Turgutlu'da ki siyasi parti temsilcileri ve muhalefet partileri Vatandaşın sesine kulak verin - Haşim Karataş

Turgutlu'da ki siyasi parti temsilcileri ve muhalefet partileri Vatandaşın sesine kulak verin


Turgutlu'da ki siyasi parti temsilcileri ve muhalefet partileri Vatandaşın sesine kulak verin.

Uzun bir aradan sonra Köşemde sizlerle olmanın mutluluğunu yaşıyor üç maymunu oynamayan gücü cesaretinde olan tüm Turgutlulu hemşerilerimi sevgiyle selamlıyorum. Değerli hemşerilerim, Her birinizin malumu olduğu üzere Turgutlu zor bir yaz ayı geçirdi. Bende bu konuda bir kaç satır bir şeyler karalamak istedim. Ancak burada kimseyi kırmak gibi bir düşüncem yok görünen köy klavuz istemez ne görüyorsam onu kaleme alıyorum.

Sevgili okurlar, Geçtiğimiz aylarda yani 24 Haziran’da ilk kez ittifak sisteminin işleyecek olması bir çok soruyu'da beraberinde getirmişti. Derken erken seçim kararı sonrası ittifak'larla bir seçimi geride bıraktık.  Yine bu günlerde bir ittifak daha konuşulmaya başlandı. Bu ittifak ise yerel seçimler ile ilgili olacak. Şimdi buraya  kadar herşey normal normal olmasınada söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Diyor ve olaylara bu mantıkla bakıyoruz. Aslında köşeme taşımak istediğim bir husus var ki o da yereli ilgilendiren ciddi bir meshele. 

İşte yerel ile ilgili özelliklede Turgutlu'yu ilgilendiren durum Mualefet.

Bir süredir Turgutlu'nun genelinde Manisa Büyükşehir belediyesi ve Turgutlu belediyesinin ortaklaşa yürüttükleri presjtij caddeleri başta olmak üzere, Battı çıktı kavşak projesi, buna benzer bir çok yerde yapımı devam eden yol çalışmaları ve kazı çalışmaları Turgutlu kamuoyunu çok fazla meşgul eden konulardan olmuş ve bir çok tartışmayı ve sorunuda beraberinde getirmiş bunların en başında plansız ve proğramsız yapılan işler gelmiştir.

Şöyle ki; Yapılan her güzel iş Turgutlu'nun geleceğine dair anlam taşıyor. Ancak bunca sıkıntı ve soruna göğüs gerek Turgutlulular dertlerini kimselere anlatamıyor. Mualefet partileri nedendir bilinmez sus pus. Anlaşılan o ki Turgutlu'da özellikle ittifak ortağı AK Parti'ye şöyle bir baktığımızda varlığı'da yokluğu'da belli değil. Halkın partisi olmaktan çıkıp ittifaklar ve toplantılar partisi olmuş durumda Ankara'ya bağımlı biat anlayışı almış başını gidiyor. Vatandaş'ın derdine sıkıntısına çare olmak bir kenara sorunlarına eğilen yok. Neredeyse parti binasında yatıp parti binasında kalkıyor yönetim ve başkan sokağa inen yok tabi vatandaşın derdini bilende yok. Gelen gideni aratırmış derler atalarımız inanmak lazım. En azından eski başkan esmesede gürlüyor arada bir dokunduruyor ve sorunları dile getiriyordu. Şimdilerde ise görmedim, duyma dım, bilmiyrum mantığı ön plana çıkmış durumda buda AK Parti teşkilatına yakışan bir davranış değil.

Bir diğer parti var CHP. onda da farklı bir durum yok. CHP'de de Gelen gideni aratır mantığı geçerli. CHP'nin eski başkanı en azından Turgutlu'nun sorunlarına eğiliyor. Halkın sesne kulak veriyor. Dertlerini sıkıntılarını gündeme taşıyordu. Ancak görünen o ki yeni başkan ve yönetimi de  görmedim, duyma dım, bilmiyrum mantığı ile hareket ediyor.

