Gündem

MHP'li Semih Yalçın'ın oğlu Ankara Kalesi'nden düşerek can verdi MHP'li Semih Yalçın'ın oğlu Ankara Kalesi'nden düşerek can verdi
Velilere 'Afette Panik Değil Bilinç' eğitimi verildi Velilere 'Afette Panik Değil Bilinç' eğitimi verildi
Türk mühendislerden 'karton' bisiklet: Tam 120 kilo taşıyabiliyor Türk mühendislerden 'karton' bisiklet: Tam 120 kilo taşıyabiliyor
'Türkiye teröre teslim olmayacaktır' 'Türkiye teröre teslim olmayacaktır'
Türkiye Sigarayla Savaş Derneği: Statlarda sigara içenler de tespit edilmeli Türkiye Sigarayla Savaş Derneği: Statlarda sigara içenler de tespit edilmeli
'İçme suyunda alüminyum: Alzheimer'ı tetikliyor' 'İçme suyunda alüminyum: Alzheimer'ı tetikliyor'
Araştırma: Beynimizden çok internete güveniyoruz Araştırma: Beynimizden çok internete güveniyoruz
Çocukları evde bekleyen büyük tehlike: Bu uyarılara dikkat! Çocukları evde bekleyen büyük tehlike: Bu uyarılara dikkat!
Hastaneden kaçırılan cezaevi firarisi olayında şüpheliler adliyeye sevk edildi Hastaneden kaçırılan cezaevi firarisi olayında şüpheliler adliyeye sevk edildi
Sosyal medya ve diziler çocukları şiddete itiyor Sosyal medya ve diziler çocukları şiddete itiyor
YUNUSEMRE'DE YOL BAKIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR YUNUSEMRE’DE YOL BAKIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
DİKTİKLERİ KIYAFETLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKARDILAR DİKTİKLERİ KIYAFETLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKARDILAR
Çocuklarda siyah-kırmızı ağırlıklı resimler istismar habercisi olabilir Çocuklarda siyah-kırmızı ağırlıklı resimler istismar habercisi olabilir
Görev Yerleri Değişen Kaymakamlara Veda Yemeği Düzenlendi Görev Yerleri Değişen Kaymakamlara Veda Yemeği Düzenlendi
Bitki çaylarında korkutan laboratuvar sonuçları: Böcek parçaları, kaş ve kirpik bulundu Bitki çaylarında korkutan laboratuvar sonuçları: Böcek parçaları, kaş ve kirpik bulundu
Bayramda İstanbul'da kalanlara 5'i 1 yerde eğlence Bayramda İstanbul'da kalanlara 5'i 1 yerde eğlence
Karbon salımına karşı pedal çevirdiler Karbon salımına karşı pedal çevirdiler
Orkestra Şefi İbrahim Yazıcı, Ataşehirli genç müzisyenleri izledi Orkestra Şefi İbrahim Yazıcı, Ataşehirli genç müzisyenleri izledi
Eğitimde 'kalite'yi arttırmak için vites yükselttiler Eğitimde 'kalite'yi arttırmak için vites yükselttiler
Gündem Haberleri

MHP'li Semih Yalçın'ın oğlu Ankara Kalesi'nden düşerek can verdi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın oğlu, Ankara Kalesi'nde kayalıklardan düşerek hayatını kaybetti. Semih Yalçın, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ve MHPli milletvekilleri olay yerine geldi.

Velilere 'Afette Panik Değil Bilinç' eğitimi verildi

Vatandaşlarda afet bilincini oluşturmak amacıyla Bahçelievler Kent Konseyi Kadın Meclisi öncülüğünde Bahçelievler Belediyesi Arama Kurtarma Birliği tarafından öğrenci velilerine eğitim verildi. Bahçelievler Hazım Ersu İlkokulu'nda gerçekleşen eğitimde Afette Panik Değil Bilinç başlığı altında afet anında neler yapılması gerektiği anlatıldı. Çok sayıda velinin katıldığı eğitimde geçtiğimiz günlerde yaşanan 5.8 şiddetindeki deprem ve artçılarıyla yeniden gündeme gelen deprem anında neler yapılması gerektiği konusu da anlatıldı. Depremin ardından çocuklarını almak için okullara akın eden veliler, bu sefer okulda gerçekleşen eğitimle afetlere karşı bilinçlendirildi.

Türk mühendislerden 'karton' bisiklet: Tam 120 kilo taşıyabiliyor

Kompozit sanayine özgü üretim, işleme ve uygulama metodları başta olmak üzere tüm kompozit sektörünü kapsayan etkinliklerin yer aldığı Türk Kompozit 2019 fuarı dün son buldu. Fuara, ham madde tedarikçileri, kompozit yarı ve ara ürün üreticileri, işleme teknolojileri sunan firmalar, makine üreticileri, tasarım hizmetleri ve simülasyon servisleri sunan firmalar da katıldı. Atılım Üniversitesi mezunlarının kurmuş olduğu Craft Kompozit firmasının da yer aldığı fuarda geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak üretilen 'karton bisiklet' dikkat çeken ürünler arasında yer aldı.

'Türkiye teröre teslim olmayacaktır'

Nişantaşı Üniversitesi Kurucusu Levent Uysal, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı düzenlediği Barış Pınarı Harekatı'na yönelik değerlendirmede bulundu. Uysal, 'Bu operasyon Türkiye'nin en önemli güvenlik sorununa karşı başlatılmıştır. Türkiye, terörle mücadele etmeye devam ediyor ve edecektir. Kararlılığımızı böylece tüm dünyaya duyurmuş olduk' diye konuştu.

