Başbuğ Alparslan Türkeş’in Vefatının 21'inci Yılında - Haşim Karataş

Başbuğ Alparslan Türkeş’in Vefatının 21'inci Yılında


Başbuğ Alparslan Türkeş’in Vefatının 21'inci Yılında Rahmet ve Minnetle Anıyorum.

Türk Dünyasının Bilge Lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’i Vefatının 21'inci Yılında Rahmet ve Minnetle Anıyorum.

Başbuğ Alparslan Türkeş; Türk devlet, siyaset ve fikir hayatında yakın tarihimize damgasını vurmuş, verdiği eşsiz mücadele ile bütünleşmiş, Türkiye’nin güçlü ve lider konuma gelmesi yolunda yeni ufuklar açarak, Türk-İslam Dünyası’na ve bütün mazlum milletlere umut olacak bir davanın abideleşen şahsiyeti olarak, bu davanın bayraktarlığını ve liderliğini üstlenmiştir.

Başbuğ, lider kişiliği ve dik duruşuyla, milletinin menfaatine yürüttüğü politikalarla, içte ve dışta izlediği siyasetle tüm kesimlerin saygısını kazanmayı başarmış önder, ileri görüşlü, ilkeli bir devlet adamıydı. Ömrünü, milletini yüceltme davasına, Allah kelamını yayma gayesine ve Türkiye’nin kutlu geleceği olarak gördüğü Genç Bozkurtların yetişmesine adayan Başbuğ, yetiştirmiş olduğu milyonlarca ülkücüyle Türkiye’nin geleceğine ışık tutmaya devam etmektedir.

Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in ebedi yolculuğuna uğurlandığı bir 4 Nisan’a daha ulaşmanın hüznü içerisinde, bu kutlu davaya can vererek ebediyete intikal eden binlerce Şehidimizi Rahmet, minnet ve şükranlarımla anıyorum…

HABER KASABA GAZETESİ Genel Yayın Yönetmeni Haşim KARATAŞ

hasimkaratas@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!