Ekonomi

KOBİ'ler için büyüme tavsiyeleri KOBİ'ler için büyüme tavsiyeleri
Kurban Bayramı'nda mağazaların derece yapması bekleniyor Kurban Bayramı'nda mağazaların derece yapması bekleniyor
Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı 7. Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı 7. Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
Dev anlaşma imzalandı: 2 yılda 100 bin evi ısıtacaklar Dev anlaşma imzalandı: 2 yılda 100 bin evi ısıtacaklar
Latin Amerika'nın perakende devleri İstanbul'a geliyor Latin Amerika'nın perakende devleri İstanbul'a geliyor
Türkiye'den 6 ayda 4 milyar dolarlık hububat ihracatı Türkiye'den 6 ayda 4 milyar dolarlık hububat ihracatı
Gelecek yetkin insanların, işler makinelerin elinde olacak Gelecek yetkin insanların, işler makinelerin elinde olacak
Yiğit Akü ihracat sıralamasını 26 basamak yukarıya çekti Yiğit Akü ihracat sıralamasını 26 basamak yukarıya çekti
Prof. Dr. Birkan: Türkiye'nin rekabet avantajı olan bir numaralı sektörü turizm Prof. Dr. Birkan: Türkiye'nin rekabet avantajı olan bir numaralı sektörü turizm
'Uzman görüşü almadan tercih yapmayın' 'Uzman görüşü almadan tercih yapmayın'
SGK'ya sözlü sınavla 400 personel alınaca  EtikHaber sitesinden alınmıştır SGK'ya sözlü sınavla 400 personel alınaca EtikHaber sitesinden alınmıştır
Serbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatları
Manisa'da İlk Kirazlar Toplandı Manisa’da İlk Kirazlar Toplandı
Donarak devleşip istikbalimizi ısıttılar Donarak devleşip istikbalimizi ısıttılar
Devlet Bahçeli'den Karataş'ın 'Kör Düğüm' başlıklı köşe yazısına destek niteliğinde açıklama! Devlet Bahçeli’den Karataş’ın ‘Kör Düğüm’ başlıklı köşe yazısına destek niteliğinde açıklama!
Türkiye'nin Son 40 Yılı 1.Bölüm İlk 20 Yıl Türkiye'nin Son 40 Yılı 1.Bölüm İlk 20 Yıl
DSİ Genel Müdürü Aydın, Ülkemizi su yatırımları ile 65 yıldır ihya ediyoruz DSİ Genel Müdürü Aydın, Ülkemizi su yatırımları ile 65 yıldır ihya ediyoruz
Turgutlu Prestij Caddelerinde Son Durum! Turgutlu Prestij Caddelerinde Son Durum!
İnternette kota kalktı, Türk Telekom'un fiyatları uçtu! İnternette kota kalktı, Türk Telekom’un fiyatları uçtu!
Ekonomi Haberleri

KOBİ'ler için büyüme tavsiyeleri

KOBİ'nin tanımını yaparak sürdürülebilir olmaları yönünde önerilerini sıralayan Kerim Can Ertuğ, 'Yıllık 250 kişiden az işçi istihdam eden ve yıllık satış hasılatı ya da mali bilançosu 125 milyon lirayı aşmayan işletmelere KOBİ deniyor. KOBİ'ler kendi içlerinde de mikro, küçük ve orta büyüklük olarak üçe ayrılıyor.  KOBİ'lerin de günümüzde büyük firmalar gibi müşteri odaklı, stratejik planlama ve sürdürülebilir değer yaratmaya yönelik çalışmalar yapabilmektedir. Misyon, değerler ve vizyon sadece duvarda yazılı olan kelimeler olmaktansa tüm ekibin sahiplendiği ve inanarak üstlendiği nitelikte olmalıdır. Ne kadar güçlü olursanız olun Everest'e tek başınıza tırmanamazsınız.  Orta ölçekli firmalarda ekip olarak aynı hedefe odaklanmak giderek daha çok önem kazanmaktadır' diye konuştu.

Kurban Bayramı'nda mağazaların derece yapması bekleniyor

Bayram alışverişi için alışveriş merkezlerini tercih eden ziyaretçiler, sektörün canlı kalmasını sağlıyor. Piyasalarda yaşanan durgunluğun önüne yapılan indirim festivalleriyle geçtiklerini anlatan Venezia Mega Outlet Yönetim Direktörü Oğuz Isıgöllü, 4 gün süren İndirimli Alışveriş Festivali hakkında detayları paylaştı. 9 -18 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek yeni festivalin ise bayram alışverişine canlılık getireceğini ifade etti.

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı 7. Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Merkezi Kütahya'da olan ve Afyonkarahisar, Manisa, Uşak İllerini de kapsayan Zafer Kalkınma Ajansı'nın 2019 yılı 7. Yönetim Kurulu Toplantısı Uşak’ta gerçekleştirildi.

Dev anlaşma imzalandı: 2 yılda 100 bin evi ısıtacaklar

Yabancı yatırımcılar için önemli bir üretim üssü haline gelen Türkiye'ye Avrupa firmalarının yatırımları sürüyor. Bu noktada 1989 yılından beri Türkiye'de faaliyet gösteren iklimlendirme sektöründe dünyanın önemli markalarından İtalyan Ferroli, ülkedeki üretim, satış ve pazarlama operasyonlarını yürütmesi için Bestherm İklimlendirme ile masaya oturdu.

Latin Amerika'nın perakende devleri İstanbul'a geliyor

İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, 6-7 Ağustos tarihleri arasında 'Özel Nitelikli Alım Heyeti' programı düzenliyor.

