomi Söyleşileri başlığında Ekonomi, Sosyal Hayat ve Dijitalleşmeyi masaya yatırdı. Üniversitenin Gayrettepe Sosyal Bilimler Yerleşkesi'nde gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Çağrı Erhan, geçtiğimiz yıl başlayan Çarşamba Toplantılarının bu yıl da süreceğini söyledi. Rektör Prof. Dr. Çağrı Erhan, her ay ekonomi, uluslararası ilişkiler, hukuk ve güzel sanatlarla ilgili bir toplantı yapılacağı bilgisini verdi.

Başkan Akın’dan O.S.B. ile İlgili Basın Açıklaması

Turgutlu Belediye Başkanı ve Turgutlu O.S.B. Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Akın, Turgutlu 1. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

KOBİ'lerin yüzde 69'unun acil eylem planı yok

Mazars Denge Kurumsal Risk Yönetimi, İç Denetim ve İç Kontrol Hizmetleri Lideri Fatma Feyza Külekçi, KOBİ'lerin sel, deprem gibi acil durumlara hazır olup olmadıklarına yönelik açıklama yaptı. Külekçi, 'Gerçekleştirilen araştırmalarda KOBİ'lerin henüz bu riski kabul etmediği anlaşılıyor, riskin varlığının kabul edilmediği bir durumda dayanıklılık için gereken kontrol çevresinin oluşturulması ve uygulanması imkn dahilinde değildir' diye konuştu.

Ağacın sıcaklığı taş ile buluştu

İSTANBUL / DHA, (Kurumsal Haber)- Yıldız Entegre, ağacın sıcaklığını taş doku ile buluşturan yeni taş yüzeyini portföyüne ekledi.

Bu kışın modası toprak tonları

Sıcak yaz günleri ve moda haftalarının ardından bu yılın sonbahar-kış renk tercihi belli oldu. Kıyafetlerde bu sonbahar doğayla iç içe renkler ön plana çıkıyor. Koleksiyonların vazgeçilmezi toprak tonları, yeşil ve krem kombinler bu sezon da dikkatleri üzerine çekiyor. Hazır Giyim Markası DeFacto, sonbaharın sevilen renklerini 2019 Sonbahar koleksiyonunda beğeniye sundu.

'Self Servis' akaryakıt hizmeti son 3 ayda 180 bin tüketiciye ulaştı

Aytemiz'in 2019 yılı şubat ayında tüketicilere alternatif bir yakıt alımı seçeneği ve deneyimi sunmak amacıyla 30 istasyonla tanıtımını yaptığı Self Servis şu anda 100 istasyonda hizmet veriyor. Self servis hizmetinin bulunduğu istasyonlardan alınan verilere göre haziran, temmuz ve ağustos ayları içerisinde toplam 325 bin adet self servis işlem yapıldı.

Yabancı Firma Temsilcileri Mayfu İçin Manisa’dalar

Manisa'da ayakkabı üretimi yapan firmalarla sektör temsilcilerini bir araya getiren Manisa 6. Ayakkabı ve Moda Fuarı (MAYFU), Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi'nde sektör temsilcilerini ağırlıyor.

MASKİ, Manisalının İçme Suyunu Koruyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşlara daha kesintisiz su ulaştırmak amacıyla içme suyu miktarını ultrasonik debimetre cihazlarıyla ölçerek kayıp ve kaçak su takibini gerçekleştiriyor.

Akvan Kasap Turgutlu'da hizmete girdi

MANİSA'nın Turgutlu ilçesi Subaşı mahallesinde faaliyete giren Akvan Kasap, Mahallenin günlük taze et ihtiyacını karşılamak için faaliyete girdi.

Türkiye ile İran arasında 'franchise'da iş birliği

Türkiye ve İran arasında ekonomik bir anlaşmaya imza atıldı. Uluslararası Franchising Derneği (UFRAD) ve İran Franchise Derneği arasında gerçekleştirilen iş birliği anlaşması kapsamında iki ülke arasında ortak projeler geliştirilecek. Anlaşmanın Türkiye ve İran ekonomilerinin yanı sıra, bölge franchise sektörüne büyük katkı sağlaması bekleniyor.

En fazla kalifiye iş gücü sorunu yaşayan ülkeler belli oldu: Listede Türkiye de var

Hızlı küreselleşme ve teknolojik değişim beraberinde beceri eksikliğini de getirdi. İşverenler yeni dünya düzenine ayak uydurmaya çalışıken kalifiye eleman en büyük sorun olarak karşılarına çıktı. ABD Merkezli Manpower'ın 43 ülkede 10 veya daha fazla çalışanı bulunan 6 sektördeki 39 bin 195 çalışan ile yaptığı 2018 İşgücü Yetenek Yetersizliği Anketi, şirketlerde yetkin iş gücüne sahip çalışan konusunda en fazla sorun yaşayan ülkeleri belirledi.

Online alışveriş, AVM talebini azaltmadı: Tüketici uygun fiyatın peşinde

AVM'lerin tüketici gözünde kaliteli ve avantajlı alışverişin yeri olarak bilindiğine dikkat çeken Venezia Mega Outlet Yönetim Direktörü Oğuz Isıgöllü, sezon indirimleri döneminde dahi outlet AVM'lerin sepet ortalamasını artırmaya devam ettiğini dile getirdi. Isıgöllü, 'Outlet kültürünün yıllar içinde yerleşmesiyle alışveriş alışkanlıkları değişirken, kalite ve uygun fiyatı bir arada bulmak isteyen tüketiciler için outlet AVM'ler değişmeyen adres olmayı sürdürüyor' diye konuştu.

Finans Uzmanı Hakan Yıldırım: Bitcoin'in güvenirliliği riskli

Bitcoin, artan taleple birlikte her geçen gün birçok ülkede daha da yaygın hale gelip değer kazanan bir sanal para birimi haline geldi. Dolar, sterlin ve euro gibi para birimlerine rakip olmanın yanı sıra yüz yıllardır vazgeçilmez yatırım aracı olan altına karşı da alternatif olmuş durumda. O kadar ki dolaşımda olan Bitcoin sayısı 17 milyon 891 düzeyinde.

Türk şirketten Rusya'ya otel yatırımı

Petrol, doğalgaz, yenilenebilir enerji ve turizm alanında faaliyet gösteren Yükselir Group, Rusya'da gerçekleştirdikleri toplantıda üçüncü büyük otel yatırımını St. Petersburg ve Moskova'ya yapma kararı aldıklarını açıkladı. Şirketin yönetim kurulu üyeleriyle yatırım planlarını masaya yatırdıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yüksel, 'Hangi ülkeye ne kadar yatırım yapacağımızı, hangi ülkelerden çekileceğimizi, hangi sektörlere yatırım yapmamızın daha avantajlı olacağını görüşüp karara bağladık. Aynı zamanda bir dönem boyunca faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde görev yapacak olan ülke yöneticilerimizin atamasını gerçekleştirdik. Rusya'daki toplantımızın sonucunda bu yılki en önemli yatırımımızı Rusya'ya yapma kararı aldık' dedi.

Toplam 125 haber.