Gündem

Bayramda İstanbul'da kalanlara 5'i 1 yerde eğlence Bayramda İstanbul'da kalanlara 5'i 1 yerde eğlence
Karbon salımına karşı pedal çevirdiler Karbon salımına karşı pedal çevirdiler
Orkestra Şefi İbrahim Yazıcı, Ataşehirli genç müzisyenleri izledi Orkestra Şefi İbrahim Yazıcı, Ataşehirli genç müzisyenleri izledi
Eğitimde 'kalite'yi arttırmak için vites yükselttiler Eğitimde 'kalite'yi arttırmak için vites yükselttiler
Türkiye, kendi iletişim uydusunu bu roketle fırlatabilecek Türkiye, kendi iletişim uydusunu bu roketle fırlatabilecek
Maltepeliler 5 yıllık misyon ve vizyonu belirledi Maltepeliler 5 yıllık misyon ve vizyonu belirledi
Pegasus'tan yolcularına 'kesintisiz bilet iade hakkı' açıklaması Pegasus'tan yolcularına 'kesintisiz bilet iade hakkı' açıklaması
Askıda Ekmek Futbol Turnuvası'nda eleme maçları için düdük çalındı Askıda Ekmek Futbol Turnuvası'nda eleme maçları için düdük çalındı
Başkan Akın, Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün ile Buluştu Başkan Akın, Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün ile Buluştu
Özgür Özel Demokrat Basın'ın sorularını cevaplandırdı Özgür Özel Demokrat Basın'ın sorularını cevaplandırdı
Selçuk Özdağ, 'Yargının kararına saygılıyız ama yaşananları ortadan kaldırmıyor' Selçuk Özdağ, 'Yargının kararına saygılıyız ama yaşananları ortadan kaldırmıyor'
Başkan Özen, 'Medyayı alet ederek Türkiye ile hesaplaşmak istiyorlar' Başkan Özen, 'Medyayı alet ederek Türkiye ile hesaplaşmak istiyorlar'
Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi' Çalışmaları Başladı Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi’ Çalışmaları Başladı
Çiçek Festivali On Binleri Ağırladı Çiçek Festivali On Binleri Ağırladı
T.C. haberimiz ses getirdi İyi Parti Gurubu Harekete geçti T.C. haberimiz ses getirdi İyi Parti Gurubu Harekete geçti
Özen'den 14 Mayıs Demokrasi Bayramı kabul edilsin önerisi Özen'den 14 Mayıs Demokrasi Bayramı kabul edilsin önerisi
Toplam 45 bin 564 Hektar Arazide Toplulaştırma Çalışmaları Devam Ediyor Toplam 45 bin 564 Hektar Arazide Toplulaştırma Çalışmaları Devam Ediyor
Erdoğan ile Bahçeli'nin matematiği bir birini tutmuyor! Erdoğan ile Bahçeli’nin matematiği bir birini tutmuyor!
Türkiye genelinde Muhtarlara son göründü Türkiye genelinde Muhtarlara son göründü
Baybatur'dan İstiklal Marşı mesajı Baybatur'dan İstiklal Marşı mesajı
Gündem Haberleri

Bayramda İstanbul'da kalanlara 5'i 1 yerde eğlence

Perakende ve eğlence sektöründe faaliyet gösteren Viaport, İstanbul'da kalanları 9 fonksiyonlu marinası olan Viaport Marina'ya, serinlemek isteyenleri aquapark'a, safari keyfini yaşamak isteyenleri Aslan Park'a, sualtı dünyasının egzotik canlılarıyla derinlere dalmayı isteyenleri Timsah Park'a, adrenalin tutkunlarını ise Korsan Adası Tema Park'a davet ettiğini açıkladı. 

