Gündem

Ahmet Orhan, 'Merkezi Hükümet Bütçesi'nin görüşülerek karara bağlanmasıdır' Ahmet Orhan, 'Merkezi Hükümet Bütçesi'nin görüşülerek karara bağlanmasıdır'
'Barikatsız dünya' için pedal çevirdiler 'Barikatsız dünya' için pedal çevirdiler
Turgutlu Kent Konseyi Kadın Meclisinden Basın Açıklaması Turgutlu Kent Konseyi Kadın Meclisinden Basın Açıklaması
Şehitleri unutmamak ve unutturmamak için yürüdüler Şehitleri unutmamak ve unutturmamak için yürüdüler
Cinayet Zanlıları Adliye'de Hakim Karşısına Çıkarıldı Cinayet Zanlıları Adliye'de Hakim Karşısına Çıkarıldı
Öğretmenler günü Turgutlu'da törenle kutlandı Öğretmenler günü Turgutlu’da törenle kutlandı
Dr.İmbat MUĞLU yazdı Sahi siz hiç ŞEHİT oldunuz mu? Dr.İmbat MUĞLU yazdı; Sahi siz hiç ŞEHİT oldunuz mu?
Vali Deniz ve Fotoğraf Severler Demirci'nin Doğal Güzelliklerini Fotoğrafladı Vali Deniz ve Fotoğraf Severler Demirci’nin Doğal Güzelliklerini Fotoğrafladı
DGYD Terörle Mücadele Projesi için bir araya geldi DGYD Terörle Mücadele Projesi için bir araya geldi
Yapay zekaya bağlı 143 yeni meslek geliyor Yapay zekaya bağlı 143 yeni meslek geliyor
8 yaşındaki Çınar'a otizm teşhisi konulması 6 yıl sürdü 8 yaşındaki Çınar'a otizm teşhisi konulması 6 yıl sürdü
Manisa'da 200 Bin Fidan Toprakla Buluştu Manisa’da 200 Bin Fidan Toprakla Buluştu
PKU hastalarının en büyük sorunu 'pahalı özel besin': Aylık 500 lira harcıyorlar PKU hastalarının en büyük sorunu 'pahalı özel besin': Aylık 500 lira harcıyorlar
Başkan Akbaş Dev Organizasyonda Turgutlu'yu temsil etti Başkan Akbaş Dev Organizasyonda Turgutlu’yu temsil etti
Prof. Dr. Ali Beba'dan girişimci adaylarına tavsiye: Sağlık alanına yönelin Prof. Dr. Ali Beba'dan girişimci adaylarına tavsiye: Sağlık alanına yönelin
'Tek Evimiz Dünya' dediler 36 ton çöp toplandı 'Tek Evimiz Dünya' dediler 36 ton çöp toplandı
Demir sanat eserine dönüşecek Demir sanat eserine dönüşecek
Başkan Özen, 'Tunç Soyer ağzından çıkanları tartarak konuşmalı' Başkan Özen, ‘Tunç Soyer ağzından çıkanları tartarak konuşmalı'
Çöpe Atılan Atatürk Tablosuna Başkan Yardımcısı Sahip Çıktı Çöpe Atılan Atatürk Tablosuna Başkan Yardımcısı Sahip Çıktı
Gündem Haberleri

Ahmet Orhan, 'Merkezi Hükümet Bütçesi'nin görüşülerek karara bağlanmasıdır'

23. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili olan Ahmet Orhan, 'BÜTÇE VE ÖTESİ' başlıklı bir yazı kaleme aldı. Orhan yazısında; 2020 Yılı Merkezi Hükümet Bütçesinin Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmesi sırasında en ilgi çekici oturumların içinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı başı çekmekte olduğunu ifade etti.

'Barikatsız dünya' için pedal çevirdiler

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi ve Barikat Film Atölyesi Derneği, Uluslararası Barikat Film Festivali kapsamında Sessiz Çığlık Bisiklet Etkinliği düzenledi. Etkinliğe katılanlar soğuk hava koşullarına rağmen pedal çevirdi.  Engelli Avcılar Belediye Başkanı Avukat Turan Hançerli'nin de katıldığı etkinlikte Mecidiyeköy'den başlayan tur, Beykoz'da son buldu. Uluslararası Barikat Film Festivali Başkanı Hüseyin Nacar, çığlıklarının, farkındalık için olduğuna vurgu yaparak, 'Biz barikatsız bir dünya için düş kuruyoruz. Düşlerimize ortak olan düşdaşlarımıza teşekkür ediyorum. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, kutlanmasına karşıyız. Biz barikatları yıkmak için sanatın ve sporun gücüyle geliyoruz' dedi.

Turgutlu Kent Konseyi Kadın Meclisinden Basın Açıklaması

Turgutlu Kent Konseyi Kadın Meclisi 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı.

Şehitleri unutmamak ve unutturmamak için yürüdüler

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Manisa Şubesi geleneksel hale getirdiği 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri anma yürüyüşünün dördüncüsünü Kula'da gerçekleştirdi.

Cinayet Zanlıları Adliye'de Hakim Karşısına Çıkarıldı

Manisa’nın Ahmetli ilçesinde bir aydan fazla bir zamandır kayıp olarak aranırken, eşinin sevgilisi tarafından öldürülüğü ortaya çıkan Turgut Ö.’nün cesedi cinayet zanlısının tarifi sonrası atıldığı ormanlık arazide bulundu.

