Ekonomi

Günde 7 milyon maske üretecek Türk firmadan 100 ülkeye ihracat hedefi Günde 7 milyon maske üretecek Türk firmadan 100 ülkeye ihracat hedefi
Yaza özel hamile koleksiyonu hazırlandı Yaza özel hamile koleksiyonu hazırlandı
Kurban kolileri hazır, talep arttı Kurban kolileri hazır, talep arttı
'Kalkınmayla terbiye edilmiş sürdürülebilir büyüme şart' 'Kalkınmayla terbiye edilmiş sürdürülebilir büyüme şart'
'Pandemide kontrollü süreç devam ederse büyük bedeller ödemeyiz' 'Pandemide kontrollü süreç devam ederse büyük bedeller ödemeyiz'
Pandemi döneminde 4 hastaneye şarj istasyonu Pandemi döneminde 4 hastaneye şarj istasyonu
'Merkez Bankası faizi sabit tutarak cesaretli davrandı' 'Merkez Bankası faizi sabit tutarak cesaretli davrandı'
Benzine bu kez indirim gelecek Benzine bu kez indirim gelecek
İşte dolardaki son durum! İşte dolardaki son durum!
Benzin ve motorine büyük zam kapıda Benzin ve motorine büyük zam kapıda
Covid-19'u fırsata çevirmenin 7 yolu Covid-19'u fırsata çevirmenin 7 yolu
Babalar Günü için teknoloji ürünlerinde indirim Babalar Günü için teknoloji ürünlerinde indirim
Koronavirüs etkisiyle temassız ödeme 3 kat arttı Koronavirüs etkisiyle temassız ödeme 3 kat arttı
Sıfır ve 2. el taşıt kredi başvurusu ne zaman yapılacak! Sıfır ve 2. el taşıt kredi başvurusu ne zaman yapılacak!
LPG ile ilgili bilinen yanlış şehir efsaneleri LPG ile ilgili bilinen yanlış şehir efsaneleri
Türkiye'nin En Modern Pazar Yeri Açıldı Türkiye’nin En Modern Pazar Yeri Açıldı
Endeks kan kaybediyor Endeks kan kaybediyor
İhracat azalıyor, yatırım malı ithalat hızı düşüyor, işisizlikte artış bekleniyor İhracat azalıyor, yatırım malı ithalat hızı düşüyor, işisizlikte artış bekleniyor
Ekonomi Haberleri

Günde 7 milyon maske üretecek Türk firmadan 100 ülkeye ihracat hedefi

Hijyen ve temizlik kategorilerindeki 33 yıllık deneyimlerini maske sektörüne aktardıklarını belirten Hayat Kimya Türkiye Genel Müdürü Enes Çizmeci, 'Yılda 2.5 milyar adet ve günde 7 milyon adet üretim kapasitemizle cerrahi maske kategorisinde dünyanın en büyük Türk üreticisi olarak sektöre giriş yaptık. Cerrahi maskelerde kullanılan en önemli hammaddelerden biri olan non-woven dediğimiz dokumasız kumaşı kendi bünyemizde üretiyoruz. Bu sayede, kendi hammaddesiyle üretim yapan tek cerrahi maske üreticisiyiz' diye konuştu.

Yaza özel hamile koleksiyonu hazırlandı

Giyim markası DeFacto, kadınlar için yaza özel hazırladığı 2020 Yaz Hamile Koleksiyonu beğeniye sunduğunu açıkladı. Elbiseden tişörte, pantolondan gömleğe birçok kombin seçeneği olan koleksiyon, konforlu ve rahat kumaşlardan oluşuyor.

Kurban kolileri hazır, talep arttı

Sabancı Holding ve Carrefour iştiraki CarrefourSA, Kurban Bayramı öncesinde vekleten kurbanlık paketleri için talep toplamaya başladı. Marketlerden, internet adresinden ve online market uygulamasından sipariş verilebiliyor. Vekleten, büyükbaş kurbanlık hisse paketi ve kıvırcık koç kurban paketi olmak üzere iki farklı seçenek sunuluyor.

'Kalkınmayla terbiye edilmiş sürdürülebilir büyüme şart'

Koronavirüsün dünya ekonomisine etkilerini değerlendiren Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Ferman, 'Koronavirüs aniden ortaya çıktı, bütün dünyayı, sektörleri, kişileri etkiledi. Bu açıdan ilk defa bu kadar büyük bir salgın ve ani duruşla karşı karşıya kalıyoruz. Böyle ani duruşlar ekonomik kırılmalara yol açar. Hala pandemin içerisindeyiz o yüzden tahribatın boyutunu anlamak ve bundan sonraki gidişata yönelik sağlıklı öngörüde bulunmak mümkün değil' diye konuştu.

'Pandemide kontrollü süreç devam ederse büyük bedeller ödemeyiz'

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs pandemisi günlük hayat dışında dünya ekonomilerini de altüst etti. Uluslararası Para Fonu(IMF) koronavirüs pandemisi nedeniyle küresel ekonomide küçülme tahminini yüzde 3'den yüzde 4,9'a çekti. Ekonomist Mahfi Eğilmez de, Mazars Denge'nin 4/4'lük webinarlar serisine katılarak Covid-19 sonrası süreçte dünya ve Türkiye ekonomisine pandeminin etkilerini değerlendirdi.

