Testi Kırıldıktan Sonra - Ahmet Orhan

Testi Kırıldıktan Sonra


Bildiğiniz gibi Turgutluspor’un gelecek futbol sezonunda 2.Ligde oynama hakkı kazanması başta gençler olmak üzere tüm Turgutlu’da heyecan ve sevinçle karşılanmıştı.

Bu sevinç,  ne yazık ki Antalya’dan dönen futbolcular teknik heyet ve kulüp yöneticilerinin hazırlanan törende karşılanması korona tedbirlerini geçersiz kılacak skandala dönüşmüştü.

Yaşananlar sonrası birçok sosyal medya kullanıcısı gibi ben de dün Haber Kasaba internet gazetesinde yayınlanan bir yazıyla tepkilerimi ortaya koymuştum.

Yaşananlar sonrası halkımızdaki memnuniyetsizliği dikkate alan Turgutlu Kaymakamlığı da bir basın açıklaması yayınlamış.

Kaymakamlık yaptığı basın açıklamasında;

Ancak, Takımın İlçemize dönüşünde, haklı olarak yaşanan sevinç ve gurur, maalesef içinde bulunduğumuz salgın hastalıkla mücadele sürecinde, yaşanan coşkunun da etkisiyle, koronavirüsü tedbirleri bakımından talihsiz görüntülere sahne olmuştur. Kaymakamlığımız ve ilgili Kolluk Birimlerimiz, ani gelişen bu süreci anlık olarak takip ederek ilgililere sürekli gerekli uyarıları yapmış, ancak yine de istenmeyen bazı gecikmeler, taraftarların aracı durdurması gibi nedenlerden kaynaklı, bu zor süreçte arzu edilmeyen kalabalıklar oluşmuştur.

sözlerine yer vermiş ve olaya sebebiyet verenlerin tespit edilmesi için yapılan çalışmalar sonrası gerekli cezai işlemlerin uygulanacağı ifade edilerek,

Başta yerel yönetim, Kulüp ve taraftar grupları olmak üzere herkesi bu tür etkinliklerde "koronavirüsü tedbirleri konusunda çok daha hassas olmaya davet ediyoruz”

Diyerek uyarılarda bulunulmaktadır.

Yukarıda alıntılar yaptığım basın açıklaması ilk okunduğunda çok yerinde görülmekle birlikte içinde çok önemli eksiklikler ve yanlışlıkları da barındırdığı görülmektedir.

Açıklamadan, Kaymakamlığın söz konusu karşılama öncesi yapılan hazırlıklardan haberdar olmadığı “ani gelişen bu süreci” kelimeleriyle tanımlamakta ve yaşananlara kolluk kuvvetlerinin tüm gayretlerine rağmen mani olunamadığı belirtilmiş.

Öncelikle 27 Temmuz sabahından itibaren yaşananları hatırlayacak olursak, ortada ani gelişen bir olayın olmadığı hatta planlanan ve olabildiğince yüksek katılımlı bir kutlamanın söz konusu olduğu görülecektir.

Her türden sosyal medya araçlarıyla yapılan duyuruyla Antalya dönüşü karşılama yapılacağı geniş kitlelere duyurulmuş ve hareketli bir selamlama platformuna ait görüntüler aynı kanallarda paylaşılmıştı.

Tüm bunlar yaşanmışken şehrimizi yönetenler başta kaymakamlık olmak üzere tüm sorumlular, şehrimizin haklı sevincinin kontrolden çıkarak büyük bir tehlikeye dönüşeceğini ön görmemiş olması kabul edilebilir bir durum değildir.

Kimse kusura bakmasın nüfusunun yarısının gençlerden oluştuğu bir yerleşim yerinde TIR dorsesinde şampiyon takımın oyuncularını sosyal mesafe ve maske tedbirlerine uyarak alkışlarla bir nizam içinde tebrik etmesini beklemesin, böyle bir şeyin olması elbette mümkün değildi.

Lafın özeti Kaymakamlık bu şekilde bir karşılamaya izin vermemeliydi, en büyük hata burada yapılmıştır.

Başka bir deyişle bu bildiriyle açıklanan testi kırıldıktan sonra kulak çekmektir.

Olayların nedenlerinin aranması gereken yer bellidir ve kesinlikle bu futbolcular takımın taraftarı ve halk değildir.

 

ahmet_orhan@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
19Ekm

Ekonomide Neler Oluyor

15Eyl

Abalıoğlunda Neler Oluyor

08Eyl

Üzümün Izdırabı

14Eyl

Rossi Süleyman ve Kaymakam 

31Ağs

Kongrelerin Ardından!