Turgutlu'da iktidar olan MHP'yi hiç yazmıyor ve konuşmuyorum bile hani son zamanlarda sosyal medyada bir söz varya  ANLATMAYA GEREK YOK GÖRÜYORSUNUZ işte tamda bu diye  düşünüyorum.

Anlatmaya gerek yok zaten herşeyi görüyorsunuz.

Ancak Turgutlulu vatandaşları ve parti tabanlarını üzen bir durum var.

Bunlardan bir tanesi vatandaşın sesine kulak vermeyen, vatandaşı görmezden, duymazdan gelen bir anlayış ve yönetim kadrosunun mualefet partilerinde olması. Her defasında adeta 3 maymunu oynayan bir yaklaşım gibi görünen bu durum AK Parti ilçe teşkilatı cephesinden bakıldığında nasıl konuşsunlar ittifak ortakları sonuçta elleri kolları bağlandı. Ancak anlam verilemeyen CHP'nin ana mualefet partşisinin ilçe teşkilatının bu duruma neden sessiz kaldığı merak konusu diyeceğim diyemiyorum nasıl konuşsunlar. 2014 yerel seçimlerinde şimdiki mevcut belediye başkanını alenen desteklediler ve başa geçmesini sağladılar. şimdi kendi seçtikleri ve seçtirdikleri birini ve yönetimi nasıl eleştirebilirler. 

Burada olan sadece Turgutlulu vatandaşlara ve Turgutlulu esnafa oluyor.

Esnaf'ın durumu içler acısı esnaf iflas etme durumuna gelen işleri her geçen gün kötütye giden ekonomik zorluklara göğüs geren küçük esnaf daha ne kadar dayanabilir buda ayrı bir konu.  Turgutlulu vatandaşlara gelince tek kelimeyle çekecek çileniz varmış edemekten başka bir şey gelmiyor insanın aklına malesef.

Çok kıymetli Turgutlu Halkı ve Turgutlu kamuoyu atalarımız diyor ki ben susarsam, sen susarsan nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa yani demem o ki tabiki yapılan her iş ve hizmet sizler için Turgutlu için ama bunun eziyet etmeden ve zarar vermeden yapılması makbul ve etik olanda budur. Turgutlu Halkı siyasileri o makam ve koltuklara 3 maymunu oynasınlar diye getirmiyor ve seçmiyor haklarımızı arasınlar yanlışa yanlış doğruya  doğru desinler diye seçiyor.

Umarız bu yazıyı okuyan parti temsilcileri eğrisiyle dooğrusuyla bu konuları bir masaya yatırırlar. 

Bir dğer konuya gelmek ve değinmek istiyorum.

Bir ara köşende bir yazı kaleme aldım ve köşe yazımın başlığını'da içine kendimi korarak attım.

İşte o yazımın başlığı. ''Turgutlu Basını Snıfta Kaldı'' idi neden böyle bir başlık kullandım hemen ifade edeyim.

Biz yerel basın yerek konularda yetkililerin yanında drmak için onların sesi olmak için değil Halkın yanında olmak ve sizlerin sesi olmak için bu işi gönülden yapmalıyız. Ben böyle düşünüyor ve böyle uygulamaya çalışıyorum. Diğer mesteklaşlarımızdan da bunu bekliyorum. Ancak görüyorum ki meslektaşlarımız'da görmedim, duymadım, bilmiyorum mantığı ile hareket ediyor. Arada bir   Vatandaş'ların tepkisini çekmemek ve tarafsız görünmek için bir kaç satır bir şeyler yazıp kenera çekiliyor. Bu da hiç etik durmuyor ve yerel basına yakışmıyor.

Eleştiri olmazsa doğruyu bulamayız.

Eleştiri doğrunun anahtarıdır.

Demem o ki hep birlikte Turgutlu için elele vermek yerine hep birlikte Turgutlu'yu kaderine terkediyoruz.

Ne Turgutlu nede Turgutlulu Vatandaşlar bunuhak etmiyorlar.

En güzel yarınlar siz Turgutlulu hemşerilerimizin olsun.

Bilinmelidirki; Biz HaberKasaba ailesi olarak Turgutlulu Vatandaşların yanında olmaya devam edeceğiz.

Bedeli ne olursa olsun.

Saygılarımla.

hasimkaratas@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!