Pandemi döneminde 4 hastaneye şarj istasyonu

CK Enerji Akdeniz Elektrik, 2016 yılında başlattığı Hayatı Aydınlat Projesi çerçevesinde, Kovid-19 pandemisi döneminde de engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Hayatı Aydınlat projesi kapsamında, çalışanlarından oluşan gönüllü korosuyla engelliler yararına konserler düzenleyen ve akülü sandalye şarj istasyonları kuran CK Enerji Akdeniz Elektrik, bu yıl 26 Şubat'ta Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ile yaptığı protokolün ardından başlattığı çalışmaları tamamladı. Mart ayında Türkiye'yi etkisi altın alan Kovid-19 salgınına rağmen projeyi sürdüren CK Enerji Akdeniz Elektrik, 4 akülü sandalye şarj istasyonunu daha bölgenin hizmetine sundu. Kepez Devlet Hastanesi, Atatürk Devlet Hastanesi, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Alanya ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde engelli vatandaşların kullanımı için devreye alınan 4 yeni istasyonla birlikte şirketin kurduğu akülü sandalye şarj istasyonu sayısı da 6'ya çıktı.

'Merkez Bankası faizi sabit tutarak cesaretli davrandı'

Altınbaş Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Emre Alkin, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun politika faizini değiştirmeyerek yüzde 8.25'te sabit tutmakla doğru yaptığını belirterek şu yorumu yaptı:

Benzine bu kez indirim gelecek

Uluslararası piyasalarda benzinin ton fiyatı, 418 dolardan 384 dolara geriledi. Buna bağlı olarak gece benzine 22 kuruş indirim bekleniyor.

İşte dolardaki son durum!

Koronavirüsü salgınında küresel ikinci bir dalga olacağı ve küresel ekonomide toparlanmayı geciktireceği endişeleri, dolar/TL'yi haziran ayının ikinci haftasından beri baskı altında tutmaya devam ederken kur 6.84-6.85 seviyesinde yatay hareketini sürdürüyor.

Benzin ve motorine büyük zam kapıda

Petrol fiyatlarındaki hızlı artış nedeniyle akaryakıt fiyatlarında zam bekleniyor. Benzin ve motorin fiyatına zam bekleniyor.

Covid-19'u fırsata çevirmenin 7 yolu

Mazars Denge Finansal Özel İnceleme Hizmetleri Bölüm Lideri Gökçen Müftüoğlu Çapa, girişimciler için covid-19'u fırsata çevirmenin 7 yolunu anlattı. Çapa, iş yapış şekillerinde çevik ve esnek olan; A, B, C planları bulunan ürün ve hizmetlerini yeni normale göre dönüştürebilen; sektörün ve müşterinin ihtiyaçlarını doğru anlayan, finansal tablolarını risklere hazırlıklı hale getiren; ekosistemdeki oyuncuları destekleyen, sürdürülebilirlik konusunu anlamaya çalışıp, sürdürülebilir kalkınma hedefleri ile uyumlu hale gelmeye çalışan girişimlerin Covid-19 sonrası dönemde kazançlı çıkacağını dile getirdi.

Babalar Günü için teknoloji ürünlerinde indirim

Sabancı Holding iştiraklerinden teknoloji perakende şirketi Teknosa, Babalar Günü'nü teknoloji ürünlerinde kampanya yaptığını açıkladı. Yapılan yazılı açıklamada, 21 Haziran'a kadar mağazadan ve internet sitesi üzerinden geçerli olacak kampanyada, akıllı telefonlardan giyilebilir teknolojilere, notebooklardan oyun konsollarına, televizyonlardan bakım setlerine kadar birçok üründe yüzde 30'a varan indirim yapıldığı aktarıldı.

Sıfır ve 2. el taşıt kredi başvurusu ne zaman yapılacak!

Sıfır ve 2. el taşıt kredi başvurusu ne zaman başlayacak? İşte detaylar...

LPG ile ilgili bilinen yanlış şehir efsaneleri

Ekonomik ve çevre dostu olmasıyla yakıtlar içerisinde ‘geleceğin yakıtı’ olarak görülen LPG, ülkemizde yanlış bilinen şehir efsanelerine konu oluyor.

Zam Zam Zam! Benzin ve motorine dev zam geldi

Koronavirüs salgını karşı alınan önlemlerin uluslar arası düzeyde gevşetilmesi ve bu kapsamda atılan “normalleşme” adımları, Brent petrol ve akaryakıt fiyatlarının kademeli olarak artmasına yol açtı.

Türkiye’nin En Modern Pazar Yeri Açıldı

Türkiye’nin en modern kapalı pazaryeri olan Yunus Emre Millet Çarşısı’nda ilk pazar kuruldu. Tüm dünyada salgın haline gelen koronavirüs dolayısıyla tüm önlemler alınırken; yalnızca temel gıda satışı yapıldı, tezgâh aralıkları ise 3 metre olarak düzenlendi.

Endeks kan kaybediyor

Dün akşam yaptığı kapanışla yükseliş trendinden çıkan BIST 100 endeksinde değer kaybı bugünde sürüyor.

O binalar Yıkıldı! Mahkemeden Yıkım Kararı Çıktı

Kumsal üzerinde inşa edilen 3 bloklu gökdelen için mahkemeden yıkım kararı çıktı. Belediye ekiplerinin şirkete tebliğ etmesinin ardından makineler ile yıkım çalışmaları başladı

Toplam 150 haber.