Türkiye

Manisa Turgutlu'da Fay Hattı Üzerine Yapılması Planlanan Baraj Meclis Gündeminde Manisa Turgutlu’da Fay Hattı Üzerine Yapılması Planlanan Baraj Meclis Gündeminde
Parmakları kopan işçiye Op. Dr. Erbaş'tan başarılı operasyon Parmakları kopan işçiye Op. Dr. Erbaş’tan başarılı operasyon
Turgutlu Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'nden Kaymakam Turan'a ziyaret Turgutlu Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'nden Kaymakam Turan'a ziyaret
Koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla kamu kurumlarında mesai saatleri değiştirildi Koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla kamu kurumlarında mesai saatleri değiştirildi
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş Doğu Akdeniz açıklaması Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş Doğu Akdeniz açıklaması
Bakanlık 81 İl Valiliğine Ormanlık Alanlarda Ateş Yakılmaması Genelgesi gönderdi Bakanlık 81 İl Valiliğine Ormanlık Alanlarda Ateş Yakılmaması Genelgesi gönderdi
Pandemi sürecinde sınav kaygısıyla baş etmenin ipuçları Pandemi sürecinde sınav kaygısıyla baş etmenin ipuçları
Koronavirüs için Bilim Kurulu bir kez daha toplanıyor Koronavirüs için Bilim Kurulu bir kez daha toplanıyor
Ak Parti ilk defa bu kadar net bir kavgaya tanık oldu Ak Parti ilk defa bu kadar net bir kavgaya tanık oldu
Ölüm sayısı 59'a düştü, Günlük iyileşen sayısı 5119 oldu Ölüm sayısı 59'a düştü, Günlük iyileşen sayısı 5119 oldu
Korona Gölgesinde Çalışma Hayatı Korona Gölgesinde Çalışma Hayatı
Deniz Feneri'nden Evdeki 65 Yaşa Destek Deniz Feneri’nden Evdeki 65 Yaşa Destek
Gençlerin yüzde 87'si dünyayı güzelleştirme sorumluluğuna sahip Gençlerin yüzde 87’si dünyayı güzelleştirme sorumluluğuna sahip
Sabiha Gökçen Havalimanı'na ABD'den 'yeşil bina sertifikası' Sabiha Gökçen Havalimanı'na ABD'den 'yeşil bina sertifikası'
21. Dünya Rus Medya Kongresi muhteşem bir galayla son buldu 21. Dünya Rus Medya Kongresi muhteşem bir galayla son buldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkan Putin ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkan Putin ile görüştü
Ahmet Orhan yazdı: 'TÜRKİYE'DEKİ SURİYE' Ahmet Orhan yazdı: 'TÜRKİYE'DEKİ SURİYE'
1746 terörist 2018'de etkisiz hale getirildi 1746 terörist 2018’de etkisiz hale getirildi
Türkiye Haberleri

12 dakikada uzaya çıktılar, biz cebe sığan seccade ürettik!..

Tarihte ilk kez özel bir şirket uzaya insan gönderdi, Tokya'da sırt çantasına sığabilen elektrikli bisiklet üretildi, biz ise cebe sığan seccade üretiyoruz...

Pandemi sürecinde sınav kaygısıyla baş etmenin ipuçları

Koronavirüs salgını nedeniyle Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın tarihi ertelendi. Bu durum sınava hazırlanan öğrencilerin yaşadığı kaygıyı daha da artırdı.

Koronavirüs için Bilim Kurulu bir kez daha toplanıyor

Koronavirüs Bilim Kurulu saat 15.00'te video konferans yöntemiyle toplanacak.

Ak Parti ilk defa bu kadar net bir kavgaya tanık oldu

AK Parti'li Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, bir önceki başkan Ramazan Çalık'ın bir iş yerinden 500 bin TL aldığını ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'la duruma sessiz kaldığı için kavga ettiğini ifade etmesi dikkat çekti.

Ölüm sayısı 59'a düştü, Günlük iyileşen sayısı 5119 oldu

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte korona virüs nedeniyle 59 kişinin hayatını kaybetti

Korona Gölgesinde Çalışma Hayatı

Çin’in Wuhan şehrinde meydana gelen ve geçtiğimiz Aralık ayından itibaren tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs, alınması gereken birçok tedbiri de beraberinde getirdi.

Deniz Feneri’nden Evdeki 65 Yaşa Destek

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlar için uygulamaya konulan “Sokağa Çıkma Kısıtlaması / Yasağı Genelgesi”ne ek bir genelgeyi daha bu gece saat 01.00’da valiliklere gönderdi.