Karbon salımına karşı pedal çevirdiler

Maltepe Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, çevre konusunda büyük bir duyarlılık göstererek, karbon salımına karşı bir etkinlik düzenlendi. Etkinlik kapsamında 50 bisiklet sürücüsü, İBB Maltepe Sahili Spor Tesisleri'nden Kartal sınırına kadar yaklaşık 6 kilometre bisiklet sürdü. Küresel ısınma ve çevresel iklim değişikliklerine karşı duyarlılık göstermek amacıyla düzenlenen etkinliğe, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Eroğlu da katılıp etkinliğin startını verdi. Rengarenk balonlarla bisikletlerin süslendiği etkinliğin sonunda, toplu fotoğraf çektirildi.  

Orkestra Şefi İbrahim Yazıcı, Ataşehirli genç müzisyenleri izledi

Ataşehir Belediyesi'nin daveti üzerine Gençlik Senfoni Orkestrası'nın konser ve prova çalışmalarını izleyen şef İbrahim Yazıcı orkestrayı değerlendirdi. Gençlerin çıkardığı işleri beğenen ve olumlu ve yapıcı eleştirilerde bulunan Yazıcı, gençleri başarılarından dolayı tebrik etti.

Eğitimde 'kalite'yi arttırmak için vites yükselttiler

İmzalanan 'Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi' ile üniversite, mükemmelliği bir yönetim modeli olarak benimsemek ve yaşam biçimine dönüştürmek amacıyla eğitim dünyası için yeni bir adım atmış oldu.

Türkiye, kendi iletişim uydusunu bu roketle fırlatabilecek

İnsanlığın uzayı anlama çabaları, iletişim teknolojileri ve bu yüzden oluşan uzay sektörünün yarattığı fırsatlar mühendislik alanında yetişen nitelikli eleman sayısına olan ihtiyacı gün geçtikçe arttırıyor. Bu bağlamda hem ülke savunma sanayine katkı sağlamak hem de yerli uzay taşıtları yapabilmek adına yola çıkan bir grup mühendislik fakültesi öğrencisi yüzde 80'i yerli olan roket üretti.

Maltepeliler 5 yıllık misyon ve vizyonu belirledi

Süreyya İlmen Paşa Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen atölye çalışmaları Sürdürülebilir Kentsel Gelişim, Ekonomik Kalkınma ve Girişimcilik, Yaratıcı ve Yenilikçi Maltepe, Ayrımcılıkla Mücadele, Çevre Koruma ve Rekreasyon, Yönetişim, Katılım ve İş birliği ile Sağlıklı, Güvenli ve Sosyal Kent başlıkları altında ele alındı. Misyon ve vizyon cümleleri, her bir atölyeden birer misyon ve vizyon sözcüğü alınarak oluşturuldu. Atölyelerde misyon ve vizyon belirlenirken beyin fırtınası, odak kelimeleri belirleme, oylama ve seçim yöntemi uygulandı. Temel değerler 7 atölyede de uygulanan beyin fırtınası, fikir tepsisi oluşturma ve kelime bulutu yöntemiyle belirlendi.

Pegasus'tan yolcularına 'kesintisiz bilet iade hakkı' açıklaması

Şirketten yapılan açıklamaya göre, biletini Pegasus Hava Yolları internet sitesi veya mobil uygulaması üzerinden alan yolculara biletini aldığı andan itibaren 24 saat içerisinde kesintisiz iptal ve para iadesi imkanı sunuldu. Buna göre biletleme yapılan tarifeli uçuşun kalkış saatine 24 saat veya daha az süre varsa, değişiklik veya iptal işlemi biletleme anından itibaren 30 dakika içerisinde, uçuşa 24 saat ile 72 saat varsa biletleme anından itibaren 60 dakika içerisinde, 72 saatten fazla süre varsa 24 saat içerisinde gerçekleştirilebilecek.

