Zenginin Malı, Züğürdün Çenesi - Murat Yıldırım

Zenginin Malı, Züğürdün Çenesi


Günlerdir sosyal medyada dolaşan bir haberle başlayalım bu hafta…

Paylaşımlara ve habere göre cumhurbaşkanının maaşına %26 zam yapılmış.

 Ahali şaşkın.

Ya nasıl olur diye homurdananlar.

Tepki gösterenler.

Yalan haberdir, olmaz öyle şey diyenler.

Ortalık toz duman.

Bence yapılan zam az bile

Niye mi?

Sizin elektriğe gelen zamlardan haberiniz yok herhalde. Ağustos ayında konuta yüzde 9 sanayiye yüzde 14, Eylül ayında elektrik fiyatları konutta yüzde 9, sanayide ise yüzde 14, Ekim ayında konutlarda yüzde 8; ticarethane ve sanayi tesislerinde yüzde 18 oranında fiyat arttı. Ne yani mum ışığında mı otursun sayın cumhurbaşkanı?

İş elektrikle kalsa iyi, doğalgaza gelen zamlara ne diyelim? Elektrik gibi o da son üç ayda zam üstüne zam gördü. Ağustosta konutlarda yüzde 9, Eylül de yüzde 9 ve Ekim ayında yüzde 9 zam geldi doğalgaza. Şimdi ne yapsın yani soba mı yaksın koskoca cumhurbaşkanı.

İğneden ipliğe ne var ne yok zamlandı, bir tas çorba 15 TL olmuş, domatesin kilosu 10 TL, 1 paket makarna 5 TL olmuş, cumhurbaşkanının maaşına yüzde 26 cık bir zam yapılmış çok mu? Beslenmek için fotosentez mi yapsın?

Say say bitmez masrafları, giyiminden kuşamından tut uçağın yakıt parasına kadar hep masraf. Zaten para versen yapılmayacak bir iş.

Elin ingiliziyle otur İngiliz İngiliz konuş, Almanıyla Alman Alman, yurdun içinde elli kafadan elli ses çıksın, muhalefet partisi ayrı kendi partin ayrı problem çıkarsın, sen o kadar üniversite kur ama bunların hiçbiri dünya çapında bir üniversite olamasın,

 Ayda âlemde bir

Ejder Meyveli Smoothie (Chia tohumu eşliğinde), Efuli (Liçi meyvesi eşliğinde), Aloevera (Starex meyvesi eşliğinde), Orman Meyveli Special

 iç, sonra burnundan getirsinler.

Anlat anlat bitmez, dedim ya para versen yapılacak iş değil

Dolayısıyla yüzde 26 lık zam yetmez ama evet …

45muyildirim@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
13May

Anlayana ...

29Nis
24Ara

Mecburiyet…

05Ara

Sabunu Koydum Leğene...

01Kas