Gündem

'Kolluk kuvvetlerinde 'kadın masası' kurulmalı' 'Kolluk kuvvetlerinde 'kadın masası' kurulmalı'
Afrika sıcakları geliyor, beyin kanaması riskine dikkat! Afrika sıcakları geliyor, beyin kanaması riskine dikkat!
'Çatışma sonrası Libya' online seminer dizisinde konuşulacak 'Çatışma sonrası Libya' online seminer dizisinde konuşulacak
Son Dakika! İçişleri Bakanlığı'ndan Düğün Salonları Genelgesi Son Dakika! İçişleri Bakanlığı'ndan Düğün Salonları Genelgesi
Türkiye Toplumunun Enerji Tercihleri Araştırması'nın sonuçları açıklandı Türkiye Toplumunun Enerji Tercihleri Araştırması'nın sonuçları açıklandı
Evini su basan yaşlı kadın 20 kedisi için ağladı evden çıkmak istemedi Evini su basan yaşlı kadın 20 kedisi için ağladı evden çıkmak istemedi
Vali Karadeniz görevine başladı Vali Karadeniz görevine başladı
Konut aidatları el yakıyor en fazla bu ilçede aidat toplanıyor Konut aidatları el yakıyor en fazla bu ilçede aidat toplanıyor
Mücevherler iyilikle parlayacak, Türkiye için yarışacak Mücevherler iyilikle parlayacak, Türkiye için yarışacak
İstanbul 10 yeni timsah yavrusunu bekliyor İstanbul 10 yeni timsah yavrusunu bekliyor
'Ovaköy sınır kapısı açılsın' 'Ovaköy sınır kapısı açılsın'
Araştırma: Türkiye'nin en büyük dış politika sorunu sınır aşan terörizm Araştırma: Türkiye'nin en büyük dış politika sorunu sınır aşan terörizm
Otomobilde '2. el sıfır' fırsatçılığı plaka takıp, yüksek fiyattan satıyorlar Otomobilde '2. el sıfır' fırsatçılığı plaka takıp, yüksek fiyattan satıyorlar
Her Suriyeli için Türkiye aylık 301 dolar harcıyor Her Suriyeli için Türkiye aylık 301 dolar harcıyor
Sicil Affı, İstihdam ve Ekonomiye Büyük Katkı Sunar Sicil Affı, İstihdam ve Ekonomiye Büyük Katkı Sunar
O görüntüler Başkan Erdoğan'ı kızdırdı O görüntüler Başkan Erdoğan'ı kızdırdı
Deprem uzmanı uyardı: 7 üzeri deprem geliyor! Deprem uzmanı uyardı: 7 üzeri deprem geliyor!
15 ilde kısıtlamaların 3 Haziran'a kadar uzatıldığı hatırlatıldı 15 ilde kısıtlamaların 3 Haziran’a kadar uzatıldığı hatırlatıldı
AK Gençler Güvenlik Güçlerini Unutmadı AK Gençler Güvenlik Güçlerini Unutmadı
Gündem Haberleri

Turan Karafil’den 15 Temmuz Mesajı

HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Manisa Şube Başkanı Turan KARAFİL, “HAK-İŞ olarak demokrasimize, milli irademize, milletin bekasına sahip çıkmayı ekmeğimize, aşımıza, çevremize, ailemize sahip çıkmakla eş olarak görüyoruz. 15 Temmuz’u bir daha yaşanmaması gereken, ama çok fazla ders çıkarılması gereken hain bir darbe girişimi olarak anıyoruz” dedi.

'Kolluk kuvvetlerinde 'kadın masası' kurulmalı'

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Pakize Ezgi Akbulut, kadınlar için bazı yenilikler yapılması gerektiğini belirterek, 'Kolluk kuvvetlerinde de ayrı bir kadın masası bulunması taraftarıyım. Böylece şiddet gören veya şiddet tehlikesi altında olan kadının genellikle ilk başvurduğu yer olan kolluk kuvvetlerinde, ne yazık ki bazen tanık olduğumuz 'kol kırılır yen içinde kalır' anlayışı ile hareket edilmesinin de önüne geçilmiş olur' açıklamasında bulundu.

Afrika sıcakları geliyor, beyin kanaması riskine dikkat!

