Gündem

Can veren pervaneler konferansına yoğun ilgi Can veren pervaneler konferansına yoğun ilgi
Meslektaşı Kocaman'a Şimşek'ten destek, Arınç'a gönderme gecikmedi Meslektaşı Kocaman’a Şimşek’ten destek, Arınç’a gönderme gecikmedi
Manisa'da Yılbaşı, Hediyelik Eşya ve Gaziantep Tanıtım Günleri büyük ilgi gördü Manisa'da Yılbaşı, Hediyelik Eşya ve Gaziantep Tanıtım Günleri büyük ilgi gördü
Turgutlu'da 20 yerinden Karısını bıçaklayan zanlı tutuklandı Turgutlu'da 20 yerinden Karısını bıçaklayan zanlı tutuklandı
Özen, '2020'ye kaygılı ama bir o kadar da umutlu giriyoruz' Özen, ‘2020'ye kaygılı ama bir o kadar da umutlu giriyoruz’
Sindirim sistemi kanserleri gençlerde de görülüyor Sindirim sistemi kanserleri gençlerde de görülüyor
Bu yöntemler kabaran faturaları düşürüyor Bu yöntemler kabaran faturaları düşürüyor
Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilciliğine Hakan Özen atandı Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilciliğine Hakan Özen atandı
Manisa Eğitim Projeleri (MANEP) 2023' Tanıtım Toplantısı gerçekleşti Manisa Eğitim Projeleri (MANEP) 2023' Tanıtım Toplantısı gerçekleşti
İzmir, Manisa ve Uşak İllerinde Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Devam Ediyor İzmir, Manisa ve Uşak İllerinde Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Devam Ediyor
Ahmet Orhan, 'Merkezi Hükümet Bütçesi'nin görüşülerek karara bağlanmasıdır' Ahmet Orhan, 'Merkezi Hükümet Bütçesi'nin görüşülerek karara bağlanmasıdır'
'Barikatsız dünya' için pedal çevirdiler 'Barikatsız dünya' için pedal çevirdiler
Turgutlu Kent Konseyi Kadın Meclisinden Basın Açıklaması Turgutlu Kent Konseyi Kadın Meclisinden Basın Açıklaması
Şehitleri unutmamak ve unutturmamak için yürüdüler Şehitleri unutmamak ve unutturmamak için yürüdüler
Cinayet Zanlıları Adliye'de Hakim Karşısına Çıkarıldı Cinayet Zanlıları Adliye'de Hakim Karşısına Çıkarıldı
Öğretmenler günü Turgutlu'da törenle kutlandı Öğretmenler günü Turgutlu’da törenle kutlandı
Dr.İmbat MUĞLU yazdı Sahi siz hiç ŞEHİT oldunuz mu? Dr.İmbat MUĞLU yazdı; Sahi siz hiç ŞEHİT oldunuz mu?
Gündem Haberleri

AF YASASI; Erdoğan, İkinci Yargı paketi bir kaç hafta içinde meclise gelecek!

2019 yılı değerlendirme toplantısında konuşan, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, binlerce mahkûm ve ailesini ilgilendiren birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, İkinci Yargı Paketi ve Af Yasası ile ilgili son dakika açıklamalar yaptı.

Kader Mahkumları ve Ailelerinin Umutları Kırıldı

Türkiye’de her seçim döneminde partilerin seçim vaatlerine af konusu ekleyip oyları aldıktan sonra gündemlerine bile almamaları umutları tüketti.

Can veren pervaneler konferansına yoğun ilgi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanmaraş Valiliği tarafından koordine edilen ve Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen 100.yıl etkinlikleri kapsamında Hukukçu-Yazar Hayati İnanç, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferans da sevenleri ile buluştu.

Meslektaşı Kocaman’a Şimşek’ten destek, Arınç’a gönderme gecikmedi

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Bülent Arınç'ın damadının dosyası doluydu dedi. Bu sözler sonrası Türkiye’nin gündemine birden bire oturan Başsavcı’ya eleştiri ve destekler ardı ardına geldi.

Manisa'da Yılbaşı, Hediyelik Eşya ve Gaziantep Tanıtım Günleri büyük ilgi gördü

Manisa’da Yılbaşı, Hediyelik Eşya ve Gaziantep Tanıtım Günleri sona erdi. 20- 31 Aralık tarihlerinde Fuar Merkezi'nde düzenlenen etkinliklerde birbirinden farklı hediyelik eşyanın yanı sıra Gaziantep yöresinin lezzetleri Manisalılarla buluştu. Etkinlikler bu yıl da yoğun ilgiyle karşılandı.