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği: Statlarda sigara içenler de tespit edilmeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD seyahati öncesinde gündeme getirdiği ve hızla uygulanmaya başlanan 'otomobillerde sigara içme yasağı'nın ardından, statlarda da sigara içilmesinin önüne geçilmesi amacıyla Türkiye Sigarayla Savaş Derneği'nden (TSSD) açıklama geldi.

'İçme suyunda alüminyum: Alzheimer'ı tetikliyor'

Yapılan araştırmalar, bazı içme suyu markalarının ürünlerinde alüminyum olduğunu ortaya koydu. Suyun, bağışıklık sistemini güçlendirme, toksinlerden arındırma, kilo vermeye yardımcı olma, cildin parlaklığını koruma gibi özelliklerini sıralayan Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nden Uzman Dr. Selen Gür Özmen, içme suyunun içinde bulunan alüminyuma vücudun ihtiyacı olmadığını dile getirdi. Dr. Özmen, alüminyumun 200'den fazla hücresel düzeyde istenmeyen reaksiyona neden olduğunu vurguladı.

Araştırma: Beynimizden çok internete güveniyoruz

Günümüzde bilgiye ulaşmak amacıyla interneti yoğun olarak kullanıyoruz. Ancak bilgi ararken hafızamızı taramak ve farklı bir bilgi kaynağı kullanmak yerine interneti tercih etmenin bilişsel performansımızı nasıl etkilediği merak konusu. Bu kapsamda Memory Dergisi'nde yayımlanan araştırma, internete olan bağımlılığı bir kere daha gözler önüne serdi.

Çocukları evde bekleyen büyük tehlike: Bu uyarılara dikkat!

Ev kazaları her yaş grubunda görülmesine karşın özellikle çocuklarda büyük risk oluşturuyor. Küçük çocuklar; zamanlarının çoğunu evde geçirmeleri, çevrelerini keşfetme ve öğrenme konusunda meraklı olmaları, devamlı hareket etmeleri, her şeyi ağzına götürme alışkanlıkları nedeniyle ev ortamında kazaya uğrama riski en yüksek grubu oluşturuyor. Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre;  Türkiye'de 5 yaşından küçük çocuklarda yaralanmaların yüzde 54'ü ev ve çevresinde gerçekleşirken, her yıl evde olan yaralanmalara bağlı hayatını kaybeden çocuk sayısı, lösemi ve menenjit gibi hastalıklara bağlı yaşamını yitiren çocuk sayısından daha fazla. Ayrıca, yaralanmaların yüzde 58'i de çocuk bir erişkinin yanındayken gerçekleşiyor.

Hastaneden kaçırılan cezaevi firarisi olayında şüpheliler adliyeye sevk edildi

Turgutlu Emniyetinde gözaltındaki 7 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

Sosyal medya ve diziler çocukları şiddete itiyor

Aile içi şiddet vakalarının sayısı her geçen gün artıyor. Şiddet gören kadar şiddeti uygulayan kişinin de bu durumdan etkilendiğini belirten İstanbul Kent Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmetler bölümünden Öğr. Gör. Gülden Şahin Hatipoğlu, çocukların bu noktada ayrıcalıklı bir yeri olduğunu vurguladı. Şiddeti evde görmese dahi dizilerden, sosyal medyadan veya basına yansıyan haberlerden etkilenebileceklerini belirten Hatipoğlu, 'İleriki yaşlarında olumsuz bir durum yaşadığında şiddete başvurabilir' dedi.

YUNUSEMRE’DE YOL BAKIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Yunusemre Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki mahallelerde yol bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.

DİKTİKLERİ KIYAFETLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKARDILAR

Yunusemre Belediyesi Fevzi Çakmak Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme Kursu’nda dikiş kursu gören hanımlar, diktikleri kıyafetleri görücüye çıkardı. Birbirinden güzel kıyafetler diken kursiyerler, tasarımcıları aratmadı.

Çocuklarda siyah-kırmızı ağırlıklı resimler istismar habercisi olabilir

Çocuklar duygu ve düşüncelerini sözlerden çok çizim ya da resimlerle ifade ediyorlar. Anne babalarsa zaman zaman çocuklarının çizimlerine bakarak 'bunu çizmesi normal mi, neden sürekli bu rengi tercih ediyor, neden kğıdın hep tek bir köşesini kullanıyor' gibi düşüncelere kapılıyor. Bu noktada çocukların gelişimlerinin izlenmesi açısından çizim ve resimler nasıl bir anlam taşıdığının, yaşanılan sorunların resimlerden gözlenmesi büyük önem taşıyor. Hatta uzmanlar, resimlerin analiz edilerek çocukların taciz ya da istismara uğrayıp uğramadığının belirlenebileceğini ifade etti.

Görev Yerleri Değişen Kaymakamlara Veda Yemeği Düzenlendi

08.08.2019 tarihli Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile görev yerleri değişen Kaymakamlara düzenlenen veda yemeğine, Vali Ahmet Deniz ve Eşi Olcay Deniz, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve eşleri katıldı.

Bitki çaylarında korkutan laboratuvar sonuçları: Böcek parçaları, kaş ve kirpik bulundu

Doğal ve sağlıklı olduğu algısıyla son yıllarda hem dünyada hem de Türkiye'de bitkisel ürünlere yoğun talep var. Ancak bitkisel ibaresiyle satılan ambalajlı ürünlerin tamamen bitkisel içerikli olup olmadığı, içeriği ile ambalajın üstündeki etiketin birbirini tutup tutmadığı, yabancı maddeler ya da katkı maddeleri içerip içermediği merak konusu olmuş durumda. Altınbaş Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Ebru Özdemir Nath, bu konuda laboratuvar ortamında yürüttükleri bilimsel çalışmanın çarpıcı sonuçları açıkladı.

Toplam 1911 haber.