Geçtiğimiz hafta su baskınlarına neden olan aşırı yağışlar bu hafta yerini sıcak havaya bırakıyor. Uzmanlar, Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgasının bunaltacağı uyarısında bulunarak, sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkacağını açıkladı. Aşırı sıcakların güneş çarpması ve beyin kanaması riski taşıdığını hatırlatan Altınbaş Üniversite Hastanesi Medical Park Bahçelievler Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Kenan Kıbıcı, iki durum arasındaki farklılıklara dikkat çekti. Yaz aylarında beyin kanamalarının çok fazla görüldüğünü anlatan Dr. Öğr. Üyesi Kenan Kıbıcı, Özellikle hastaların tansiyonlarında dengesizlikler meydana geliyor. Ortamdaki sıcaklık artıyor, nem fazlalaşıyor.  Nemin fazla olması da terlemeyi engelliyor, bu nedenle de kan basıncında artışlar meydana geliyor. Biz yaz aylarında beyin kanamalarını daha fazla görüyoruz diye konuştu.

'Çatışma sonrası Libya' online seminer dizisinde konuşulacak

Arap Baharı sürecinden en sert etkilenen ülkelerden biri olan Libya'da, 2011 yılında 42 yıllık lider Muammer Kaddafi devrilmiş, bugün hala devam eden iç savaş bir türlü sonuçlanmamış, ancak son zamanlarda ibre, ülkenin büyük bölümünü kontrolünde tutan Hafter güçlerinden, Birleşmiş Milletler'in resmi hükümet olarak tanıdığı Serraj yönetimine dönmeye başlamıştı. Bu süreç ve sonrasında yaşanabilecek olası gelişmeler, akademi camiasının da dikkatini çekmeye başladı.

Son Dakika! İçişleri Bakanlığı'ndan Düğün Salonları Genelgesi

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine "Düğün Törenlerinde Uygulanacak Tedbirler" konulu genelge gönderdi.

Türkiye Toplumunun Enerji Tercihleri Araştırması'nın sonuçları açıklandı

Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi (CESD) tarafından bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen 'Türkiye Toplumunun Enerji Tercihleri Araştırması'nın sonuçları açıklandı. 16 ilde, 18 yaş ve üzeri bin 215 kişi ile yapılan ankette, enerji ve ekonomi politikalarına duyarlılığın arttığı ortaya çıktı.

Evini su basan yaşlı kadın 20 kedisi için ağladı evden çıkmak istemedi

İstanbul'da dün öğlen saatlerinde etkili olan şiddetli yağış su baskınlarına neden oldu. Başakşehir Şahintepe Mahallesi'nde bir gecekonduda yalnız yaşayan 70 yaşındaki Mukaddes Pehlivan'ın evini de su bastı. Evde 20 kedi ve 10 köpekle yaşayan Pehlivan'ın yıkık, dökük harabe bir evde 6 yıldır yaşadığı ortaya çıktı. Kimsesi olmayan ve 1 yıl önce de annesini kaybeden Pehlivan 'çocuklarım' dediği kedi ve köpeklerini bırakıp evden çıkmak istemedi.

Vali Karadeniz görevine başladı

10 Haziran 2020 tarihinde Resmi Gazete’ de yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Manisa Valiliği görevine atanan Yaşar Karadeniz göreve başladı.

Konut aidatları el yakıyor en fazla bu ilçede aidat toplanıyor

Konum, sosyal alanlar, temizlik ve güvenlik hizmetleri gibi kıstaslara göre değişiklik gösteren konut aidatları büyükşehirlerde site ya da apartmanlarda yaşayan ev sahipleri ve kiracılar için büyük gider kaynakları arasında yer alıyor. GABORAS Gayrimenkul Borsası tarafından 5 Büyükşehir baz alınarak hazırlanan raporda, çarpıcı veriler ortaya çıktı. GABORAS Genel Müdür Yardımcısı Şevki Çatladı Türkiye'de her ay yaklaşık 1 Milyar 133 Milyon TL konut aidatı ödendiğini söyleyerek, 'İstanbul en fazla aidat ödeyen illerden bir tanesi. Yaklaşık 700 milyon TL'nin üzerinde her ay İstanbul'da aidat ödüyoruz. İstanbul'daki bu rakamı Ankara 139 milyon TL, İzmir 130 milyon TL, Antalya 81 milyon TL ve Bursa da 79 milyon TL ödeyerek takip ediyorö dedi.

Mücevherler iyilikle parlayacak, Türkiye için yarışacak

Kadınların vazgeçilmezi mücevherler birçok özgün tasarımla geçmişten günümüze kadar ulaştı. Mücevher üretiminde Türkiye dünyada 2'nci sıradaki yerini korurken, özgün tasarımların ön plana çıkması için tasarımcılara destek geldi. Altınbaş Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Danışmanı ve Öğretim Üyesi Dr. Fatoş Altınbaş'ın kreatif direktörlüğünü yaptığı Mevaris Mücevher markası, genç mücevher tasarımcılarına seslerini duyurabileceği bir platform oluşturdu. Düzenlenecek 'İyiliğin Mücevherleri' adlı tasarım yarışmasıyla, genç mücevher tasarımcılarının dünyaya tanıtılması hedefleniyor. İyiliğe Umut temalı yarışma için son başvuru tarihi 5 Temmuz 2020. Yarışmanın kazananları ise jüride yer alan, Dr. Fatoş Altınbaş, sinema ve TV oyuncusu Belçim  Bilgin, tasarımcı Hakan Yıldırım, moda editörü/kreatif danışman Ece Sükan, mücevher tasarımcısı Sebu Susmak, Altınbaş Üniversitesi Takı Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Berna Karaçalı tarafından belirlenecek.

