Ekonomi

Türkiye'nin En Modern Pazar Yeri Açıldı Türkiye’nin En Modern Pazar Yeri Açıldı
Endeks kan kaybediyor Endeks kan kaybediyor
İhracat azalıyor, yatırım malı ithalat hızı düşüyor, işisizlikte artış bekleniyor İhracat azalıyor, yatırım malı ithalat hızı düşüyor, işisizlikte artış bekleniyor
Çağrı merkezlerinde dijital dönüşüm başlıyor akademi kuruldu Çağrı merkezlerinde dijital dönüşüm başlıyor akademi kuruldu
'Türkiye Eğilimleri Araştırması'nın sonuçları açıklandı 'Türkiye Eğilimleri Araştırması'nın sonuçları açıklandı
Asgari ücrete yapılan 300 TL'lik zam sonrası zamlar peş peşe gelmeye başladı Asgari ücrete yapılan 300 TL'lik zam sonrası zamlar peş peşe gelmeye başladı
2020 yılının ikinci zammı bakın hangi ürüne geldi 2020 yılının ikinci zammı bakın hangi ürüne geldi
2020 Asgari ücret zammı sonrası işsizlik maaşı ve AGİ değişti 2020 Asgari ücret zammı sonrası işsizlik maaşı ve AGİ değişti
Bu yöntemlerle katkı maddesiz ekmeği anlayabilirsiniz Bu yöntemlerle katkı maddesiz ekmeği anlayabilirsiniz
'Ekonomide canlanma işaretleri geldi' 'Ekonomide canlanma işaretleri geldi'
Başkan Akın'dan O.S.B. ile İlgili Basın Açıklaması Başkan Akın’dan O.S.B. ile İlgili Basın Açıklaması
KOBİ'lerin yüzde 69'unun acil eylem planı yok KOBİ'lerin yüzde 69'unun acil eylem planı yok
Ağacın sıcaklığı taş ile buluştu Ağacın sıcaklığı taş ile buluştu
Bu kışın modası toprak tonları Bu kışın modası toprak tonları
'Self Servis' akaryakıt hizmeti son 3 ayda 180 bin tüketiciye ulaştı 'Self Servis' akaryakıt hizmeti son 3 ayda 180 bin tüketiciye ulaştı
Yabancı Firma Temsilcileri Mayfu İçin Manisa'dalar Yabancı Firma Temsilcileri Mayfu İçin Manisa’dalar
MASKİ, Manisalının İçme Suyunu Koruyor MASKİ, Manisalının İçme Suyunu Koruyor
TOKİ, 130 iş yeri ile 91 konutu satışa çıkardı TOKİ, 130 iş yeri ile 91 konutu satışa çıkardı
Akvan Kasap Turgutlu'da hizmete girdi Akvan Kasap Turgutlu'da hizmete girdi
Ekonomi Haberleri

Türkiye’nin En Modern Pazar Yeri Açıldı

Türkiye’nin en modern kapalı pazaryeri olan Yunus Emre Millet Çarşısı’nda ilk pazar kuruldu. Tüm dünyada salgın haline gelen koronavirüs dolayısıyla tüm önlemler alınırken; yalnızca temel gıda satışı yapıldı, tezgâh aralıkları ise 3 metre olarak düzenlendi.

Endeks kan kaybediyor

Dün akşam yaptığı kapanışla yükseliş trendinden çıkan BIST 100 endeksinde değer kaybı bugünde sürüyor.

O binalar Yıkıldı! Mahkemeden Yıkım Kararı Çıktı

Kumsal üzerinde inşa edilen 3 bloklu gökdelen için mahkemeden yıkım kararı çıktı. Belediye ekiplerinin şirkete tebliğ etmesinin ardından makineler ile yıkım çalışmaları başladı

İhracat azalıyor, yatırım malı ithalat hızı düşüyor, işisizlikte artış bekleniyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sosyal Politikalar Araştırma Merkezi'nin (SPM), 5 Şubat tarihli, “Sanayide Gelişmeler ve İstihdam Eğilimleri” başlıklı raporunda, ihracatta azalma, yatırımcıları ve ham madde ithalat hızında düşüş tespiti yapılırken, işsizlikte de artış olacağı öngörüldü.

Çağrı merkezlerinde dijital dönüşüm başlıyor akademi kuruldu

Tempo, çalışanlarını geleceğe hazırlamak ve Türkiye'deki iş gücü dönüşümüne öncülük etmek hedefiyle Tempo Akademi'yi kurdu. Sadece kendi çalışanları değil diğer şirketlerde de görev alan kişilerin, dijitalleşme ve yapay zeka konularında dönüşümlerini tamamlaması için yazılım testçisi, yazılımcı, chatbot designer gibi alanlarda eğitim alacak.

'Türkiye Eğilimleri Araştırması'nın sonuçları açıklandı

Araştırmada farklı ülkelerin Türkiye'ye tehdit olarak algılanıp algılanmadıkları sorgulandığında, ABD yüzde 64,5 ile ilk sırayı alırken, yüzde 55,6 ile İsrail ikinci, yüzde 49,2 ile İngiltere üçüncü sırada yer aldı. Türkiye'nin en yakın dostu-müttefiki olarak görülen ülke ise yüzde 56,5 ile yine Azerbaycan oldu. Azerbaycan'ı KKTC ve Özbekistan takip etti.

