Türkiye

Muharrem İnce'yi, Kılıçdaroğlu anketlerden çıkardı

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, CHP tarafından İstanbul'da yaptırılan anketlerden Muharrem İnce'nin isminin çıkarıldığına dair kulislerde konuşulanları yazdı. Yılman, söz konusu anketlerde İnce'nin açık ara önde gittiğini söyledi.

Yakın Tarihimizde Ekonomik Krizler

23. Dönem MHP Manisa Milletvekili ve Haber Kasaba Gazetesi Köşe Yazarı Ahmet Orhan bugün 'Yakın Tarihimizde Ekonomik Krizler' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

İnsan Ayettir, Alet Değil!

Haber Kasaba Ailesi'ni tercih edip aramıza yeni katılan yazarımız Hüseyin Tanrısevsin'e teşekkür ediyoruz.

İYİ Parti’de 'Kayyum' tehlikesi

İYİ Parti'nin il ve ilçe yönetimlerine "kayyum" atanması gündeme geldi. 30 Ağustos'taki genelgeye uygun olarak istifa eden 81 il başkanı ve ardından ilçe başkanlarının yerine, genel merkez tarafından “geçici yönetimler” atandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 belediye başkan adayını açıkladı

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda 9 büyükşehir, 11 il olmak üzere 20 belediye başkan adayını açıkladı.

Asgari Ücretliden Vergi Alınmasın Araştırma Önergesi Reddedildi

Asgari ücretliden vergi alınmasın ve gelir durumu iyileştirilsin' şeklinde verdiği araştırma önergesi AK Parti'nin red, ve MHP'nin çekimser oyları ile kabul edilmedi.

MHP ve İYİ PARTİ İttifaksız Hiç bir İli Kazanamıyor

Polimer.com'un kurucusu M. Günal Ölçer ve ekibi, 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimler için partilerin ittifak yaptığı ve yapmadığı 13 senaryoyu araştırdı. 81 il ve 972 ilçenin her biri için tek tek incelenen sonuçlara göre, AK Parti’nin MHP ile ittifakı İstanbul’u kazanmaya yetmiyor.

BİR SAYININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

Gazetelerde yer alan “AK Parti’de 7180 kişi adaylık müracaatında bulundu” haberi bizi, Türkiye’de çok partili hayata geçtiğimiz 1961 yılından beri yapılan yerel seçimlerde alınan sonuçlar üzerine araştırma yapmaya sevk etti.

Telefonla konuşursan hayat susabilir!

Emniyet Genel Müdürlüğünden trafikte telefon kullanımıyla ilgili kamu spotu yayımlandı.

MHP'li belediye başkanına silahlı saldırı

MHP'li Belediye Başkanı Alparslan Koca ve yanında bulunan 2 kişi uğradıkları silahlı saldırıda yaralandı.

Toplam 299 haber.