Gençlerin yüzde 87’si dünyayı güzelleştirme sorumluluğuna sahip

Dünya genelinde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre her 10 genç yetişkinden 9’u, kendi jenerasyonlarının dünyayı daha iyi bir yer haline getirme konusunda sorumlulukları olduğunu hissediyor; ancak kendilerini bu sorumluluğu yerine getirmek için yeterince hazır hissetmiyorlar.

Sabiha Gökçen Havalimanı'na ABD'den 'yeşil bina sertifikası'

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı terminal binası, 31 Ekim 2009 tarihinde hizmete girdi. Bu yıl yaklaşık 36 milyon yolcuyu ağırlayan bina, 1998 yılından bu yana Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından verilen LEED sertifikasının sahibi oldu.

Çevre dostu uygulamalar, konforlu iç mekan koşulları ve yüksek oranlarda enerji, su ve hammadde tasarrufu gibi kriterleri değerlendiren LEED Sertifikasyon Sistemi, İstanbul Sabiha Gökçen terminal binasının toplu taşıma ulaşımını özendirerek karbon salınımının düşürülmesine destek vermesi, enerji verimliliğini artırması ve günışığından faydalanması gibi özelliklerine vurgu yaparak LEED Sertifikası Gold kategorisinde verildi.   

KARBON EMİSYON SALIMINI YÜZDE 30 AZALTMAYI AMAÇLIYORUZ

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı terminal işletmecisi İSG'nin CEO'su Ersel Göral, 'İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı olarak 7 gün24 saat yaşayan bir yapıya sahibiz. Yaptığımız işlerin ve verdiğimiz hizmetlerin temelinde, insana, topluma ve doğaya dair 'iyi olanı ortaya koymak' yatıyor. Terminal binamızdaki çevre dostu uygulamalar, doğaya saygılı ve enerji tasarruflu yürüttüğümüz operasyon ve konforlu iç mekan koşullarımızla dünyada en çok tercih edilen LEED sertifikasyonuna dahil olduk. Ve bu sertifikayı başvurduğumuz ilk yılda Gold kategorisinde alarak önemli bir başarıya imza attık. Bu sertifikaya sahip olarak, enerji verimliliğinde yüzde 30 artış hedeflerken, doğalgaz kullanımında ve karbon emisyon salınımında ise yüzde 30 azalma gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca su tasarrufunda da yüzde 25 oranında bir hedefimiz var. Bundan sonraki süreçte de tasarruf hedeflerimizi artırarak sürdüreceğiz. 2020 yılının ilk çeyreğinde temelini atacağımız yeni terminal binamızı da yine bu hedeflere uygun bir şekilde inşa edeceğiz' dedi.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı terminal binasına verilen LEED sertifikasını dünyada New York JFK (ABD), New York La Guardia (ABD) , San Diego (ABD), Cidde Kral Abdülaziz (Suudi Arabistan), Zagreb (Hırvatistan) havalimanlarının yanı sıra Türkiye'den de İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na verilmişti. 

21. Dünya Rus Medya Kongresi muhteşem bir galayla son buldu

85 ÜLKEDEN 160 Rus dili konuşan, Rusça yayın yapan gazeteciyi bir araya getiren 21. Dünya Rus Medya Kongresi gerçekleşen muhteşem galayla son buldu. Kongre Türkiye’de ilk kez Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) ev sahipliğinde Ankara’da başladı. 25 Ekim itibariyle başlayan kongre Ankara’nın ardından Kayseri, Kırşehir, Kapadokya ve Konya’ya taşındı. Dev buluşmanın son durağı ise Alanya oldu.

MHP’nin Bebek Katili'ne karşı tutumu sonrası 23 Haziran Öncesi İstifalar devam ediyor

Turgutlu'nun tanınmış simalarından 2010-2011 yılları arasında Turgutlu Ülkü Ocakları Başkan yardımcılığı da yapmış olan, MHP üyesi Ali Erduğan bugün öğlen saatlerinde Gazetemize bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkan Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra İdlip’te yaşanan son gelişmeler ele alındı.

Ahmet Orhan yazdı: 'TÜRKİYE'DEKİ SURİYE'

Haber Kasaba köşe yazarlarından Ahmet Orhan 2019 yılının ilk yazısını kaleme aldı. Orhan, 'TÜRKİYE'DEKİ SURİYE’ başlıklı bir yazısında Suriyelilere dair önemli konulara değindi.

Toplam 358 haber.