Asgari ücrete yapılan 300 TL'lik zam sonrası zamlar peş peşe gelmeye başladı

2020 yılı yeni zamlarla geldi. Asgari ücrete yapılan 300 TL'lik zam sonrası zamlar peş peşe geldi.

2020 yılının ikinci zammı bakın hangi ürüne geldi

2020 yılının ikinci zammı, ",58 oranla sizce hangi ürüne geldi.

2020 Asgari ücret zammı sonrası işsizlik maaşı ve AGİ değişti

Milyonlarca işçinin beklediği asgari ücret zammı Asgari Ücret Komisyonu Toplantısından sonra son dakika haberi olarak açıklandı. 7 milyon işçinin merak ettiği 2020'de asgari ücret ne kadar oldu? sorusu yanıt bulmuş oldu. Toplantının ardından 2020 yılında asgari ücrete yapılan zam oranı Bakan Selçuk tarafından açıklandı. 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren asgari ücreti 2.943 tl Bürüt, 2.324 tl net olarak belirlendi. Asgari Geçim İndirimi de (AGİ) değişmiş oldu.

Bu yöntemlerle katkı maddesiz ekmeği anlayabilirsiniz

Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre katkı maddelerinin kanser oluşumunda önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Jale Çatak, ekmekte güzel bir görüntü sağlanması, ağartmak, hacminin artması, hamurun işlenmesinde kolaylık, ömrünü uzatmak ve bayatlamayı geciktirmek, dayanıklılığı artırmak, ucuz olmasını sağlamak gibi sebeplerle katkı maddeleri kullanıldığını söyledi. Koruyucu, işlev ya da dayanıklılığı artırıcı malzemeler kullanıldığını belirten Çatak, katkı maddeli ekmeğin basınç uygulanarak, rengine ve gözeneklerine dikkat edilerek anlaşılabileceğini dile getirdi.

'Ekonomide canlanma işaretleri geldi'

Altınbaş Üniversitesi'nde geçtiğimiz yıldan itibaren düzenlenen  Çarşamba Buluşmaları yeniden başladı. Yeni sezonun ilk programında, Prof. Dr. Emre Alkin, Doç. Dr. Işın Çelebi ve Dr. Mahfi Eğilmez,Ekonomi Söyleşileri başlığında Ekonomi, Sosyal Hayat ve Dijitalleşmeyi masaya yatırdı. Üniversitenin Gayrettepe Sosyal Bilimler Yerleşkesi'nde gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Çağrı Erhan, geçtiğimiz yıl başlayan Çarşamba Toplantılarının bu yıl da süreceğini söyledi. Rektör Prof. Dr. Çağrı Erhan, her ay ekonomi, uluslararası ilişkiler, hukuk ve güzel sanatlarla ilgili bir toplantı yapılacağı bilgisini verdi.

Başkan Akın’dan O.S.B. ile İlgili Basın Açıklaması

Turgutlu Belediye Başkanı ve Turgutlu O.S.B. Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Akın, Turgutlu 1. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

KOBİ'lerin yüzde 69'unun acil eylem planı yok

Mazars Denge Kurumsal Risk Yönetimi, İç Denetim ve İç Kontrol Hizmetleri Lideri Fatma Feyza Külekçi, KOBİ'lerin sel, deprem gibi acil durumlara hazır olup olmadıklarına yönelik açıklama yaptı. Külekçi, 'Gerçekleştirilen araştırmalarda KOBİ'lerin henüz bu riski kabul etmediği anlaşılıyor, riskin varlığının kabul edilmediği bir durumda dayanıklılık için gereken kontrol çevresinin oluşturulması ve uygulanması imkn dahilinde değildir' diye konuştu.

Ağacın sıcaklığı taş ile buluştu

İSTANBUL / DHA, (Kurumsal Haber)- Yıldız Entegre, ağacın sıcaklığını taş doku ile buluşturan yeni taş yüzeyini portföyüne ekledi.

Bu kışın modası toprak tonları

Sıcak yaz günleri ve moda haftalarının ardından bu yılın sonbahar-kış renk tercihi belli oldu. Kıyafetlerde bu sonbahar doğayla iç içe renkler ön plana çıkıyor. Koleksiyonların vazgeçilmezi toprak tonları, yeşil ve krem kombinler bu sezon da dikkatleri üzerine çekiyor. Hazır Giyim Markası DeFacto, sonbaharın sevilen renklerini 2019 Sonbahar koleksiyonunda beğeniye sundu.

'Self Servis' akaryakıt hizmeti son 3 ayda 180 bin tüketiciye ulaştı

Aytemiz'in 2019 yılı şubat ayında tüketicilere alternatif bir yakıt alımı seçeneği ve deneyimi sunmak amacıyla 30 istasyonla tanıtımını yaptığı Self Servis şu anda 100 istasyonda hizmet veriyor. Self servis hizmetinin bulunduğu istasyonlardan alınan verilere göre haziran, temmuz ve ağustos ayları içerisinde toplam 325 bin adet self servis işlem yapıldı.

Toplam 134 haber.