Türkiye'den 6 ayda 4 milyar dolarlık hububat ihracatı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Okutur, bu yılın ilk 6 ayında elde ettikleri ihracat gelirini açıkladı. Birlik olarak ihracata çok önem verdiklerini söyleyen Okutur, nitelikli alım heyetlerindeki son durum ve ITE Turkey tarafından bu yıl 27'nci kez düzenlenecek olan WorldFood İstanbul Fuarı'nın önemine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Gelecek yetkin insanların, işler makinelerin elinde olacak

Teknolojide yaşanan hızlı değişimler, yapay zeka ve makine öğrenmesinin hızla yaygınlaşması büyük bir dönüşüm sürecini de beraberinde getiriyor. Değişimin en derin hissedildiği alanların başında ise iş dünyası geliyor. Yapay zeka geliştikçe bazı mesleklerde insan gücüne duyulan ihtiyaç azaldı. Bazı meslekler var olma mücadelesi verirken yeni pozisyonlar ve iş tanımları gün yüzüne çıkmaya başladı.

Yiğit Akü ihracat sıralamasını 26 basamak yukarıya çekti

Uluslararası fuarlarda yer alarak ülke ekonomisine katkı sunmayı hedefleyen akü üreticisi Yiğit Akü, Türkiye İhracat Meclisi tarafından her yıl açıklanan TIM İHRACAT 1000 listesinde 136'ıncı sıraya yükseldiğini açıkladı.

Prof. Dr. Birkan: Türkiye'nin rekabet avantajı olan bir numaralı sektörü turizm

Geçtiğimiz günlerde, TBMM Genel Kurulu'nda, AK Partili milletvekillerince hazırlanan, 'Türkiye Turizm ve Geliştirme Ajansı' kurulmasına ilişkin yasa teklifi görüşülerek kabul edildi. Kabul edilen kanun ile Türkiye'nin turizm hedeflerine ulaşması amacıyla imkn ve fırsatların dünyada tanıtılması, turizm potansiyelinin tüm yönleriyle değerlendirilerek ülke ekonomisine kazandırılması, turizm yatırımlarının ülke ekonomisindeki payının ve hizmet kalitesinin arttırılması için Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı kurulacak. Kanunla ajansın gelirleri, genel bütçeden aktarılan tutarlardan, turizm paylarından, her türlü bağıştan, yardımlardan, ajansın faaliyetlerinden elde edilen gelirlerden oluşacak. Atılım Üniversitesi İşletme Fakültesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Birkan, konuyla ilgili olarak turizm sektörü üzerine etkileri ve yansımalarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

'Uzman görüşü almadan tercih yapmayın'

Tercih yapmadan önce tüm adayların temmuz ayında ÖSYM'nin sitesinde yayınlanan 2019 YKS Yüksek Öğretim Programları ve Kontenjanları Klavuzu'nu incelemelerini söyleyen Uçar, ' Öğrenciler, tercih yapmak istedikleri bölümlerin özel koşullarını sağlayıp sağlamadıklarını dikkate almalıdırlar. Lisans programında tercih yapacak adayların Tablo 4, ön lisans programında tercih yapacak adayların ise Tablo 3'ü incelemeleri gerekmektedir. Adaylar ilk aşamada kendilerine 'ben hangi meslekte mutlu olurum' sorusunu sormalıdırlar. Sonrasında bu mesleğin gerektirdiği niteliklere sahip olup olmadığına bakmalıdırlar' dedi.

SGK'ya sözlü sınavla 400 personel alınaca EtikHaber sitesinden alınmıştır

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, sosyal güvenlik denetmen yardımcısı alımı için başvurular, 10-17 Haziran tarihleri arasında e-Devlet üzerinden yapılacak.

Yapma Başkan Yapma! Cengiz Ergün Kendi Sözlerini Çiğnedi ve Suya Zam Yaptı

MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün kendi sözünü yedi. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu tarafından su indirimi talimatı ile başlatılan su indirimi bir çok belediyeye örnek teşkil ederken, Manisa Büyükşehir Belediyesi tam aksine suya zam yaptı!. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Cengiz Ergün'nün başanlığında toplanan mecliste, su zammı teklifi görüşüldü. Su zammı ile ilgili verilen teklif, CHP ve İYİ parti kanadından red edilirken, AKP ve MHP tarafından kabul görerek, oy çokluğu ile kabul edildi.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Serbest piyasada dolar 6,10 liradan, euro ise 6,8590 liradan güne başladı.

Manisa’da İlk Kirazlar Toplandı

Türkiye'nin erkenci kiraz üretim bölgelerinden olan İlimiz Şehzadeler İlçesi Sancaklı Bozköy Mahallesinde Kiraz Hasadı Etkinliği düzenlendi.

Donarak devleşip istikbalimizi ısıttılar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Fırat'ın doğusu yılan, çıyan yuvası. Orası Firavun sığınağı, orası Yezid'in saklandığı delik. Orası kurumadıkça, baştan ayağa temizlenmedikçe ne huzur bulacağız ne de güvenli olacağız. Milli beka için Fırat'ın doğusuna tam saha operasyon hayat memat meselesi." dedi.

Devlet Bahçeli’den Karataş’ın ‘Kör Düğüm’ başlıklı köşe yazısına destek niteliğinde açıklama!

Türkiye'de ve özellikle de siyaset de hatırlanması ve gereken olaylar olur. Bunlar'dan bir tanesi de benim için kaleme aldığım bu yazı oldu. Çünkü gerçekten unutulmaması ve hatırlanması gereken bir yazı diye düşünüyorum.

Toplam 106 haber.