İstanbul 10 yeni timsah yavrusunu bekliyor

Toplam 8 adet Nil Timsahına ev sahipliği yapana ve Türkiye'de vahşi yaşam bilincinin oluşturulması amacıyla geçtiğimiz yıl Tuzla Viaport Marina'da kurulan Timsah Park'tan sevindirici haber geldi. Parkta bulunan timsahın yumurtlamasıyla birlikte, Türkiye'nin timsah popülasyonuna 10 yeni yavru ekleneceğini söyleyen Viaport Tuzla Satış Pazarlama Müdürü Gökmen Aydın, 'Yaklaşık 1,5 ay sonra da yavru timsahlarımıza kavuşacağız. Kuluçka sürecini takip eden uzman bir kadromuz var. Yumurtaların bulunduğu ortamı annenin doğal yaşamda üstüne yatması gibi uygun bir koşulda tutuyorlar' dedi.

'Ovaköy sınır kapısı açılsın'

Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB) terör örgütü PKK'ya yönelik Irak'ın kuzeyinde başlattığı 'Pençe-Kaplan Operasyonu'nu değerlendiren İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nden Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Prof. Dr. Sait Yılmaz, harekatın çok önemli olduğunu vurgulayarak, TSK'ya güvenin tam olduğunu ve harekatın başarıyla tamamlanacağından şüphe duyulmadığını söyledi.

Araştırma: Türkiye'nin en büyük dış politika sorunu sınır aşan terörizm

Kadir Has Üniversitesi Türkiye Çalışmaları Grubu'nca gerçekleştirilen 'Türk Dış Politikası Kamuoyu Algıları Araştırması' 2020 yılı sonuçları açıklandı. Araştırma sonuçlarına göre, Türkiye kamuoyu Türkiye'nin en yakın dostu olarak Azerbaycan'ı görürken, ABD'yi bir numaralı tehdit olarak görüyor.

Otomobilde '2. el sıfır' fırsatçılığı plaka takıp, yüksek fiyattan satıyorlar

Koronavirüs sürecinde otomobil fabrikaları üretime ara verdi. Bundan dolayı sıfır araç tedariğinde sıkıntılar yaşandı. Kredi faizlerinin düşmesiyle de sıfır araca olan talep arttı. Spot piyasasına yönelik araştırmalar yapan EBS Danışmanlık Genel Müdürü Erol Şahin, talebin yüksek, arzın az olduğu dönemlerde piyasaya çıkan yeni modelleri bayilerden toplayarak, daha yüksek fiyatlara '2. el sıfır' olarak satanlara, 'spotçu' dediklerini söyleyerek, bazı galeriler bayilerden sıfır aracı alıp plaka takarak çok yüksek ücrete sıfır gibi sattığını dile getirdi.

Her Suriyeli için Türkiye aylık 301 dolar harcıyor

Halk Tv’de “Özlem Gürses’le 20. Saat” programına katılan İYİ Parti İstanbul İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Suriyeliler ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sicil Affı, İstihdam ve Ekonomiye Büyük Katkı Sunar

Vatandaşın önündeki tüm engellerin kaldırılması ve temiz bir sayfa açılmasının önemine değinen Araştırmacı Yazar Hüseyin Demir, ‘’Sicil, Adli sicil ve Arşiv Kaydı Affı ile temiz bir sayfa açılmasına ihtiyaç var’’ dedi.

O görüntüler Başkan Erdoğan'ı kızdırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Neden mesafeler ayarlanmıyor? Mesafeye dikkat edin" dedi. Öte yandan, uzmanlar, önümüzdeki hafta ortasında günlük vaka rakamlarının 1100 civarına çıkabileceğini dile getiriyorlar.

Deprem uzmanı uyardı: 7 üzeri deprem geliyor!

Jeofizik Mühendisi Atakan Yüklü'den korkutan Akdeniz depremi açıklaması geldi.

15 ilde kısıtlamaların 3 Haziran’a kadar uzatıldığı hatırlatıldı

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine şehirlere giriş/çıkış hakkında genelge gönderdi.

Toplam 2003 haber.