Turgutlu'da 20 yerinden Karısını bıçaklayan zanlı tutuklandı

Turgutlu’da Karısını bıçaklayan A.K. Mahkeme tarafından tutuklandı ve ceza evine gönderildi.

Özen, ‘2020'ye kaygılı ama bir o kadar da umutlu giriyoruz’

Umudumuz insan haklarından, bağımsız yargıdan, özgü basından ve adaletin tam manasıyla tecelli etmesinden yana..

Sindirim sistemi kanserleri gençlerde de görülüyor

Memorial Bahçelievler Hastanesi Gastroenteroloji Bölümü'nden Prof. Dr. Erdem Akbal ve Doç. Dr. Salih Boğa önderliğinde düzenlenen 'Vakalarla Kolorektal Endoskopik Submukozal Diseksiyon (ESD)'  toplantısında sindirim sistemi kanserlerinde ESD yöntemi mercek altına alındı. Ülkemizin ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen 100'ü aşkın katılımcıya, uluslararası arenadaki en ünlü gastroenterologlardan biri olan Japonya Jichi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Yoshikazu Hayashi eşliğinde eğitim verildi. 50 yaş altındaki kişilerde sindirim sistemi kanserlerinde belirli bir oranda artış olduğunu belirten Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Akbal 'Bu artış 40'lı yaşlarda başlamıyor, maalesef 20'li yaşlardan itibaren kalın bağırsak kanseri riskinde artış var' diye konuştu.

Bu yöntemler kabaran faturaları düşürüyor

Soğuk havaların etkili olmasıyla birlikte enerji kullanımı hızla artmaya başladı. Kabaran faturalara çözüm ise elektrikli ev aletlerini ve kombiyi verimli kullanmaktan geçiyor. Önemsenmeyen tozların bile faturada yeri olduğunu söyleyen Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Enerji Sistemleri Mühendisi Dr. Canan Acar, kombiyi 2 derece kısmanın ise yüzde 20 oranında faturada indirim yaptığının altını çizdi.  

Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilciliğine Hakan Özen atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile kurulan Küresel Gazeteciler Konseyi'nin (KGK) Ankara ve İstanbul dışında 79 vilayete atanan İl Temsilcileri belli oldu.

Manisa Eğitim Projeleri (MANEP) 2023' Tanıtım Toplantısı gerçekleşti

Turgutlu’da Manisa Valisi Ahmet DENİZ Katılımıyla " Manisa Eğitim Projeleri (MANEP) 2023" Tanıtım Toplantısı Yapıldı

İzmir, Manisa ve Uşak İllerinde Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Devam Ediyor

Arazi toplulaştırması ile birlikte diğer altyapı hizmetlerinin de (sulama, tarla içi geliştirme işlemleri vb. ) birlikte düşünülmesi gerekmektedir. Bu düşünceyle 2018 yılında yapılan yasal düzenleme sonucu ülkemiz genelinde arazi toplulaştırma çalışması yapma yetkisi DSİ Genel Müdürlüğümüze verilmiştir.

Ahmet Orhan, 'Merkezi Hükümet Bütçesi'nin görüşülerek karara bağlanmasıdır'

23. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili olan Ahmet Orhan, 'BÜTÇE VE ÖTESİ' başlıklı bir yazı kaleme aldı. Orhan yazısında; 2020 Yılı Merkezi Hükümet Bütçesinin Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmesi sırasında en ilgi çekici oturumların içinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı başı çekmekte olduğunu ifade etti.

'Barikatsız dünya' için pedal çevirdiler

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi ve Barikat Film Atölyesi Derneği, Uluslararası Barikat Film Festivali kapsamında Sessiz Çığlık Bisiklet Etkinliği düzenledi. Etkinliğe katılanlar soğuk hava koşullarına rağmen pedal çevirdi.  Engelli Avcılar Belediye Başkanı Avukat Turan Hançerli'nin de katıldığı etkinlikte Mecidiyeköy'den başlayan tur, Beykoz'da son buldu. Uluslararası Barikat Film Festivali Başkanı Hüseyin Nacar, çığlıklarının, farkındalık için olduğuna vurgu yaparak, 'Biz barikatsız bir dünya için düş kuruyoruz. Düşlerimize ortak olan düşdaşlarımıza teşekkür ediyorum. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, kutlanmasına karşıyız. Biz barikatları yıkmak için sanatın ve sporun gücüyle geliyoruz' dedi.

Turgutlu Kent Konseyi Kadın Meclisinden Basın Açıklaması

Turgutlu Kent Konseyi Kadın Meclisi 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı.

Şehitleri unutmamak ve unutturmamak için yürüdüler

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Manisa Şubesi geleneksel hale getirdiği 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri anma yürüyüşünün dördüncüsünü Kula'da gerçekleştirdi.

Toplam 1966 haber.