Turgutlu Belediyesi'nde imar operasyonu başladı


Yolsuzluk rüşvet ve hatalı imar durumu evrakları nedeni ile müdürlük düzeyinde derin bir soruşturma yürütüldüğü öğrenildi.

İç İşleri Bakanlığı Mürfettişlerini görevlendirdi.

Turgutlu Belediyesi'nde Yolsuzluk rüşvet ve hatalı imar durumu evrakları nedeni ile Müdürlük düzeyinde derin bir soruşturma, Yürütüldüğü ve Belediyeden en yetkili isimlerin sorguya alınacağı öğrenildi. Uzun zamandır Turgutlu halkının diline düşen usülsüz imar uygulamaları kat çıkmaları ve asansörlü olması gereken binalara geriye dönük imar uygulamaları verilmesi ile ilgili Yetkili merciler soruşturma başlattı. 

Konuyla ilgili; Yetkili mercilerin, Soruşturmasını tamamlaması bekleniyor.

İdiialara göre; Özellikle imarda alınan paraların bağış olarak alındığı Ancak paranın Usülsüz bir şekilde bazı müdür ve de siyasiler arasında paylaşıldığı dilden dile konuşuluyor.

Geçtiğimiz günlerde Haber Kasaba Gazetesi Köşe Yazarının kaleme aldığı ''BU İNSANLARI KİM KORUYOR?'' başlıklı köşe yazısında belediyenin kamuoyuna bir açıklama yapması gerektiğini açıklama gelmediği takdirde belgeleriyle biz açıklayacağız ifadelerine yer verdiğini hatırlıyoruz.

Turgutlu belediyesinin imar biriminde, görevli 4 memur hakkında başlatılan soruşturmanın içeriği ile ilgilide  halen bir açıklama yapılmadı. 

İVEDİ;

Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 14.02.2017 tarihinde 'GÖREVİ İHMAL' sebebiyle Turgutlu Belediye Başkanlığı İMAR Müdürlüğü'nde görevli Harita Teknikeri M.Y  İnşaat Teknikeri F. A Harita Mühendisi Ş.A ve Harita Teknikeri Ü.G.T hakkında 4383 sayılı yasa uyarınca haklarında soruşturma başlatmıştı.

30 Mayıs 2017 Salı günü Köşemizde bu Konuyla ilgili bir köşe yazısı yazmış ve yetkililerden bir açıklama yapılmasını istemiştik ancak ne Turgutlu Belediyesinden nede Belediye Başkanı Turgay Şirinden bir açıklama gelmedi.

Belediye yetkililerinin bilmesini isterizki Haber Kasaba Gazetesi Olarak konunun takipçisi olacağız. Geçtiğimiz 30 Mayıs 2017 tarihinde yazdığımız köşe yazısında belirttiğimiz konunun belgesi haberimizde.

İşte o belge.

hasimkaratas@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!