Öğretmenler günü Turgutlu’da törenle kutlandı

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama etkinliği düzenlendi.

Hatice Orhan Yazdı; Öğretmenler Günü

Hatice Orhan 24 Kasım Öğretmen Günü Dolayısıyla bir yazı kalem aldı.

Dr.İmbat MUĞLU yazdı; Sahi siz hiç ŞEHİT oldunuz mu?

MİSAFİR KALEM; Manisa'da 16 Kasım 2019 tarihinde 'Terörle Mücadelede Gençlik ve Medya' isimli projede konuşmacı olarak katılan Dr.İmbat MUĞLU Kaleme aldı.

Vali Deniz ve Fotoğraf Severler Demirci’nin Doğal Güzelliklerini Fotoğrafladı

Vali Ahmet Deniz, Manisa'nın turizmine katkıda bulunmak amacıyla fotoğraf severler ile birlikte Demirci ilçesinin doğal ve kültürel güzelliklerini gezerek fotoğraf çekti.

DGYD Terörle Mücadele Projesi için bir araya geldi

Demokrat Gazeteciler Ve Yazarlar Derneği Yönetimi Terörle Mücadelede Gençlik ve Medya isimli projesiyle ilgili Salı günü saat:19:00’da dernek binasında düzenlenecek olan program kapsamında toplantı gerçekleştirdi.

Yapay zekaya bağlı 143 yeni meslek geliyor

Trol yuvası tespit uzmanı, akıllı ev tasarım yöneticisi, dijital terzi, dijital terapist, robo psikolog… Yakın gelecekte en çok konuşulan sektörler olarak karşımıza çıkacak. Hepsinin ortak özelliği yapay zek. Bu dönüşümle içerisinde veri olmayan bir mesleğin bulunmayacağını ifade eden İstinye Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Başkanı Dr. Şebnem Özdemir, dijitalleşmeyle birlikte kazanılan bilgi ve deneyimlerin mesleklerde değişim yaratacağını söyledi.

8 yaşındaki Çınar'a otizm teşhisi konulması 6 yıl sürdü

İstanbul'da yaşayan Ayşe Karınca (40) bundan 8 yıl önce oğlu Çınar'ı dünyaya getirdi. Bebeği 3 aylıkken göz teması kurmadığını fark eden anne, bunu ilk yakın çevresiyle paylaştı. Durumu büyüttüğüne dair tepkiler almasına rağmen soluğu hastanede alan anne Ayşe Karınca, kan tahlili, işitme testi ve dilaltı bağı testi yaptırmasına rağmen herhangi bir sonuca ulaşamadı. Küçük Çınar'a ilk etapta hiperaktivite teşhisi konuldu. Oğlunun yaşıtlarından geri kaldığını fark eden anne, farklı hastanelerin kapısını çaldı. Çınar'ın otizm teşhisi alması ise 6 yaşını buldu. Bu süreçte hem işini hem de evliliğini kaybettiğini belirten anne Ayşe Karınca, Oğlum 3 aylıkken o farklılığı hissettim. Yerinde duramamasından, sürekli hareketli olmasından dolayı rahatsızlığı olduğu belliydi. Bizim tanıyı almamız 6'ncı yaşını buldu. Çınar, 6 yılı eğitim almadan geçirdi. Hem benim hem de onun için bu süreç çok yıpratıcı oldu dedi.

Manisa’da 200 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Geleceğe Nefes Ol” sloganı ile başlatılan ve 11 milyon fidan dikiminin hedeflendiği kampanya kapsamında 81 ilde olduğu gibi Manisa’da da binlerce fidan Vali Ahmet Deniz’in de katıldığı etkinlikte toprakla buluştu. Yağışa rağmen 7’den 70’e çok sayıda Manisalı etkinliğe katılım sağladı. 

PKU hastalarının en büyük sorunu 'pahalı özel besin': Aylık 500 lira harcıyorlar

Kişinin protein parçalanmasını sınırlandıran, beyinde ciddi hasar bırakabilen ve nadir hastalıklardan olan fenilketonüri (PKU) Avrupa'da 10 binde 1 kişiyi etkiliyor. Türkiye'de 20 binin üzerinde PKU tanısı almış birey bulunurken, ülkede her yıl yaklaşık 300 çocuğun PKU'lu olarak dünyaya geldiği ifade ediliyor.

Başkan Akbaş Dev Organizasyonda Turgutlu’yu temsil etti

TURGUTLU Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Pınar Akbaş Antalya’da Türkiye Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu ...

Prof. Dr. Ali Beba'dan girişimci adaylarına tavsiye: Sağlık alanına yönelin

İstinye Üniversitesi bünyesindeki Sektörle İşbirliği Ofisi (İSÜSİO) tarafından düzenlenen SİO Konferansları'nın son konuğu Beba İnovasyon ve Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ali Beba oldu. Prof. Dr. Ali Beba 'Global Girişimci Olmak' konulu söyleşide girişimci olmak isteyen gençlere iş hayatı ile ilgili tavsiyeler vererek, onların eksik yönlerini geliştirmelerine yardımcı olacak liderlik sırlarını paylaştı.

Toplam 1954 haber.