Askıda Ekmek Futbol Turnuvası'nda eleme maçları için düdük çalındı

CK Enerji Çamlıbel Elektrik tarafından ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla 'enerjimizi paylaşarak çoğaltalım' sloganı ile başlatılan Askıda Ekmek Projesi'ni yeşil sahalara taşıyan Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası'nın eleme maçları için düdük çalındı. Grup karşılaşmalarında Sivas, Tokat ve Yozgat'ta toplam bin 580 sporcunun yer aldığı turnuvada eleme maçlarında Sivas'ta 18, Yozgat'ta 10 ve Tokat'ta da 10 takım çeyrek finale çıkmak için yarışacak.

Başkan Akın, Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün ile Buluştu

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü makamında ziyaret ederek yeni dönem çalışmaları hakkında istişarelerde bulundu.

Özgür Özel Demokrat Basın'ın sorularını cevaplandırdı

Daha önceki dönemde verilen beraat, görevsizlik ve düşme kararları sonrasında 235 sanık yönünden devam eden "Ergenekon" davasında karar verildi. FETÖ’nün kurgu ve kumpas operasyonlarıyla davaya dönüştürdüğü Ergenekon süreci alınan kararlarla 12 yıl sonra resmen çöktü. Demokrat Basın Genel Yayın Müdürü Hakan Özen Türkiye adına kara bir tarih olan süreçle, alınan kararı Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili, Manisa Milletvekili Özgür Özel'e sordu. Özen'in sorduğu Özel'in cevapladığı röportajın

Selçuk Özdağ, 'Yargının kararına saygılıyız ama yaşananları ortadan kaldırmıyor'

AK Parti önceki dönem Genel Başkan Yardımcısı ve 24.25.26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Demokrat Basın Genel Yayın Müdürü Hakan Özen'in gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.

Başkan Özen, 'Medyayı alet ederek Türkiye ile hesaplaşmak istiyorlar'

Demokrat Gazeteciler - Yazarlar Derneği ve Manisa 1946 Demokratlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özen Türkiye ile hesaplaşmak isteyen şer odaklarının Ramazan Bayramı öncesi ve sürecinde kirli senaryolarına iç ve dış medyayı alet etmek istediğini ancak bu operasyonların demokrasiden yana tavrını alan ve kalemini satmayan basın mensupları ile milletin feraseti ve sağduyusu karşısında başarısızlığa uğradığını söyledi.

Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi’ Çalışmaları Başladı

Manisa Her Yerde Okuyor’ kampanyası ile okumanın önemine değinen ve çocuklara okuma alışkanlığı kazandırılması gerektiği vurgusu yapan Vali Ahmet Deniz, Manisa’da kütüphanesiz okul kalmaması için çalışmalara başladı.

Çiçek Festivali On Binleri Ağırladı

Manisa’da bu yıl ilki düzenlenen Çiçek Festivali’nde binlerce çiçek, fide ve fidan uygun fiyatlarla Fuar Merkezi'nde satışa sunuldu. Büyük ilgi gören festival, 5 günde on binlerce ziyaretçiyi ağırladı.

T.C. haberimiz ses getirdi İyi Parti Gurubu Harekete geçti

Geçtiğimiz günlerde gündeme taşıdığımız ve Ulusal kanal gazete ve internet sitelerinde geniş yer bulan‘Manisa’da T.C İbaresinin olmamasına tepkiler çığ gibi büyüyor’ başlıklı haberimizde Maldivler’de tatilde olduğu iddia edilen Manisa Büyükşehir belediye başkanı Cengiz Ergün’ün T.C. ibaresi ile ilgili bir açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu oldu. İfadelerine yer vermiştik. Haberimiz sonrasında İYİ Parti gurubu harekete geçti.

Özen'den 14 Mayıs Demokrasi Bayramı kabul edilsin önerisi

Manisa 1946 Demokratlar Derneği Başkanı Hakan Özen 14 Mayıs 1950'de Celal Bayar ve Adnan Menderes liderliğinde Demokrat Parti'nin iktidara gelişinin 69. yıldönümünü yapmış olduğu açıklamayla kutladı.

Toplam 1898 haber.